Internet i Komputery  RSS
Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?


Platforma Allegro jest miejscem, od którego swoją przygodę z e-handlem zaczyna wielu przedsiębiorców. Allegro już dawno przestało być po prostu portalem aukcyjnym, a stało się prawdziwym hegemonem na krajowym rynku e-commerce. Jako przedsiębiorca, na Allegro możesz mieć własny sklep internetowy, którego oferta będzie skierowana do odbiorców z całej Polski. Równie dobrze możesz postawić na model sprzedaży Allegro Lokalnie, jeśli chcesz dotrzeć do potencjalnych klientów ze swoich okolic. Jak reklamować oferty w serwisie Allegro, by uzyskać maksymalne zyski? Czy może być bardziej opłacalna niż sklep internetowy we własnej domenie?

Źródło: di.com.pl

Korzyści płynące ze wdrożenia systemu do zarządzania procesami biznesowymi (BPM)


Co to jest zarządzanie procesami biznesowymi? Zanim poznasz powody, dlaczego BPM jest takie ważne, konieczne musisz się dowiedzieć, co BPM tak naprawdę znaczy. Zgodnie z definicją Gartnera, BPM (ang. Business Process Management), czyli zarządzanie procesami biznesowymi „to dyscyplina, która wykorzystuje różne metody do odkrywania, modelowania, analizowania, mierzenia, ulepszania i optymalizacji procesów biznesowych. Takie procesy koordynują zachowanie ludzi, systemów, informacji i rzeczy w celu uzyskania wyników biznesowych wspierających strategię biznesową”.

Źródło: di.com.pl

Podłoga laminowana czy drewniana - trudny dylemat w kontekście wnętrza


Takie pytanie pojawia się często, gdy rozważamy zakup nowej podłogi do domu. Który wariant jest lepszy? Co wybrać: podłogę z litego drewna czy może wodoodporny laminat?

Źródło: di.com.pl

Wtryskiwacz C-360 - na co zwrócić uwagę?


Praca ciągnika na roli jest nieoceniona. Niemal każde działanie podlega pracy ciągnika, dlatego tak ważne jest, aby móc korzystać ze sprawnego sprzętu. Nie zawsze jest taka możliwość, ponieważ sprzęty, jak i części się zużywają. Bardzo często dochodzi do awarii, które skutecznie utrudniają pracę na roli. Dbałość o maszyny i ciągniki okazuje się tutaj najlepszą poradą, jaką można udzielić, ale co jeśli chodzi o pompę wtryskową ciągnika, na którą nie ma wpływu ‘delikatne’ traktowanie pojazdu? Podpowiemy, czy opłaca się wymieniać wtryskiwacz na nowy w poniższej części artykułu.

Źródło: di.com.pl

Szafy ze schowkami - czyli jak zadbać o organizację biura?


Aby prawidłowo urządzić biuro i zadbać o najwyższy komfort pracowników warto zdecydować się na szafę ze schowkami, która będzie dopasowana do potrzeb przedsiębiorstwa. Taki mebel pozwoli dobrze zagospodarować przestrzeń biurową i odpowiednio zaopatrzyć każde pomieszczenie w firmie. Zostało udowodnione, że wygoda, funkcjonalności i komfort miejsca pracy mają ogromny wpływ na wydajność, a nawet usprawniają jakość oferowanych usług. Podpowiadamy, jakie szafy wybrać i na co zwrócić uwagę.

Źródło: di.com.pl

Pokolenie Z wykazuje większą tolerancję dla kupowania nielegalnych towarów


Straty gospodarcze wynikające z nielegalnego handlu są równoważne 3 proc. światowego PKB wynika z szacunków Światowego Forum Ekonomicznego. Według Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju gospodarka światowa traci na tym rocznie 2 tryliony dolarów.

Źródło: di.com.pl

Porty USB-C we wszystkich urządzeniach mobilnych to korzyści dla konsumentów i producentów


Od 2024 roku USB-C będzie jedynym portem ładowania stosowanym w urządzeniach przenośnych na terenie Unii Europejskiej. Pod koniec października weszła w życie dyrektywa Parlamentu Europejskiego standaryzująca złącza i mająca na celu zmniejszenie ilości wytwarzanych elektrośmieci. Jak wskazuje ekspert z firmy Green Cell, pozytywne skutki tej zmiany odczują nie tylko konsumenci, ale również producenci telefonów i laptopów.

Źródło: di.com.pl

Coraz częstsze oszustwa związane z dostawą paczek. Czy wiesz, na co uważać?


Wobec zbliżającego się sezonu świątecznego internauci powinni być szczególnie czujni w kwestii oszustw związanych z dostawą przesyłek. Celem oszustów jest kradzież danych, pieniędzy, a nawet infekowanie urządzeń. Zobacz na co zwrócić uwagę przygotowując się do intensywnego sezonu zakupów świątecznych prezentów przez internet.

Źródło: di.com.pl

The North Face - kultowa amerykańska marka outdoorowa


Jeśli interesujecie się outdoorem i z chęcią spędzacie czas na łonie natury to charakterystyczne logo marki The North Face inspirowane szczytem Half Dome w parku narodowym Yosemite z pewnością nie jest wam obce. Amerykańska firma, której początki sięgają 1966 roku to jeden z największych i najbardziej innowacyjnych producentów odzieży i obuwia outdoorowego na świecie. Jej produkty pozwoliły na eksplorację najbardziej niedostępnych i niebezpiecznych miejsc na naszej planecie. Nie bez powodu mottem marki od lat jest hasło: Never Stop Exploring!

Źródło: di.com.pl

Przesyłki międzynarodowe - cena, czas realizacji, najważniejsze regulacje


Mimo rozwoju technologicznego i ułatwionej komunikacji, wysłanie towaru za granicę wciąż wiąże się z dokładnym planowaniem przewozu, aby uniknąć zbędnych komplikacji i opóźnień. Czym się sugerować, czego unikać - to znajdą Państwo w artykule.

Źródło: di.com.pl

Olejki CBN i CBD - co je różni?


Coraz więcej z nas szuka naturalnych rozwiązań czerpiących z dóbr natury, które pozwalają na poprawę stanu zdrowia oraz zwalczenie nieprzyjemnych dolegliwości, także o podłożu psychologicznym. Wyniki nowoczesnych badań coraz częściej wskazują, jak korzystne działania na wiele obszarów wykazują olejki CBN oraz CBD. Jaka jest różnica pomiędzy tymi produktami? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Źródło: di.com.pl

Trwa paranoja produktywności. Szefowie nie ufają swoim podwładnym


Jak wynika z Microsoft Annual Work Trend Index Report 2022, mimo pracy z dala od firmowego biurka, aż 87 proc. pracowników jest przekonane, że nic nie stracili ze swojej produktywności. Tego optymizmu nie podzielają ich szefowie – 85 proc. menedżerów w wątpliwość podaje ich zaangażowanie podczas pracy zdalnej.

Źródło: di.com.pl

Profesjonalny ekspres do kawy - co warto wiedzieć?


Marzy ci się pyszna i aromatyczna kawa o poranku? Chcąc uzyskać pełen smak i najwyższą jakość parzonej kawy postaw na najwyższej jakości produkty. to element, który z pewnością ci w tym pomoże. Pełna konfiguracja, wdrożona automatyzacja oraz dobór programu sprawi, że przygotowywanie kawy w domu lub lokalu będzie znacznie prostsze.

Źródło: di.com.pl

Już 10 listopada konferencja online o rozwiązaniach stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych


10 listopada 2022 r. online odbędzie się organizowana przez GigaCon konferencja „Data Center”. Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych.

Źródło: di.com.pl

Co kupić mamie na święta? 8 propozycji


Święta to czas, który wreszcie możemy w pełni spędzić z najbliższymi, okazać im ciepło i wdzięczność. Niewątpliwie do takich osób należą nasze mamy, którym zawdzięczamy tak wiele. Wspólna kolacja wigilijna, ubieranie choinki i długie zimowe rozmowy to idealna okazja ku temu, by być po prostu blisko.

Źródło: di.com.pl

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję


Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (AI).

Źródło: di.com.pl

Najbardziej ufamy branżom, w których dochodzi do największej liczby wycieków danych...


Polacy najbardziej ufają sektorom, w których w ostatnim roku dochodziło do największej liczby wycieków danych na świecie – jak dowiadujemy się z raportu Procontent Communication pt. „Polacy w cyberprzestrzeni – Czy jesteśmy świadomi cyberataków?”. Badaniu opinii publicznej poddano wiarygodność poszczególnych sektorów gospodarki w kwestii praktyk mających na celu ochronę danych.

Źródło: di.com.pl

Czy jesteśmy w recesji? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana niż się wydaje


Prezesi firm są zgodni - w najbliższym czasie czeka nas recesja. 7 na 10 pytanych przez think tank Conference Board, uważa, że Europę czeka głębokie spowolnienie. Managerowie narzekają na powszechną drożyznę i rosnącą presję inflacyjną. Koszty produkcji w ciągu ostatnich trzech miesięcy w najlepszym wypadku pozostały na tym samym poziomie. Czy to oznacza zaciskanie inwestycyjnego pasa?

Źródło: di.com.pl

Gospodarka o obiegu zamkniętym - przykłady, którymi warto się inspirować


Gospodarka liniowa, bazująca na ciągłym wzroście i powiększającym się zużyciu surowców, a także powodująca wzrost ilości odpadów, to model niezrównoważony, do którego porzucenia dąży Unia Europejska. Jej przeciwieństwem jest tak zwana gospodarka o obiegu zamkniętym. Na czym polega i jakie są korzyści z jej wprowadzenia?

Źródło: di.com.pl

Mandaty, o których istnieniu możesz nie wiedzieć. Te przewinienia słono kosztują


W tym roku policjanci w Polsce wystawili mandaty na łączną sumę wynoszącą ponad miliard złotych 1. Mandaty najczęściej kojarzą nam się z nieprzepisową jazdą samochodem lub z zakłócaniem porządku publicznego.  Nie są to jednak jedyne sytuacje, w których można otrzymać karę finansową. „Nieznajomość prawa szkodzi” – w tym przypadku o aktualności tego powiedzenia można się dotkliwe przekonać. Co warto zatem wiedzieć o nietypowych przewinieniach, za które możemy zostać ukarani, by nie narażać się na mandat i niepotrzebny stres?

Źródło: di.com.pl

Studenci nie są zadowoleni z tego, jak przygotowują ich do pracy uczelnie


Zaledwie jedna trzecia studentów twierdzi, że ma świetne doświadczenia wyniesione z uczelni. W trzecim dorocznym raporcie firmy Salesforce pt. „Connected Student” przepytano ponad 1300 studentów i 1300 specjalistów z sektora szkolnictwa wyższego na całym świecie. Raport zawiera również spostrzeżenia z pogłębionych spotkań informacyjnych z liderami wyższego szczebla w instytucjach szkolnictwa wyższego w 11 krajach.

Źródło: di.com.pl

Czy uczelnie mogą kształcić studentów do zawodów przyszłości?


Aż 65 proc. uczennic i uczniów rozpoczynających naukę, będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją - czytamy na stronie Światowego Forum Ekonomicznego. Czy warto planować ścieżkę edukacji w taki sposób, by przygotować się do konkretnej profesji? Czy szkoły wyższe są w stanie kształcić studentów do zawodów przyszłości? Uczelnie za granicą mają na to swój sposób.

Źródło: di.com.pl

Czym jest sextortion? Co rodzice powinni wiedzieć, aby chronić przed nim swoje dzieci


Świat cyfrowy zapewnia młodzieży niezliczone możliwości, których ich rodzice nigdy nie doświadczyli. Niestety oferuje ona nie tylko dużą liczbę przydatnych narzędzi, informacji i rozrywki, ale również wiele niebezpieczeństw, z którymi ich rodzice nie mieli okazji się spotkać, gdy byli młodsi. Jednym z nich są osoby, które polują na nastolatków i zmuszają ich do dzielenia się intymnymi filmami oraz zdjęciami. Zobacz, jak chronić dziecko przed oszustwami seksualnymi.

Źródło: di.com.pl

4 obszary, w których sztuczna inteligencja wspiera edukację. Co nas czeka w przyszłości?


Personalizacja procesu uczenia, wsparcie botów, optymalny wybór nauczyciela, pomoc w kształceniu – to najważniejsze obszary, w których sztuczna inteligencja już teraz ułatwia edukację. Co konkretnie oznaczają te pojęcia? A także jak kształcenie z użyciem technologii będzie wyglądać w niedalekiej przyszłości?

Źródło: di.com.pl

Czołowe polskie szpitale zatrudnią startupy by pomóc dzieciom i kobietom w ciąży


Konkurs „Mother and Child Startup Challenge” wyłoni najlepsze startupy, których projekty zostaną wprowadzone w 5 polskich szpitalach: w Warszawie, Łodzi, Białymstoku i Olsztynie. Celem jest zrewolucjonizowanie jakości leczenia dzieci i kobiet w ciąży. Zgłoszenia do konkursu trwają do 28 października.

Źródło: di.com.pl

Witamina D3 w ciąży i w okresie karmienia piersią - dlaczego jest istotna?


Odpowiedni poziom witaminy D3 w organizmie przyszłej mamy jest istotny zarówno dla prawidłowego przebiegu ciąży, jak i dla rozwoju jej nienarodzonego dziecka. Sprawdź, jak powinna wyglądać suplementacja witaminy D w ciąży oraz podczas karmienia piersią.

Źródło: di.com.pl

Co warto zobaczyć będąc w Gdyni?


Gdynia to popularny kierunek krótkich i dłuższych wycieczek. Turyści doceniają dogodne położenie miasta, ładne plaże, ale też bogatą ofertę muzealną. Co warto zobaczyć w Gdyni? Jakie atrakcje czekają na turystów?

Źródło: di.com.pl

Zalety i wady mieszkania w centrum Warszawy


Centralnie zlokalizowane dzielnice Warszawy tętnią życiem niemal przez całą dobę. W ścisłym centrum odbywają się najważniejsze wydarzenia, a niemal na każdym rogu można znaleźć tu przyjemną kawiarnię, klub lub restaurację. Mieszkanie w takiej lokalizacji ma wiele zalet, ale i pewne mankamenty, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem mieszkania.

Źródło: di.com.pl

Czy mieszkania w Lublinie będą tańsze?


Doniesienia o destabilizacji rynku nieruchomości w Lublinie wywołują falę niepewności wśród potencjalnych nabywców. Na tle inflacji i kryzysu ekonomicznego, w czasach, gdy mieszkania w innych miastach osiągają zawrotne ceny, Lublin wciąż zachęca atrakcyjną ofertą lokali zarówno mieszkańców, jak i nowo przybyłych. Mieszkając w tym mieście, można liczyć na komfortowe warunki życia, jednak czy aktualne ceny nieruchomości sprostają oczekiwaniom nabywców?

Źródło: di.com.pl

Kongres For Social Media - spotkanie osób, które odpowiadają za prowadzenie kont firmowych w social media już pod koniec października


Przed nami kolejna edycja Kongresu For Social Media (ForSM) - który jest z nami od 2014 roku! Wydarzenie odbędzie się dniach 26-27.10.22 w Warszawie oraz online. Kongres dedykowany jest osobom, które prowadzą firmowe konta w social media.

Źródło: di.com.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami