Gospodarka  RSS
Wsparcie dla branż dotkniętych ograniczeniami. 5 tys. dotacji, pożyczki i postojowe w listopadzie, co jeszcze

Wartość wsparcia dla przedsiębiorców to 1, 8 mld zł, dotyczy ponad 170 tys. firm zatrudniających ponad 400 tys. osób - mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłaszając działania pomocowe dla branż dotkniętych ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Paweł Borys: To nie jest taki kryzys, jaki mieliśmy wiosną [WYWIAD]

- Firmy mają dziś bufor 50 mld zł dodatkowej płynności. Ale zamknięte branże znalazły się w trudnym położeniu. Wymagają wsparcia w postaci postojowego i instrumentów płynnościowych - Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Tagi: Firmy
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Co po pandemii. Oto sytuacja w najważniejszych sektorach gospodarki

Wiosenny lockdown odbił się negatywnie na wszystkich gałęziach gospodarki. Jej odradzanie się może być o tyle trudniejsze, że wiele wskazuje na to, że odbędzie się ona w kształcie litery „W”. Oznacza to, że czekają nas kolejne, chwilowe spadki.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Abramowicz: Przedsiębiorcy z zamkniętych branż zostali postawieni w niezwykle dramatycznej sytuacji [WYWIAD]

- Biznes wdrożył wszystkie rygory sanitarne, które zostały nałożone przez GIS. Zamykanie to nieszczęście zarówno dla przedsiębiorców, bo może doprowadzić do bankructwa, jak i pracowników, bo redukcje miejsc pracy będą nieuniknione - mówi Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rząd i biznes szukają porozumienia w kwestii cyberbezpieczeństwa

W Radzie Dialogu Społecznego trwają rozmowy na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa. W części rozwiązań rząd i rynek są bliscy kompromisu. W czwartek kolejne spotkanie

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nobel za 20 miliardów dolarów

Nieczęsto ma się przyjemność napisania felietonu o nagrodzie Nobla dla własnego promotora. Mnie spotkał jeszcze większy zaszczyt, bo Paul Milgrom i Bob Wilson – tegoroczni laureaci w dziedzinie ekonomii – to dwójka moich ukochanych nauczycieli i mentorów z Uniwersytetu Stanforda.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Współpraca pomiędzy nauką a biznesem, czyli XXIII edycja konkursu Polski Produkt Przyszłości

Jesteś twórcą innowacyjnego wyrobu lub nowatorskiej technologii? Poświęciłeś setki godzin pracy, aby po wielu próbach osiągnąć upragniony sukces? W takim razie konkurs „Polski Produkt Przyszłości” jest właśnie dla Ciebie! Tylko do 29 października można zgłaszać projekty do konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Polska może być wodorową potęgą

W ostatnich latach dołączyliśmy do technologicznego wyścigu z największymi potentatami. Jakie mamy szanse wykorzystać potencjał tej technologii? I co zrobić, by przewodzić zmianom, a nie pozostać w tyle? Będzie to jeden z tematów zbliżającego się Kongresu 590, o tym rozmawiali też uczestnicy debaty „Czy Polska jest gotowa na wodorową rewolucję?” w Dzienniku Gazecie Prawnej

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak sobie uprościć wprowadzenie PPK

#zrodlo
Jeśli samorządy i inne instytucje sektora finansów publicznych już teraz zadbają o zawarcie umów o zarządzenie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK), unikną w przyszłym roku dodatkowych procedur i formalności. – Już dziś oferujemy wszechstronną pomoc – deklaruje wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek.

Tagi: Finanse
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tanie ubezpieczenia dla samorządów

Niższe koszty niż u komercyjnego ubezpieczyciela i pieniądze ze składki, które wracają do ubezpieczonego – prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych Rafał Kiliński opowiada w wywiadzie, na czym polegają wzajemne ubezpieczenia

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

JPK_V7 to nowe obowiązki dla firm. Warto już dziś przygotować się do wysyłki plików

#zrodlo
Wszyscy czynni podatnicy VAT muszą informować fiskusa o przeprowadzonych przez siebie transakcjach za pomocą nowego JPK_VAT. Wiąże się z tym obowiązek oznaczania niektórych sprzedanych towarów lub usług, rodzajów transakcji oraz dowodów zakupu lub sprzedaży.

Tagi: USA, Fiskus
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

W jaki sposób restrukturyzacja chroni miejsca pracy?

W obliczu kryzysu i utraty płynności finansowej wielu pracodawców staje przed decyzją ograniczenia liczby etatów. Nie zawsze jest to jednak konieczne. Miejsca pracy można ochronić sięgając po narzędzia restrukturyzacyjne, które choć często kojarzą się z przymusowymi zwolnieniami, w praktyce pomagają w utrzymaniu zatrudnienia.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

EFPE 2020: Cyfrowe firmy odporne na pandemię

Przedstawione w czasie Forum Podpisu Elektronicznego i Usług Zaufania przykłady udanej cyfrowej transformacji w firmach pokazują, że problemem nie jest technologia ani prawo, a brak wiedzy i mentalność menedżerów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Banki przyszłości: biznes i technologia muszą iść razem

Czy można założyć cyfrowy bank w sześć dni? Okazuje się, że dziś można to zrobić w sześć minut.

Tagi: Banki
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Lewiatan: System rozszerzonej odpowiedzialności producenta nie gwarantuje osiągnięcia wymaganych poziomów recyklingu

Obecny system rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) nie gwarantuje osiągnięcia wymaganych poziomów recyklingu, a także zmniejszenia masy odpadów w latach 2025–2030 - uważa Konfederacja Lewiatan.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak Polska i Europa wyjdą z pandemicznego kryzysu?

#zrodlo
Od 12 do 14 października potrwa Europejski Kongres Finansowy. Uczestnicy będą rozmawiać o tym, jak ułożyć świat gospodarki i biznesu w obliczu pandemii. Tak jak w poprzednich dziesięciu edycjach, udział w imprezie wezmą politycy, przedstawiciele świata biznesu, sektora finansowego, samorządowcy i ludzie nauki.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nowoczesność z elastycznym finansowaniem

Czy można być eko, za nieduże pieniądze jeździć bardzo nowatorskim, elektrycznym autem, nie martwić się o przeglądy i móc zmieniać go co kilka lat na nowszy model? Dzięki Volkswagen Financial Services można.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

FPP reprezentatywną organizacją przedsiębiorców

FPP dołączy do Rady Dialogu Społecznego

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Siła argumentu, a nie argument siły

Wywiad z Markiem Kowalskim – przewodniczącym Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP)

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Biznes oczekuje rządowego wsparcia

Za Wielkim Murem można robić wielkie interesy, na których skorzysta cała polska gospodarka. Ale trudno tam działać bez zaplecza stworzonego przez państwo – wynika z debaty zorganizowanej przez DGP

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Włoskie i francuskie koncerny walczą o pozwolenie na fuzję

Po zmianie warunków połączenia PSA i FCA szukają wsparcia u konkurencji, by uzyskać zgodę Komisji Europejskiej. Właśnie z tego powodu włoskie i francuskie przedsiębiorstwa zaproponowały Toyocie zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładach Sevelnord pod Valenciennes.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Neobanki – wyzwanie dla sektora finansów i IT

Od siedmiu lat regularnie pojawiają się w dyskusjach łączących temat nowych usług finansowych i technologii. Czym są? Jakie potrzeby zaspokajają? Jak działają?

Tagi: Banki
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak nie wylewać dziecka z kąpielą, czyli czas postawić na certyfikację

#zrodlo
Zaufanie do państwa i stanowionego przez nie prawa to stale kierowany względem prawodawcy postulat. Ma ono też i drugie, rzadziej dyskutowane oblicze, tj. zaufanie „idące od góry”, okazywane przez państwo adresatom i interesariuszom, których traktuje się jako odpowiedzialnych i racjonalnych partnerów, gotowych angażować się w prace legislacyjne, a później włączyć się w proces stosowania prawa.

Tagi: Praca
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak dziś postrzegamy innowacje w ochronie zdrowia?

Innowacja to każdy produkt, proces lub ich połączenie, który może być udostępniony konkretnym odbiorcom. Mają generować postęp i umożliwiać jego wdrażanie. Charakteryzują się wysoką wartością dodaną i co ciekawe, nie muszą być droższe od rozwiązań, jakie zastępują. Dzisiejszy system ochrony zdrowia nastawiony jest na zachowanie zdrowia lub jego szybkie odtworzenie. Potrzebuje nie tylko innowacji w technologiach lekowych, nielekowych i terapeutycznych, ale również tych organizacyjnych i zarządczych, bo to właśnie te ostatnie nierzadko są warunkiem do wdrożenia nowoczesnej medycyny.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Bezpieczeństwo lekowe a innowacje

Budowanie bezpieczeństwa lekowe kraju wymaga innowacyjnych narzędzi. Wykorzystanie Value Based Healthcare do szacowania wartości krajowych leków i innowacyjnego mechanizmu RTR do powiązania ich ceny nie tylko z efektem zdrowotnym – zapewni Polsce suwerenność i bezpieczeństwo lekowe.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Reguła wydatkowa. Skuza z MF: W resorcie nie toczą się prace nad zmianą progu ostrożnościowego

W Ministerstwie Finansów nie toczą się żadne prace nad zmianą zapisanego w konstytucji progu ostrożnościowego 60% PKB, poinformował wiceminister finansów Sebastian Skuza.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rozwiązania w zakresie zaopatrzenia w wodę dla przemysłu farmaceutycznego i biotechnologii

Przemysł farmaceutyczny stoi przed szeregiem wyzwań, jednak najważniejszym jest jak najlepsza ochrona pacjentów przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu farmacji na środowisko naturalne.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak zgodnie z prawem sterylizować narzędzia w gabinecie?

#zrodlo
Klienci coraz chętniej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej, kosmetyczne, stylizacji paznokci itp. O tym, jak zadbać o bezpieczeństwo użytkowanych tam narzędzi opowiada Dorota Karwowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Polska firma znalazła sposób na to jak poprawić skuteczność reklamy audio?

Choć 75 proc. Polaków słucha radia to do tej pory trudno było zmierzyć jej skuteczność. Polska firma AdTonos znalazła sposób na to aby reklamy audio emitowane przez tradycyjne stacje radiowe a słuchane online docierały do wyselekcjonowanych odbiorców, a przez to były bardziej skuteczne.

Tagi: Audi
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

IT może być „green”. HPE zasadzi milion drzew

#zrodlo
Circular economy, czyli gospodarka oparta o zamknięty system, to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w walce z kryzysem klimatycznym. Coraz częściej eksperci podnoszą głos, że nasze indywidualne wybory, jak segregowanie śmieci czy oszczędzanie wody, nie pomogą zatrzymać katastrofy klimatycznej. Do walki muszą zaangażować się państwa i firmy. Powoli staje się to rzeczywistością.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2020-10-28 08:58)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Waluty
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-10-27
USD 3,8860 +0,26%
EUR 4,5890 +0,25%
CHF 4,2742 +0,02%
GBP 5,0607 +0,06%
Wspierane przez Money.pl
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami