Internet i Komputery  RSS
Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa danych od profesjonalistów


Jeśli korzystasz regularnie z komputera, laptopa czy smartfona, koniecznie musisz zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Zwłaszcza, jeśli zdarza Ci się logować do bankowości internetowej czy mobilnej lub ogółem wykonywać jakieś tego typu wrażliwe czynności. W przeciwnym wypadku znacznie rośnie ryzyko kradzieży tożsamości i związanych z tym nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak chociażby utrata środków zgromadzonych na koncie bankowym.

Źródło: di.com.pl

IBM zaprojektował pierwszy na świecie procesor w technologii 2nm

#zrodlo

Amerykańskie przedsiębiorstwo, będące jednym z najstarszych przedsiębiorstw informatycznych na świecie dokonało przełomu w projektowaniu i przetwarzaniu półprzewodników. Oto pierwszy na świecie chip wykonany w technologii 2 nanometrowów.

Źródło: nt.interia.pl

Test Microsoft Surface Laptop 4

#zrodlo

Sprawdzamy najnowszego laptopa z rodziny Microsoft. Surface Laptop 4 ma być fuzją ciekawego designu z bardzo dobrą konfiguracją. Czy rzeczywiście tak jest?

Źródło: nt.interia.pl

Masz komputer Della? Trzeba go jak najszybciej zaktualizowaćAmerykańska firma załatała niedawno odkrytą serię luk. Obejmowały one zabezpieczenia sterownika zainstalowanego na setkach milionów komputerów.

Źródło: nt.interia.pl

Stacjonarny czy online - w jakim sklepie kupować materace?


Rozważasz zakup nowego materaca do swojej sypialni? Sprawdź w jakim sklepie zakupić wspomniany rodzaj wyposażenia.

Źródło: di.com.pl

MasterShare - pierwszy na rynku carsharing dla firm


Grupa Masterlease uruchomiła pierwszy na rynku carsharing flotowy. MasterShare to usługa dla dużych firm, działająca na zasadach znanych dotychczas z usług dla klientów indywidualnych. Dzięki temu pracownicy mogą korzystać z samochodów firmowych w celach służbowych, jak i prywatnych.

Źródło: di.com.pl

Praca hybrydowa zostanie z nami na stałe według raportu IDC


83 proc. pracodawców planuje zapewnić więcej możliwości pracy zdalnej niż przed pandemią. Z raportu IDC wynika, że nawet, gdy pojawi się możliwość powrotu do biura – znaczna liczba firm na całym świecie planuje umożliwić swoim pracownikom pracę w modelu zdalnym lub hybrydowym.

Źródło: di.com.pl

Liczba Polaków kupujących bitcoin przez Revolut podwoiła się w pierwszym kwartale


Kryptowaluty są w tym roku częstym tematem rozmów. Znalazły się też w polu zainteresowania polskich konsumentów, czego dowodem może być zwiększony wolumen transakcji wśród użytkowników aplikacji Revolut. Według danych firmy oferującej dostęp do 21 kryptowalut, liczba Polaków kupujących bitcoiny w aplikacji wzrosła o +140% w pierwszym kwartale tego roku.

Źródło: di.com.pl

Idealny do biura i mieszkania. Wrażenia z użytkowania HP Pavilion AiO

#zrodlo

HP Pavilion AiO to sprzęt, który znakomicie sprawdzi się zarówno w pracy, ale również jako centrum multimedialnej rozrywki. Choć to komputer stacjonarny, na biurku zajmuje stosunkowo mało miejsca, przykuwając uwagę ogromnym ekranem, solidną i ładnie prezentującą się konstrukcją oraz wysoką wydajnością i kulturą pracy. W HP Pavilion AiO ukryto też pewną „niespodziankę”, która z pewnością mile zaskoczy użytkowników.

Źródło: nt.interia.pl

Czy prawnicy mogą agitować w internecie?


Adwokaci i radcy prawni coraz chętniej wypowiadają się na portalach społecznościowych, w mediach i na blogach komentując otaczającą rzeczywistość. Jednak, gdy posty czy komentarze dotyczą na przykład zasadności szczepień, a opinie wygłaszają osoby zaufania publicznego, samorządy prawnicze zastanawiają się, co z tym zrobić – podaje serwis Prawo.pl.

Źródło: di.com.pl

Niebawem Flash zniknie z systemu Windows 10. Kiedy?

#zrodlo

Jak wynika z oficjalnego komunikatu opublikowanego na stronie firmy Microsoft, latem tego roku system Windows otrzyma specjalne narzędzie do usuwania Flash Playera.

Źródło: nt.interia.pl

Paczka@ w punkt, czyli priorytetowa obsługa fast track dla eCommerce od Poczty Polskiej


Paczka@ w punkt, to nowa nazwa okienek typu fast track, dedykowanych obsłudze paczek. Nowe oznakowanie wprowadzono w ponad 700 placówkach pocztowych. Poczta Polska, zgodnie z obraną strategią rozwoju, zakłada podwojenie przychodów z rynku KEP (usługi kurierskie, ekspresowe, paczkowe). W ciągu najbliższych 4 lat wprowadzane będą kolejne rozwiązania ułatwiające obsługę tej grupy przesyłek.

Źródło: di.com.pl

Nasilenie cyberataków związanych ze szczepionkami przeciwko COVID-19


W I kwartale 2021 r., oszuści nadal chętnie wykorzystują do swoich celów pandemię. Coraz częściej wykorzystywane są informacje o szczepieniach. Badacze z firmy Kaspersky zidentyfikowali różne rodzaje stron phishingowych na całym świecie. Oprócz wiadomości spamowych odbiorcy otrzymują zaproszenie na szczepienie, do udziału w ankiecie lub teście na COVID-19.

Źródło: di.com.pl

W pracy potrzebujemy nowych umiejętności - to efekt pandemii. Poznaj 4 trendy, które będą odgrywać największą rolę w zmianach zachodzących obecnie na rynku pracy

#zrodlo
W ciągu ostatniego roku biznes stanął przed wyzwaniem zweryfikowania większości krótkoterminowych planów rozwoju. Zmiany nie ominęły również pracowników, którzy muszą obecnie wykazywać się nieco innymi umiejętnościami w ramach pracy zdalnej, ponieważ większość procesów została przeniesiona do świata cyfrowego. Jak wynika z badania SAS, 88 proc. menedżerów przyznaje, że musiało zmienić plany rozwoju zawodowego zespołów, aby umożliwiały one zdobycie umiejętności, których obecnie najbardziej potrzebują organizacje.

Źródło: di.com.pl

Stali klienci gwarancją stabilności finansowej już tylko dla 5 proc. firm


W biznesie panuje przeświadczenie, że dobrze jest mieć stałych klientów, bo to trwałe źródło przychodu. W mikrofirmach stanowią oni nawet 75% (i więcej) wszystkich klientów. Niestety, jak pokazuje najnowsze badanie Krajowego Rejestru Długów i firmy faktoringowej NFG, dwie trzecie przedsiębiorców z sektora MŚP doświadczyło w pandemii opóźnienia w płatnościach właśnie ze strony stałych kontrahentów. O ich całkowitej rzetelności płatniczej może mówić już tylko 5% firm.

Źródło: di.com.pl

Za osobiste dane w darknecie zapłacisz od 12 do 150 USD


Na świecie wzrasta liczba kradzieży danych osobowych takich jak prawa jazdy, dowody czy paszporty, które następnie sprzedawane są w darknecie. Ceny oscylują od 12 do 150 USD.

Źródło: di.com.pl

Microsoft dodaje wsparcie dla kodeka AAC w WindowsWindows 10 doczeka się wsparcia dla kodeka AAC. Poprawi to jakość muzyki przesyłanej przez Bluetooth.

Źródło: nt.interia.pl

Popsuty laptop - pierwsze znaki ostrzegawczeNiespodziewana awaria komputera może okazać się nie lada problemem dla użytkownika. Pomijając kwestie nierzadko drogiej naprawy, samo ograniczenie dostępu do laptopa, może nieść ze sobą niemiłe konsekwencje. Problem ten wydaje się jeszcze poważniejszy w czasach wzmożonej pracy zdalnej. Czasem jednak awarię urządzenia można przewidzieć i na czas przygotować zastępstwo.

Źródło: nt.interia.pl

Sklep zgodny z UX, czyli jak stworzyć e-commerce, który skutecznie sprzedaje


Podstawowym zadaniem sklepu internetowego jest jak najwyższa sprzedaż. Cel ten można osiągnąć różnymi sposobami. Przede wszystkim ważny jest odpowiedni projekt sklepu, zgodny z zasadami User Experience. Dowiedz się, czym jest UX i jak wykorzystać badania UX do zwiększenia sprzedaży w e-sklepie.

Źródło: di.com.pl

Tu łatwo o mandat! Najczęściej kontrolowane drogi w Polsce 2021. Raport Yanosika

#zrodlo
Na jakich trasach można najczęściej spotkać patrole drogówki? W którym województwie funkcjonariusze są najbardziej aktywni podczas weekendów? Eksperci systemu Yanosik postanowili poszukać odpowiedzi na te pytania i przygotowali raport zawierający najnowsze dane z 2021 r.

Źródło: di.com.pl

Microsoft naprawia irytujący błąd w Windowsie 10Microsoft w końcu naprawił irytujący błąd w Windows 10. Chodzi o problem związany z aplikacjami.

Źródło: nt.interia.pl

Ruszył proces umarzania subwencji z Tarczy PFR. Kto może na nie liczyć, na co trzeba uważać?


29 kwietnia rozpoczął się proces umarzania subwencji przyznanych na mocy Tarczy 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju. Każdy przedsiębiorca, który otrzymał wsparcie, będzie mógł o to wnioskować w ciągu 10 dni roboczych, licząc od dnia w którym upłynął rok od uzyskania środków. Przedsiębiorcy muszą pamiętać, że po podpisaniu i wysyłce wniosku nie będzie już możliwości odwołania się od przyznanej kwoty zwrotu subwencji na kolejnych etapach postępowania.

Źródło: di.com.pl

Polscy kierowcy - jacy są, co potrafią i wiedzą

#zrodlo
Panuje powszechna opinia, że polscy kierowcy są pewni siebie i przekonani o swoich wysokich umiejętnościach. Czy jest to równoznaczne ze znajomością obsługi samochodu oraz najnowszych systemów wsparcia kierowcy? Okazuje się, że tylko co piątego kierowcę, można uznać za prawdziwego „eksperta”, a 40% z nich konsultuje się w sprawie obsługi samochodu.

Źródło: di.com.pl

Abonament Telemedico dla użytkowników MojejAvivy


Aviva nawiązała współpracę z Telemedico, dzięki czemu klienci korzystający z portalu MojaAviva mogą wykupić na preferencyjnych warunkach łatwy dostęp do lekarza. Skorzystają z oferty partnerskiej, płacąc tylko 14 zł miesięcznie za nielimitowaną opiekę internisty i pediatry.

Źródło: di.com.pl

Spotify uruchamia EQUAL: wsparcie utalentowanych artystek w branży muzycznej


Spotify zwiększa swoje zaangażowanie na rzecz kobiet w muzyce. Globalna inicjatywa EQUAL zaprezentowana w Dzień Kobiet, poszerza się o EQUAL Music Program, którego celem jest wsparcie utalentowanych artystek w branży muzycznej.

Źródło: di.com.pl

Samsung zaprezentował nową linie laptopówPodczas konferencji prasowej Galaxy Unpacked, południowokoreański producent zaprezentował nową serię laptopów z serii Galaxy Book.

Źródło: nt.interia.pl

Wybieramy wideodomofon do domu jednorodzinnego - jaki będzie najlepszy?


Domofon z możliwością przesyłania obrazu to dziś standard w nowych inwestycjach jednorodzinnych. Dzięki rozwojowi technologii wideodomofony są dziś w zasięgu niemal każdego. Najbardziej podstawowe modele kupimy już za kilkaset złotych. Jak wybrać funkcjonalny wideodomofon o dobrym stosunku ceny do jakości?

Źródło: di.com.pl

Nadchodzi kolejna istotna aktualizacja Windowsa 10Firma Microsoft oficjalnie potwierdziła nadejście nowej aktualizacji popularnego systemu operacyjnego. Poprawka pojawi się w maju i przyniesie ze sobą stosunkowo niewielką ilość zmian.

Źródło: nt.interia.pl

Jak nadążyć za światem mody i panującymi trendami?


Wszyscy wiedzą jak bardzo świat mody może zaskoczyć i jak szybko się zmienia. Ciężko jest nadążyć nad coraz nowszymi trendami wyznaczanymi przez ikony mody. Na rynku pojawia się coraz więcej różnych dodatków i stylów, które ciągle zaskakują. Przyjrzyjmy się bliżej światowi mody i zastanówmy się jak w prosty, szybki i tani sposób skompletować niepowtarzalny look, który na pewno przyciągnie wzrok innych osób.

Źródło: di.com.pl

Ceny paliw w Polsce - za co płacimy i jak wypadamy na tle Europy?


Od początku 2021 r. cena benzyny Pb95 wzrosła z 4,60 do około 5,30 zł. Na jej wzrost wpływ mają zarówno wahania na światowych rynkach ropy naftowej i osłabienie kursu złotego, jak i opłaty dodatkowe. Stanowią one aż 58% kosztów zakupu 1 litra benzyny bezołowiowej.

Źródło: di.com.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami