Internet i Komputery  RSS
Do 800 ton dwutlenku węgla rocznie: wpływ kryptokoparek na środowisko

#zrodlo

W 2018 roku kryptokoparki webowe, czyli aplikacje działające w przeglądarce internetowej i wydobywające kryptowaluty dla zysku cyberprzestępców, mogły zużyć aż 18,8 gigawatów energii elektrycznej. Tyle samo energii zużywa Polska, co oznacza, że w wyniku tej aktywności do atmosfery emitowanych jest blisko 800 ton dwutlenku węgla.

Źródło: nt.interia.pl

Rekordowe obroty bukmacherów - jak wygląda legalny rynek zakładów?


Zakłady bukmacherskie cieszą się sporą popularnością na całym świecie. Przez wiele lat, działalność firm oferujących tego typu zakłady, nie była w żaden sposób regulowana. Kolokwialnie mówiąc, mieliśmy “wolną amerykankę”.  Każda zarejestrowana firma, oferowała zakłady polskim graczom, a budżet państwa nie zyskiwał na tym procederze ani gorsza. Taka sytuacja to już jednak przeszłość.

Źródło: di.com.pl

Polski kwadrycykl Triggo wkrótce na wyłączność w Vooom


W pierwszej kolejności w 2020 r. z polskiego pojazdu miejskiego Triggo będą mogli skorzystać użytkownicy Pracowniczych Pakietów Mobilności w ramach aplikacji Vooom. Dostęp do jednego z najbardziej innowacyjnych pojazdów elektrycznych to szansa na przełom w dziedzinie miejskiej mobilności. Już niedługo na platformie Vooom ruszą zapisy chętnych na testerów pojazdów Triggo.

Źródło: di.com.pl

Somsiad ma horom curke, a jego madka lubi pieseły. 10 popularnych błędów językowych w memach


Miliony Polaków codziennie korzystają z internetu, który praktycznie stał się już dobrem powszechnym. Przeglądając media społecznościowe, komentarze czy rozmowy w oknach komunikatorów, każdy z nas spotkał się z językowymi błędami, nietypowo zapisanymi słowami lub całkiem nowymi tworami językowymi, które na pierwszy rzut oka niewiele mają wspólnego z językiem polskim.  Czy to może oznaczać, że internet stanowi zagrożenie dla poprawnej polszczyzny?

Tagi: MSI, Internet
Źródło: di.com.pl

UODO: Banki nie zawsze mogą kserować dowód osobisty


Art. 112b ustawy Prawo bankowe nie pozwala bankom wykonywać kserokopii i skanów dowodów osobistych klientów, żeby np. założyć konto bankowe czy zbadać zdolność kredytową klienta - poinformował Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Co w takim razie mogą robić banki?

Tagi: Banki
Źródło: di.com.pl

Energochłonne kryptokoparki. Czy i jak można zmniejszyć ich wpływ na środowisko?


Kopanie kryptowalut za pośrednictwem aplikacji działających w przeglądarkach internetowych jest zwykle uważane za nieszkodliwą aktywność, która nie powoduje znaczących strat finansowych i zużywa niewielką ilość energii. Jak jest naprawdę, sprawdzili badacze firmy Kaspersky.

Źródło: di.com.pl

Lidl rozdaje telefony? Nie daj się nabrać – to oszustwo!


Marka Lidl została wykorzystana przez cyberprzestępców w wyrafinowanym ataku phishingowym. Internauci w miniony weekend otrzymali fałszywego maila z potwierdzeniem otrzymania rzekomego prezentu od dyskontu w postaci Samsunga Galaxy S9 oraz iPhone’a X. To oczywiście pułapka...

Źródło: di.com.pl

Chłonność rynku przesyłek alternatywnych


Jak sprostać wyzwaniom tzw. ostatniej mili kurierskiej? Jak zapewnić dostawę, która zachęci klientów do korzystania z usług danej formy operatorskiej?

Źródło: di.com.pl

Wzmocniony Toughbook 55Panasonic zaprezentował nowy notebook klasy semi-rugged TOUGHBOOK 55. Smukły i lekki model ma poprawić elastyczność i wydajność pracy - twierdzi producent.

Tagi: Modelki, Praca
Źródło: nt.interia.pl

Nowa, bezprzewodowa mysz Logitech G604Marka Logitech zaprezentowała bezprzewodową mysz dla graczy, wyróżniającą się dużą żywotnością baterii i wszechstronnością.

Źródło: nt.interia.pl

mLegitymacja - kopia dokumentu dostępna w chętnych szkołach


Wśród mDokumentów oferowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji w aplikacji mObywatel znajduje się mLegitymacja szkolna - cyfrowa kopia dokumentu uczniowskiego. Na razie mLegitymacja dostępna jest dla posiadaczy telefonów z systemem Android. Warunkiem korzystania z mLegitymacji jest jednak umowa, zawarta przez szkołę z Ministerstwem Cyfryzacji.

Tagi: Android
Źródło: di.com.pl

Coraz więcej Polaków wie, jak samodzielnie wystartować w IT


Coraz więcej osób, nawet tych wcześniej niezwiązanych z IT, wie jak na własną rękę zdobyć wiedzę, która pozwoli na wystartowanie w tej branży. Zgodnie z najnowszymi badaniami, taką świadomość ma już co szósty Polak.

Źródło: di.com.pl

Masz telefon z Androidem co najmniej 6.0? Możesz korzystać z e-recept w telefonie


Jeśli jesteś obywatelem korzystającym z telefonu z Androidem, możesz w aplikacji mObywatel zobaczyć swoje e-recepty i zrealizować je w aptece. Wersja dla telefonów z iOS jest w przygotowaniu.

Tagi: Android
Źródło: di.com.pl

Zmiany w bankowości


Rozporządzenie unijne o tzw. silnym uwierzytelnianiu wchodzi w życie już dziś. Nowe zasady będą obowiązywać zwłaszcza użytkowników bankowości internetowej oraz osób dokonujących płatności przy użyciu karty.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Elektroniczne czytelnictwo we wrocławskiej bibliotece


W minione wakacje 13. Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu za cel obrała promowanie innowacyjnego czytelnictwa. Projekt został zrealizowany we współpracy z firmami Arta Tech i Legimi, które zapewniły czytelnikom niezbędny sprzęt oraz dostęp do wielu interesujących lektur.

Tagi: Filmy, Wakacje
Źródło: di.com.pl

Administracja samorządowa a ochrona danych


Według NIK, dane gromadzone i przetwarzane przez systemy IT urzędów gmin i miast są słabo chronione. Jednym z głównym powodów tej sytuacji jest fakt, że w ponad połowie polskich urzędów (57 proc.), które przeszły kontrolę, nie przestrzega się zasad dotyczących uzyskiwania dostępu do systemów informatycznych.

Tagi: Gminy
Źródło: di.com.pl

Coraz więcej polskich przedsiębiorców rejestruję firmę online

#zrodlo
W Polsce już od jakiegoś czasu możemy założyć firmę za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Rejestracja przedsiębiorstwa przez internet staje się coraz bardziej popularna. Liczba składanych wniosków wciąż rośnie, tylko od stycznia 2018 r. naliczono ich ponad 30 tysięcy.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Sztuczna inteligencja. Mówimy o niej dużo, wiemy mało

#zrodlo
Ponad 40% z nas ma codziennie do czynienia ze sztuczną inteligencją, ale tylko co druga osoba jest w stanie wytłumaczyć, czym owa sztuczna inteligencja w ogóle jest...

Źródło: di.com.pl

Uwaga, ataki na telefony z iOS są coraz częstsze!

#zrodlo
Jak wynika z analizy bezpieczeństwa urządzeń mobilnych wykonanej przez badaczy bezpieczeństwa z ESET, rośnie liczba wykrytych zagrożeń, atakujących systemy z iOS. Jednocześnie spada odsetek złośliwych programów skierowanych do użytkowników systemu Android.

Tagi: Android
Źródło: di.com.pl

Na PSD2. Uwaga, oszuści mogą podszywać się pod pracowników banku!

#zrodlo
Od 14 września, wszystkie banki w Polsce będą musiały zastosować się do nowej dyrektywy. Zwiększa to bezpieczeństwo transakcji, ale też stwarza doskonałą okazję dla złodziei, którzy wykorzystują nieuwagę klientów banku, co może się skończyć utratą sporych pieniędzy.

Tagi: Banki
Źródło: di.com.pl

Pegasus atakuje urządzenia z systemem iOS i Android. Jest remedium?

#zrodlo
W ostatnim czasie system Pegasus udowadnia, że dane użytkowników systemów operacyjnych iOS i Android wcale nie są bezpieczne. Pegasus to oprogramowanie służące do celów szpiegowskich, które umożliwia poznanie zawartości komputera lub telefonu. Czy Polacy powinni obawiać się go obawiać? Czy użytkownicy UseCrypt mogą czuć się bezpiecznie?

Tagi: Android
Źródło: di.com.pl

ADATA SE800 – zewnętrzny dysk SSD w odpornej obudowieFirma ADATA zaprezentowała nowy zewnętrzny dysk SSD wyposażony w złącze USB typu C oraz obudowę odporną na wodę, pył i upadki.

Tagi: WOÅšP
Źródło: nt.interia.pl

Dlaczego import aut z USA zyskuje na popularności?


Decydując się na zakup używanego samochodu, dość często rozważamy nabycie pojazdów sprowadzanych z zagranicy. Jest to popularna praktyka, nic więc dziwnego, że po naszym kraju poruszają się marki nigdy niewypuszczane na polski rynek. Zastanówmy się jednak, z czego wynika ta tendencja. Jest to kwestia chęci posiadania czegoś wyjątkowego, a może zwykła potrzeba zaoszczędzenia pieniędzy?

Tagi: USA, Import
Źródło: di.com.pl

Microsoft wskrzesza PowerToysMicrosoft proponował narzędzia systemowe PowerToys w czasach systemu Windows 95 oraz Windows XP. Okazuje się, że firma może wskrzesić to rozwiązanie także w systemie Windows 10.

Źródło: nt.interia.pl

Nierówna świadomość: niemal połowa konsumentów niewiele wie o bezpieczeństwie danych online


Z badania Mastercard pt. Bezpieczne e-zakupy wynika, że wciąż niemały odsetek polskich konsumentów ma stosunkowo bierną postawę wobec zagrożeń cyfrowych, tym samym narażając się na niebezpieczeństwo.  Bierność konsumentów szczególnie widać w deklarowanych przez nich postawach względem bezpieczeństwa danych online.

Źródło: di.com.pl

Google Chrome 77 z przesyłaniem kart do innych urządzeń

#zrodlo

Google udostępniło przeglądarkę Chrome w wersji 77 na wiele sprzętów. Nowa wersja programu przynosi przydatną funkcję pozwalającą szybko udostępniać wybrane karty z witrynami.

Tagi: Google
Źródło: nt.interia.pl

Ustawa o elektromobilności wejdzie w życie za ponad 2 lata. Miasta mają więcej czasu na przygotowanie się!


Polskie miasta, takie jak Kraków czy Poznań, już teraz przygotowują się do realizacji postanowień ustawy o elektromobilności. Nowy akt prawny ma wejść w życie 1 stycznia 2022 roku. Termin został przesunięty o dwa lata.

Źródło: di.com.pl

Elektryczne skutery Hop.City wkrótce wynajmiesz w aplikacji Vooom


Vooom nie zwalnia tempa i informuje o kolejnym operatorze pojazdów na minuty, z którego usług będzie można korzystać z poziomu multimodalnej aplikacji. Mowa o Hop.City (dawniej JedenŚlad) czyli marce udostępniającej elektryczne skutery.

Źródło: di.com.pl

Nowa aktualizacja Windowsa 10 usprawnia pracę procesoraMicrosoft wydał nową aktualizację swojego najnowszego systemu. Poza standardowymi poprawkami bezpieczeństwa niesie ze sobą także poprawę wydajności.

Źródło: nt.interia.pl

Bezpieczeństwo danych pacjentów szpitali. Które obszary wciąż są zaniedbane?


Wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) do szpitali oraz przychodni, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony danych pacjentów, zajęło kilka lat. Przygotowania koncentrowały się głównie na przystosowaniu szpitalnej infrastruktury IT, co umożliwiło realizację projektu. Jednak nie wszystkie narzędzia szpitalne gwarantują pełne bezpieczeństwo danych.

Tagi: Szpitale
Źródło: di.com.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami