Gospodarka  RSS
Prezydent podpisał nowelę ustaw dot. kluczowych inwestycji energetycznych

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustaw regulujących przygotowanie i realizację kluczowych inwestycji w zakresie strategicznej infrastruktury energetycznej - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

„Gwiazdy bankowości”. Prezesi banków o aktualnych wyzwaniach [DEBATA DGP]

Uczestnicy dyskusji mówili o kondycji polskich banków, perspektywach polskiej gospodarki, problemie kredytów frankowych (i złotowych), ugodach z frankowiczami oraz ujemnym oprocentowaniu depozytów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wiceprezes zarządu PKP S.A.: Czas pandemii to egzamin, który koleje z pewnością zdały

Ostanie 12 miesięcy, czyli czas pandemii to jest bardzo duże wyzwanie dla kolei polskiej. To egzamin który całe PKP z pewnością zdały - mówi Krzysztof Golubiewski, wiceprezes zarządu PKP S.A.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sasin: Chcemy podjąć dyskusję nad konsolidacją spółek energetycznych

W przyszłości chcemy podjąć dyskusję nad konsolidacją spółek energetycznych - mówił w środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas pierwszego dnia Kongresu 590.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Prezes PGNiG: Droga od węgla do zeroemisyjnej gospodarki wiedzie przez gaz

Droga od węgla do zeroemisyjnej gospodarki energetycznej wiedzie przez gaz - mówił w środę podczas Kongresu 590 prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Paweł Majewski. Przyznał, że transformacja w Polsce pochłonie nawet 400 mld zł.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Powstanie Fundusz Wsparcia Artystów Zawodowych. Podstawowe źródło finansowania: opłata reprograficzna

300 mln zł ma wpłynąć w przyszłym roku na Fundusz Wsparcia Artystów Zawodowych z rozszerzonej opłaty reprograficznej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rozwiązanie problemu kredytów frankowych: Banki zapłacą niższy podatek od instytucji finansowych?

#zrodlo
Wielomiliardowe koszty rozwiązania problemu kredytów frankowych odbiją się zapewne na wpływach z daniny od instytucji finansowych

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Motoryzacja głodna chipów

Choć kwietniowe dane dotyczące branży motoryzacyjnej zwiastują dużo lepsze wyniki niż rok wcześniej, to na pełen powrót do sprzedażowej normalności trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Za masło płacimy coraz więcej. A to jeszcze nie koniec

Kostki drożeją, a postpandemiczne otwieranie się gospodarek będzie nadal napędzać wzrost cen

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP

Firmy: APS Energia SA, - Columbus Energy SA, Sunreef Venture SA, Suempol, spółka Izodom 2000 Polska, firma Airly, firma StethoMe zostały laureatami Nagród Gospodarczych Prezydenta RP, które Andrzej Duda wręczył w środę w Pałacu Prezydenckim.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Prezes PAIH: Polska jest druga w Europie jeśli chodzi o ściąganie inwestycji zagranicznych

Obecnie obsługujemy ok. 200 projektów inwestycyjnych. To dobrze rokuje na przyszłość - mówił w czasie Kongresu 590 Krzysztof Drynda, prezes zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Prezes PAIH: Eksport Polski w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o ok. 130 proc.

Jeśli chodzi o eksport, to nawet w czasie pandemii Polska notowała wzrosty, co jest swego rodzaju ewenementem w porównaniu do innych krajów - mówił w czasie Kongresu 590 Krzysztof Drynda, prezes zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kongres 590. Prezes Portu Gdańsk: Realizowane są inwestycje za prawie 3,5 mld zł

Koszt wszystkich inwestycji realizowanych obecnie w Porcie Gdańsk opiewa na niespełna 3,5 mld zł - powiedział w środę prezes Zarządu Portu Morskiego Gdańsk (ZMPG) Łukasz Greinke podczas debaty zorganizowanej w ramach 5. edycji Kongresu 590.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

100 mln euro w KPO na Program Kolejowy CPK

W Krajowym Planie Odbudowy przewidzianych jest 100 mln euro na prace projektowe dla inwestycji kolejowych - poinformował wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała. Chodzi o łącznie prawie 1800 km nowych linii, które mają powstać do końca 2034 r. - dodał.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kolorz: Od węgla zależy byt nawet miliona Polaków [WYWIAD]

- O przyspieszenie wygaszania kopalń o parę lat, np. do 2045 r., kruszyć kopii nie będziemy, ale już 10 lat nie wchodzi w grę - mówi w wywiadzie dla DGP Dominik Kolorz, przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Fundusz Odbudowy i Krajowy Plan Odbudowy: Co to jest? Czym się różnią?

Fundusz Odbudowy i Krajowy Plan Odbudowy to najczęściej powtarzane w ostatnich dniach słowa. Wyjaśniamy co to jest.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sadowniczy falstart. Niska temperatura bolączką rolników

W tym roku to nie susza, lecz niska temperatura stała się bolączką rolników. Pomimo trudności na początku sezonu, są duże szanse, że branża i tak zaliczy ten rok do udanych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rządźmy się sami najlepiej, jak potrafimy. Także w kwestii frankowej [OPINIA]

Profesorowie prawa i ekonomii dyskutują o wyższości praw konsumenta nad zasadami gospodarki rynkowej i spierają się o ocenę przeszłości, ale nie przedstawiają sugestii, jak rozwiązać kwestię frankową.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Semeniuk: Odbudowa gospodarki potrwa nie miesiące, lecz lata [WYWIAD]

Myślę, że KPO to nie jest ostatnie słowo ze strony Lewicy, ale początek naszej współpracy również w kontekście naszych projektów socjalnych i ekologicznych - mówi w rozmowie z DGP Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wskaźnik Bogactwa Narodów zamiast PKB. Jak wypada Polska na tle Europy?

#zrodlo
Pod względem „bogactwa narodowego” lokujemy się pod koniec drugiej dziesiątki w Europie. Lepiej od Polski wypada m.in. kilka krajów naszego regionu

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Mniejsza biurokracja i niższe koszty. Ogródek przed restauracją za kilka groszy

Miasta przygotowały rozwiązania, które mają usprawnić otwieranie ogródków gastronomicznych. W ramach luzowania epidemicznych obostrzeń od 15 maja będą mogli się w nich stołować klienci barów i restauracji. Część miast prowadzi obecnie nabór wniosków o najem terenów lub odwiesza rozpoczęte postępowania.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Biznes zwiera szyki. Chce legalizacji sprzedaży alkoholu w sieci

Krajowa Izba Gospodarcza stanęła na czele koalicji przedstawicieli kilku sektorów: e-commerce, handlu, logistyki, regionalnych producentów oraz związków branżowych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jakie będą ceny na stacjach paliw podczas wakacji

#zrodlo
W ciągu miesiąca ropa naftowa brent zdrożała o ponad 3 proc. Czy ropa będzie nadal drożeć i podczas wakacji dojdzie do kulminacji cenowej na stacjach paliw?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jedna planeta, dwa systemy

Zacznijmy może od językowego kalamburu: w Polsce taki mamy klimat, że nie ma klimatu dla klimatu. Poprzedni mój tekst o tematyce klimatycznej amach "Obserwatora Finansowego" nie wzbudził dużego zainteresowania. Dlaczego? Czy nie spodobał się autor recenzowanej książki?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

ZUS: Można wnioskować o pomoc w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej

Od wtorku przedsiębiorcy z ponad 60 branż mogą starać się o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku i kolejne świadczenie postojowe - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Gra na szarą strefę, czyli komu służą obecne restrykcje

Państwo kiepsko wykorzystuje swój monopol, wskutek czego Polacy decydują się na grę u nielegalnie świadczących usługi podmiotów. Branża bukmacherska apeluje do rządu o zmiany.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

APK: Na oszczędności w budżecie jest jeszcze za wcześnie

W dokumencie dla Brukseli resort finansów zapowiedział zwolnienie z podatku wartości umorzeń pomocy z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kolejce linowej w Pieninach nie po drodze z Trójmorzem

Słowaccy urzędnicy nie chcą słyszeć o inwestycji, która zmieni krajobraz w Pienińskim Parku Narodowym.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Państwowe banki urosły, ale straciły

1,3 mld zł wyniosła w 2020 r. łączna strata sześciu banków, jakie są pod kontrolą państwa. Te same instytucje rok wcześniej przyniosły 6,9 mld zł zysku. Podsumowanie jest możliwe dopiero teraz, bo raptem kilka dni temu swoje sprawozdania opublikowała połowa kredytodawców, nad którymi pieczę sprawuje państwo.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Marriott walczy o przetrwanie. Z pandemią i PZU

Gościli tu król Hiszpanii, Helmut Kohl, Luciano Pavarotti, Donald Sutherland i zespół Aerosmith. Teraz zagościł strach o przyszłość

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2021-05-07 18:58)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Waluty
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-05-07
USD 3,7861 -0,54%
EUR 4,5764 -0,14%
CHF 4,1723 -0,21%
GBP 5,2720 -0,36%
Wspierane przez Money.pl
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami