Gospodarka  RSS
Zakaz handlu w niedziele ciągle z wadami

Tym razem przepisy uniemożliwiają szybką i sprawną kontrolę. Wszystko przez niewłaściwy zapis w ustawie.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Polskie firmy biotechnologiczne: 6 klastrów i blisko 8 miliardów złotych

- Spółki biotechnologiczne notowane na warszawskiej giełdzie są dziś warte blisko 8 miliardów złotych – informuje BioForum, organizacja grupująca firmy sektora. – Branża zaczyna być doceniana także poza granicami kraju.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Prąd ze słomy i drewna [EUREKA DGP]

Nie słońce ani wiatr, lecz właśnie biomasa jest najbardziej dostępnym odnawialnym źródłem energii w naszym kraju

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Import równoległy w wersji rosyjskiej

Luzowanie zasad prawnych, dotyczących tzw. importu równoległego to praktyka, która obejmuje sprowadzanie do kraju towarów oryginalnych, ale bez zgody właściciela praw do znaków towarowych. Jest niezgodna z prawem, bowiem właściciel znaków towarowych (najczęściej producent towaru) może decydować o rynku przeznaczenia każdej sztuki towaru oznaczonego danym znakiem.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

„Szlaki solidarności”. KE chce ułatwić eksport zboża z Ukrainy przez unijne porty

Unia Europejska po zablokowaniu przez Rosję ukraińskich portów czarnomorskich, z obawy przed niedoborami dostaw żywności, chce ułatwić Ukrainie eksport zbóż na światowe rynki. Miałyby one być wysyłane poprzez unijne porty i składowane na terytorium UE. W czwartek Komisja Europejska przedstawiła plan działań w tej sprawie.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Łukoil kupuje stacje benzynowe koncernu Shell w Rosji

Rosyjski koncern Łukoil przejmuje fabrykę smarów i ponad 400 stacji benzynowych, znajdujących się w Rosji, od koncernu naftowo-gazowego Shell - informuje dziennik “Algemeen Dagblad".

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Siemens wycofuje się z Rosji

Niemiecki międzynarodowy koncern Siemens wycofa się z Rosji z powodu wojny w Ukrainie - poinformowała firma w środę, jako przyczynę decyzji wskazując dodatkowe koszty i straty, które poniosła w części swojego biznesu odpowiedzialnej za produkcję taboru kolejowego.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Bezalkoholowy ratunek dla piwa

Gdyby nie rosnący popyt na gatunki bez procentów, browarnicy notowaliby ponad 5-proc. spadek sprzedaży swoich produktów

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Polska musi inwestować w poprawę produktywności firm [RAPORT BANKU ŚWIATOWEGO]

Polska musi inwestować w poprawę produktywności firm, aby utrzymać szybkie tempo rozwoju – podał Bank Światowy w środowym komunikacie.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

InPost planuje dwucyfrową podwyżkę cen dla Allegro

InPost planuje wprowadzić przewidywaną w kontrakcie z Allegro podwyżkę cen usług z początkiem listopada i przewiduje, że będzie ona miała poziom dwucyfrowy, licząc w procentach, poinformował prezes InPostu Rafał Brzoska. Zapowiedział też, że w przypadku innych klientów nie przewiduje kolejnych (po kwietniowej i majowej) podwyżek cen.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Drewno jako surowiec strategiczny

Chcemy doprowadzić do sytuacji, gdy większość polskiego surowca drzewnego będzie przerabiana przez lokalnych przedsiębiorców – deklaruje minister rozwoju Waldemar Buda.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Firmy: Odpowiedzialności więcej w deklaracjach niż w życiu

Polskie przedsiębiorstwa są w połowie drogi, by uzyskać status odpowiedzialnych społecznie – tak wynika z nowego badania Instytutu Zarządzania SGH w Warszawie. Firmy najlepiej wypadają w zakresie zarządzania pracownikami, najsłabiej w zakresie wpływu na społeczność lokalną. Naukowcy przyjrzeli się również społecznej odpowiedzialności konsumentów. Ją także ocenili na średnim poziomie.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Mleko staje się towarem coraz bardziej deficytowym

Wzrost cen nabrał rozpędu. Ale nadal u nas jest taniej niż w innych krajach UE. To daje szansę polskim producentom na zwiększenie eksportu.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Niedobór drewna jest obecnie odczuwany w całej Europie [WYWIAD]

Przedsiębiorcy oceniają deficyt drewna na ok. 3 mln m sześc. Jest to deficyt i ilościowy, i strukturalny - mówi prof. Ewa Ratajczak.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Naszą branżę motoryzacyjną czekają duże przetasowania

Opierająca się w dużej mierze na wytwarzaniu części gałąź gospodarki nieźle radzi sobie z obecnymi perturbacjami. Obroty dużej części firm rosną.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Antywirusy Kaspersky’ego pod lupą Waszyngtonu

Amerykańska administracja prowadzi śledztwo, które może się zakończyć usunięciem oprogramowania rosyjskiej firmy z sektora prywatnego. W Polsce na firmę nałożono sankcje, ale nie rozwiązują one problemu.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Na całym świecie brakuje specjalistów od cyberbezpieczeństwa [RAPORT]

#zrodlo
Firmy na całym świecie zmagają się z brakiem specjalistów od cyberbezpieczeństwa. W ośmiu na dziesięć badanych przedsiębiorstw miał miejsce przynajmniej jeden incydent, który można przypisać brakowi kwalifikacji lub wiedzy w zakresie cyfrowej ochrony - wynika z raportu opracowanego przez Fortinet.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Ogłoszono projekt wsparcia ogrodów działkowych o wartości 50 mln zł

Ogłoszony projekt "Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych" o wartości 50 mln zł jest adresowany do ponad 4 mln działkowców - poinformował we wtorek wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Butów szyjemy najmniej od akcesji do UE. Co dalej z branżą obuwniczą w Polsce?

Bogacenie się społeczeństwa dawało nadzieję na odbudowę branży obuwniczej w Polsce. Ostatnie lata przyniosły jednak odwrócenie pozytywnego trendu.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Budowa dróg mocno drożeje

Oferty wykonawców zaczynają znacznie przewyższać kosztorysy GDDKiA. Rząd chce zwiększyć pulę na realizację tras.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Miłosz: Zbrojenia. Jest lepiej, a może być jeszcze lepiej [OPINIA]

Z podpisanych ostatnio kontraktów płynie co najmniej kilka wniosków. Po pierwsze w resorcie obrony najwyraźniej skończyła się trwająca przez lata era dyskryminacji prywatnego biznesu zbrojeniowego.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Popyt na węgiel wzrasta lawinowo. Ceny też

Według Polskiej Grupy Górniczej tylko w dwóch pierwszych miesiącach 2022 r. jej e-sklep odwiedziło ok. 2300 proc. więcej internautów niż rok wcześniej, a liczba zamówień wzrosła pięciokrotnie

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

reklama

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2022-05-17 18:58)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Waluty
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-05-17
USD 4,4379 -0,91%
EUR 4,6558 -0,36%
CHF 4,4542 -0,09%
GBP 5,5377 +1,05%
Wspierane przez Money.pl
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami