Internet i Komputery  RSS
Dlaczego przejazd autostradą bez kolejki może być trudny? Analiza


Jak w przypadku większości nowych aplikacji czy systemów, również w e-Toll nie udało się uniknąć błędów, które wpływają na postrzeganie aplikacji. Ma to również odzwierciedlenie w ocenie w sklepie Play wynoszącej 1,4.

Źródło: di.com.pl

Do Polski wchodzi Okredo, fintech dostarczający otwarte dane o firmach


Litewski startup Okredo z branży fin-tech zamknął rundę inwestycyjną (seed funding) na kwotę 1 mln EUR, dzięki czemu zrealizuje plany ekspansji na Polskę, Łotwę i Wielką Brytanię. Okredo dostarcza otwarte dane o firmach i pomaga MŚP ocenić wiarygodność, siłę finansową oraz potencjał sprzedażowy partnerów biznesowych. Polska jest dla Okredo strategicznym rynkiem, z ogromnymi możliwościami dalszego rozwoju.

Źródło: di.com.pl

Plaga fałszywych sklepów przed Black Friday. Jak nie dać się oszukać


Przypadające w ostatni weekend listopada dni Black Friday oraz Cyber Monday rozpoczynają sezon na świąteczne zakupy. Od tego momentu, aż do Bożego Narodzenia, sklepy odnotowują wzrost swojej sprzedaży detalicznej o 30%. Jest to dla nich okazja, aby nadrobić zaległości. Korzystają na tym cyberprzestępcy, którzy zakładają na klientów internetowych sklepów pułapki w postaci fałszywych witryn.

Źródło: di.com.pl

Gdzie sprawdzą się kleje do bloczków betonowych


Budujesz dom lub ogrodzenie z bloczków albo pustaków. Zastanawiasz się co zastosować do łączenia tych elementów aby było to solidne i dobrze wykonane. Ten artykuł postara Ci to wyjaśnić.

Tagi: Astana
Źródło: di.com.pl

Apple pozwoli samodzielnie naprawiać iPhone\'y


Apple właśnie ogłosił, że - na razie tylko w USA - będzie sprzedawał części zamienne do swoich telefonów i komputerów w ramach nowej usługi Self Service Repair. Jak ta decyzja giganta może zmienić branżę elektroniki użytkowej?

Tagi: USA, iPhone, Apple
Źródło: di.com.pl

Polska na szarym końcu rankingu kompetencji cyfrowych wśród 27 państw europejskich


Co jednak ciekawe, sami Polacy swoje umiejętności w tym obszarze oceniają wysoko. Gdzie leży prawda? Rozstrzygnie to kolejny, przyszłoroczny Test Kompetencji Cyfrowych zaplanowany przez organizacje branży cyfrowej z Grupy Wyszehradzkiej i finansowany przez rządy Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

Źródło: di.com.pl

Omijanie Polskiego Ładu? Trzeba być uważniejszym, bo brzytwa fiskusa jest coraz ostrzejsza


Urzędnicy skarbowi przeprowadzają coraz więcej kontroli i postępowań w sprawie klauzuli o unikaniu opodatkowania. Najbardziej zagrożeni są ci, którzy szukają sposobów na Polski Ład, a chętnych na to jest coraz więcej. Wielu przedsiębiorców szuka bowiem sposobu na optymalizację podatkową po podpisaniu przez prezydenta ustaw wchodzących w skład Polskiego Ładu.

Tagi: USA, Fiskus
Źródło: di.com.pl

Aplikacja e-Toll miała rozładować korki, ale irytuje kierowców


Następczyni znienawidzonej przez kierowców zawodowych aplikacji ViaToll nie zdaje na razie egzaminu. Według użytkowników pojazdów systemowi e-Toll daleko do zapowiadanej doskonałości. Miała pomóc nie tylko kierowcom pojazdów powyżej 3,5 ton w naliczaniu opłat, ale też podróżującym na wakacje przy rozładowywaniu korków na autostradach. W pierwszych tygodniach działania systemu e-Toll użytkownicy zwracają jednak uwagę na niebezpieczeństwa, które może powodować korzystanie z aplikacji w trakcie jazdy.

Źródło: di.com.pl

Wielu Polaków podczas rekrutacji online dba jedynie o to, co obejmuje kamera


Niemal 60 proc. Polaków w rekrutacji zdalnej ceni sobie oszczędność czasu wynikającą z braku konieczności dojazdu do potencjalnego pracodawcy - wynika z badania ClickMeeting. Z kolei zapytani o to, czy zwracają uwagę na swój wygląd w taki sam sposób, jak czynią to w przypadku rozmowy na żywo, ponad ⅓ odpowiedziała twierdząco, podkreślając jednak, iż przywiązuje wagę tylko do elementów, które obejmuje kamera.

Źródło: di.com.pl

Przed konsumentami zakupowe szaleństwo. Jak obronić się w nim przed oszustami?


Nadchodzi handlowy maraton: Black Friday, Mikołajki, Boże Narodzenie i poświąteczne wyprzedaże. Z roku na rok rośnie procent zakupów, które realizowane są w tym okresie za pośrednictwem Internetu. Podpowiadamy, jak zadbać o to, by dzięki zawieranym w nim transakcjom zyskiwać pożądane przedmioty bądź usługi, jednocześnie nie narażając się na utratę nerwów, pieniędzy i bezcennych danych osobowych.

Źródło: di.com.pl

Social shopping będzie jeszcze łatwiejszy


Social shopping coraz mocniej daje o sobie znać na polskim rynku – transmisje na żywo najpopularniejszych sprzedawców ogląda w Polsce nawet kilka tysięcy osób równocześnie, co czwarty Polak przynajmniej raz w życiu dokonał zakupów podczas live streamingu w social mediach, a blisko połowa (48 proc.) internautów kupuje poprzez kontakt ze sprzedawcą na Messengerze czy mailowo. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie konsumentów zakupami w mediach społecznościowych, pojawiają się na rynku rozwiązania, które mają zwiększać poziom pozytywnych doświadczeń zakupowych.

Źródło: di.com.pl

Zmiany w urlopach rodzicielskich - nowe przepisy już od 2022 roku


Zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym to wyzwanie, zwłaszcza dla rodziców i opiekunów. Z myślą o tej grupie pracowników w 2019 r. została uchwalona dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady, dotycząca zjawiska work-life balance. Nakłada ona na państwa członkowskie Unii m.in. obowiązek wdrożenia nowych przepisów dotyczących urlopów rodzicielskich do sierpnia 2022 r. Jak więc zmienią przywileje pracownicze związane z opieką nad dziećmi?

Źródło: di.com.pl

Prawie 200 mln transakcji oraz 8,6 mln aktywnych użytkowników BLIK w III kw. 2021


Od lipca do sierpnia 2021 roku, a więc głównie podczas wakacji, użytkownicy BLIKA zrealizowali blisko 200 mln transakcji o wartości niemal 27 mld zł. Na koniec trzeciego kwartału z BLIKA aktywnie korzystało 8,6 mln użytkowników. Najdynamiczniej rośnie liczba przelewów na telefon BLIK oraz transakcji w terminalach płatniczych.

Źródło: di.com.pl

Milion na białko z konopi


East Hemp Group z Lublina otrzymała milion złotych na rozwój innowacyjnego projektu z wykorzystaniem konopi siewnych.

Tagi: Lublin
Źródło: di.com.pl

Jak tanio wysłać przesyłkę za granicę?


Uznaje się, że poza granicami Polski żyje od 15 do 21 milionów osób, które możemy określić mianem Polonii, czyli osób, które urodziły się poza granicami naszego kraju, ale kulturowo, językowo lub kultywowanymi w domu tradycjami identyfikują się z Polską. Doliczając do tego emigrantów zarobkowych, którzy od wejścia naszego kraju do UE, zdecydowali się szukać swojego szczęścia poza granicami kraju, na świecie istnieje całkiem spora grupa osób, która może być potencjalnie zainteresowana tanimi przesyłkami zagranicznymi. Bliskie stosunki z rodzinami pozostawionymi w kraju sprawiają, że zainteresowanie wysyłką za granicę towarów, dóbr różnej wielkości oraz drobnych prezentów jest coraz większe.

Źródło: di.com.pl

Na co zwracać uwagę przy zakładaniu e-sklepu


Krajowy rynek e-commerce prężnie się rozwija - według wskazań PwC w 2020 roku liczba polskich sprzedawców internetowych wyniosła 150 tysięcy, z czego 80 tysięcy prowadziło własne sklepy internetowe. By nadążyć za rosnącym rynkiem, stale poszukują oni nowych rozwiązań dla e-sklepu, a także atrakcyjnych rynków zbytu. Jest kilka podstawowych rzeczy, o których należy pamiętać.

Źródło: di.com.pl

Jak systemy e-faktur działają w innych krajach europejskich i jakie korzyści przynoszą przedsiębiorcom, a jakie administracji


Polska jest na samym początku drogi do e-faktur. W styczniu 2022 r., z inicjatywy Ministerstwa Finansów, zostanie uruchomiony dobrowolny – na razie – system wystawiania i przechowywania faktur. Obowiązkowy stanie się prawdopodobnie dopiero od stycznia 2023. Jak podobne systemy działają w innych krajach europejskich? Jakie korzyści przynoszą przedsiębiorcom, a jakie administracji?

Źródło: di.com.pl

Interwencja Interpolu okazała się nieskuteczna. Emotet powraca


Na początku 2021 roku Europol oraz organy ścigania ośmiu krajów połączyły siły, by zlikwidować rozproszoną infrastrukturę dystrybuującą malware Emotet. Akcja przeprowadzona w ramach Europejskiej Multidyscyplinarnej Platformy Przeciwko Zagrożeniom Przestępczym (EMPACT), była niezwykle skomplikowanym zadaniem, którego powodzenie uzależnione było od precyzyjnej koordynacji działań wszystkich służb. Niestety, najpopularniejsze szkodliwe oprogramowanie 2020 roku powróciło, a do jego dystrybucji wykorzystano malware, który jeszcze w zeszłym roku był dostarczany przez Emotet.

Tagi: Europa
Źródło: di.com.pl

50 pomysłów na prezenty z sieci pod choinkę


Na mikołajki obdarowujemy się zwykle drobiazgami albo słodyczami. O wiele większym wyzwaniem są zbliżające się święta Bożego Narodzenia, kiedy to św. Mikołaj albo Gwiazdor czy nawet Aniołek (w zależności od regionu) wkłada pod choinkę bardziej wymyślne prezenty. Redakcja Dziennika Internautów przygotowała kilkadziesiąt propozycji - na każdy gust i każdą kieszeń.

Tagi: GUS
Źródło: di.com.pl

Ponad 106 tys. Polaków z długami mniej niż przed pandemią


Prawie 2 mld zł zaległości mniej mają Polacy po półtora roku pandemii. Na koniec września kwota przeterminowanych i nieopłaconych zobowiązań spadła do 77,8 mld zł. O ponad 106 tys. obniżyła się też liczba dłużników – wynika z Raportu InfoDług opartego na danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazy informacji kredytowych BIK. Według badania Quality Watch w czasie pandemii prawie jedna czwarta Polaków uporządkowała swoje finanse.

Źródło: di.com.pl

Jak nie przepłacić na wyprzedażach Black Friday i Cyber Monday?


Ekstra rabaty, nadzwyczajne przeceny, niepowtarzalne okazje – takie hasła już wkrótce wypełnią witryny sklepów stacjonarnych i internetowych niemal na całym świecie. Czy w końcówce listopada sprzedawcy rzeczywiście obniżają ceny towarów o kilkadziesiąt procent? Jak nie przepłacić na wyprzedażach?

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

67 proc. Polaków czeka z większymi zakupami na Black Friday

#zrodlo
Mimo pogłosek, że w tym roku wyniki Black Friday mogą być mniej spektakularne (zwłaszcza w branżach, w których pojawiły się braki w zaopatrzeniu), aż 31 proc. klientów zamierza sprawdzić oferty w sklepach i e-sklepach, a 63 proc. w ciemno deklaruje, że skorzysta z promocji. Badanie SMSAPI pokazuje, że na tę okazję zaplanowaliśmy już specjalne zakupy.

Źródło: di.com.pl

Co trzecia firma czeka na zapłatę ponad dwa miesiące


Jedna trzecia mikro, małych i średnich firm zmaga się ze zleceniodawcami, którzy nie chcą płacić przez co najmniej 60 dni od wyznaczonego terminu. W relacjach płatniczych utrzymuje się gorsza sytuacja handlu i lepsza budownictwa oraz przemysłu. Dlaczego dłużnicy zwlekają z przelewem za otrzymane usługi czy towar? Bo sami nie otrzymują płatności na czas albo też kredytują się cudzym kosztem. Wpływu pandemii na jakość rozliczeń przedsiębiorcy już niemal nie widzą – wynika z badania MŚP zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Źródło: di.com.pl

Dywany do salonu - na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?


Wykładzina dywanowa to ważny element aranżacji pomieszczenia, który nie tylko wizualnie ociepla wnętrze, ale także nadaje mu niepowtarzalnego charakteru. Pełni ona funkcję dekoracyjną, podkreśla stylistykę i chroni podłogę przed zarysowaniami. Jakie dywany do salonu będą najlepsze i na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? Tym bardziej że różnorodność wzorów, kolorów i rozmiarów może przyprawić o zawrót głowy. Odpowiadamy!

Tagi: Kora
Źródło: di.com.pl

Bank Millenium ukarany za niezgłoszenie naruszenia oraz niepowiadomienie w pełni osób o zdarzeniu


UODO nałożył na Bank Millenium S.A. administracyjną karę pieniężną w wysokości ponad 363 tys. zł za niezgłoszenie naruszenia oraz niepowiadomienie w pełni osób o zdarzeniu. Zdaniem UODO obowiązek ten nie jest uzależniony od zaistnienia negatywnych konsekwencji dla takiej osoby, ale od samej możliwości ich wystąpienia.

Źródło: di.com.pl

E-Deklaracje - wygodne rozliczenie przez internet


Do najważniejszych obowiązków każdego podatnika należy rozliczenie PIT za ubiegły rok. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób rozliczających się z fiskusem, odchodzi się od tradycyjnej formy rozliczenia. Ministerstwo Finansów opracowało program e Deklaracje, który w prosty i niezwykle intuicyjny sposób pozwala dokonać rozliczenia bez wychodzenia z domu.

Źródło: di.com.pl

Prawie co czwarty Polak nie rozumie wpływu inflacji na wartość nabywczą pieniądza


Na pytanie, jaką wartość nabywczą będzie miało teraz 2000 zł odłożone rok temu do skarbonki przy rocznej inflacji wynoszącej 10%, poprawnie, czyli że ta wartość nabywcza będzie niższa niż 2000 zł, odpowiedziało 77% badanych. Natomiast 8% wskazało błędnie, że wartość nabywcza będzie wyższa, 5% odpowiedziało, że będzie taka sama, zaś 10% przyznało wprost, że nie wie. Stosunkowo najwięcej osób, które nie wiedzą, że inflacja obniża wartość nabywczą pieniądza jest w elektoracie Prawa i Sprawiedliwości (22%), podczas gdy wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej takich osób jest 9%, a Polski 2050 Szymona Hołowni – 14%.

Tagi: NATO
Źródło: di.com.pl

Blisko 100 tys. prób przekrętów na najpopularniejsze platformy streamingowe


Od początku stycznia 2020 r. do końca czerwca 2021 r. technologie firmy Kaspersky wykryły ponad 93 000 prób infekcji wykorzystujących pięć najpopularniejszych platform streamingowych: Netflix, Disney+, Apple TV+, Amazon Prime Video oraz Hulu. W przypadku seriali najczęściej wykorzystywane do rozprzestrzeniania szkodliwej aktywności były, ze względu na swoją popularność, takie tytuły jak: "The Mandalorian" oraz "Dom z papieru".

Źródło: di.com.pl

Robinhood zaatakowany. Wyciekły dane ok 5 mln użytkowników


Popularna aplikacja inwestycyjna Robinhood doświadczyła naruszenia bezpieczeństwa w zeszłym tygodniu. Z informacji opublikowanych przez usługodawcę wynika, że napastnicy uzyskali dostęp do adresów e-mail około pięciu milionów osób, a także imiona i nazwiska innej grupy liczącej około dwa miliony osób. Przestępcy zażądali od firmy zapłaty okupu.

Źródło: di.com.pl

Jakie zagrożenia wynikają z cyberprzestępczości i wojny hybrydowej? Wnioski z debaty Instytutu Jagiellońskiego


Co nam zagraża w sieci? Jak państwo, firmy sektora publicznego i prywatny biznes mogą się zabezpieczyć i bronić przed cyberprzestępcami? Nad tymi kwestiami zastanawiali się we wtorek uczestnicy debaty „Cyberbezpieczeństwo w gospodarce” zorganizowanej przez Instytut Jagielloński.

Tagi: Firmy, Astana
Źródło: di.com.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami