Internet i Komputery  RSS
5 zaskakujących faktów na temat pierwszego lotu na Księżyc

#zrodlo
Czy kosmonauci wracając z wyprawy kosmicznej przechodzą przez odprawę celną lub czy istnieje ryzyko sprowadzenia na Ziemię księżycowych wirusów, które mogłyby spowodować epidemię? I dlaczego to Armstrong postawił pierwszy stopę na srebrnym globie, chociaż nie był głównym pilotem? W sobotę minie 50 lat od chwili, gdy stanął na Księżycu. Poznaj 5 nieoczywistych faktów, dotyczących tego wydarzenia.

Źródło: di.com.pl

Stoisz na przystanku i nie możesz doczekać się przyjazdu autobusu? Teraz łatwo go zlokalizujesz!


Jakdojade wprowadza nową funkcjonalność bazującą na czasie rzeczywistym. od 18 lipca dzięki serwisowi można uzyskać informację o aktualnej pozycji pojazdów komunikacji miejskiej oraz ich ewentualnych opóźnieniach.

Tagi: Autobusy
Źródło: di.com.pl

CPIaaS. Co o druku w chmurze warto wiedzieć?


W sytuacji, gdy coraz więcej firm przenosi swoje dane i aplikacje do chmury, nabywając produkty IT i infrastrukturę technologiczną w formie usług, model oparty na subskrypcji staje się dominującą formą w korporacjach. Perspektywa lepszej kontroli kosztów, poprawy bezpieczeństwa, zwinności i dostępu do technologii wpływa na dynamikę rynku.

Źródło: di.com.pl

Poznaj Orange Flex - rewolucyjną ofertę Orange


Smartfon bez pakietu internetowego to dziś jedynie mało użyteczny gadżet. Czasem jednak korzystamy z telefonu rzadziej, a czasem bardziej intensywnie – w zależności od tego, jak zmienia się nasze tempo życia. To z kolei potrafi wzbudzić sporą frustrację u wszystkich, którzy związali się z operatorem komórkowym długoterminową umową. A może można inaczej? Owszem! Wszystko dzięki nowej, rewolucyjnej ofercie Orange.

Źródło: di.com.pl

Rusza 20. edycja "Technology Fast 50 Central Europe". Firmom technologicznym na nadsyłanie zgłoszeń pozostało niewiele czasu


Już po raz 20. stworzony zostanie ranking najszybciej rozwijających się spółek technologicznych z Europy Środkowej, działających w różnych sektorach gospodarki. Na zgłoszenia zostały już tylko dwa tygodnie. Celem programu Deloitte Technology Fast 50 jest promowanie innowacyjności, zarówno wśród przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i mniejszych spółek oraz startupów. Zwycięzców poznamy w październiku.

Źródło: di.com.pl

Chmura obliczeniowa niezmiennie się rozrasta. Nie będzie z niej deszczu, ale pieniądze i owszem


Globalny rynek cloud computingu systematycznie rośnie. Jak twierdzą specjaliści, ten trend nadal będzie się umacniał. Dlaczego? Z prostego powodu – segment ten, jako immanentnie związany z danymi, których ilość w sposób dynamiczny się powiększa, będzie musiał się do sytuacji dostosować i zapewnić odpowiednią liczbę repozytoriów.

Źródło: di.com.pl

Inteligentne algorytmy troszczą się o bezpieczeństwo turystów


Okres wzmożonych podróży, a takim jest lato, wiąże się ze wzrostem liczby sytuacji stanowiących zagrożenie dla zdrowia lub życia, jak wypadki czy przestępstwa. Według danych przekazanych przez gdańską policję w nadmorskim mieście w czerwcu br. dochodziło średnio do 37 kradzieży dziennie. W dbaniu o bezpieczeństwo turystów może pomóc sztuczna inteligencja.

Źródło: di.com.pl

Na co rodzice przeznaczą 500 plus?

#zrodlo
Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że między 1. a 9. lipca br., wniosek o przyznanie dodatku 500 plus na pierwsze dziecko, złożyło aż 1,71 mln Polaków. Na co rodzice chcą przeznaczyć owe środki?

Tagi: Rodzice, Plus
Źródło: di.com.pl

Co Polacy myślą o programowaniu?

#zrodlo
Z czym Ci się kojarzy programowanie? W jakich sferach życia może mieć zastosowanie? To tylko dwa spośród wielu pytania, jakie zadano internautom i tym, którzy z Internetem nie są za pan brat. Sprawdźcie, co odpowiedzieli.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Czerwiec miesiącem wyrównanej rywalizacji dostawców Internetu mobilnego. Kto tym razem spisał się na medal?


Czerwiec, pierwszy letni miesiąc, to początek sezonu urlopowego. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na chwilę oddechu. Operatorzy komórkowi z całą pewnością nie odpoczywają. Ani na chwilę nie zwalnia tempa również zacięta rywalizacja o miano dostawcy najszybszego i najlepszego Internetu mobilnego w Polsce.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

W trakcie beztroskiego urlopu gdzieś zapodział się Twój dowód? Zgłoś to online!

#zrodlo
Od początku wakacji do chwili obecnej ponad 2 tysiące osób zgłosiło utratę dowodu osobistego. Nie musiały one przerywać wypoczynku, bo skorzystały z e-usługi. Na wszelki wypadek dowiedz się, co w sytuacji utraty dokumentu, możesz zrobić i Ty.

Źródło: di.com.pl

Zbliża się kolejny MeetUp®. To wydarzenie skupiające twórców internetowych oraz ich fanów


Spotkania ze sławnymi influencerami cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwlaszcza wśród młodych ludzi. Ubiegłoroczny MeetUp®, w trakcie którego można było spotkać prawie 200 twórców internetowych, zgromadził łącznie 22 tysiące uczestników. W tym roku może być ich więcej.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Twórcy GrandCraba swoje zarobili, więc przechodzą na emeryturę

#zrodlo
Autorzy złośliwego oprogramowania GandCrab zapowiadają koniec działalności. Grupa cyberprzestępców, która stworzyła jeden z najbardziej aktywnych ransomware w ostatnich latach, twierdzi, że osobiście zarobiła na nim około 150 milionów dolarów.

Źródło: di.com.pl

Założenie konta firmowego "na selfie" już możliwe


Pierwszy w Polsce bank wdrożył proces otwierania konta online dla mikroprzedsiębiorców bez konieczności wizyty w oddziale. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć konto zdalnie dzięki robieniu „selfie”.

Tagi: Banki, Selfie
Źródło: di.com.pl

Nowe technologie wpływają na doświadczania podróży lotniczych


Według danych z portalu Statista liczba lotów w 2019 r. wyniesie 39,8 milionów. Wartość ta jest o ponad milion wyższa niż w ubiegłym roku i stanowi wzrost o ponad 50% w stosunku do poprzedniej dekady. Linie lotnicze nie były przygotowane na taką dynamikę, co w efekcie przełożyło się na problemy z obsługą pasażerów, w tym coraz częstsze przypadki zagubienia bagażu. Z pomocą przychodzą im nowe technologie.

Tagi: Lotus, Lotto, Wzrok
Źródło: di.com.pl

Microsoft Office 365 zakazany w niemieckiej Hesji. Co z usługami Google i Apple?

#zrodlo

Szkoły w jednym z niemieckich krajów związkowych zakazały korzystania z oprogramowania dostarczonego przez Microsoft. Taka decyzja wypłynęła od Komisarz Hesji do spraw ochrony danych osobowych. Komisarz ma również obiekcje dotyczące chmurowych usług Google i Apple.

Źródło: nt.interia.pl

Chcesz wiedzieć więcej na temat możliwości wprowadzenia innowacji w edukacji? Przyjdź na IX Kongres E(x)plory

#zrodlo
Co zrobić, aby szkoła podążała za potencjałem młodych ludzi? Jakie innowacje możemy wprowadzić w edukacji? W dniach 23-24 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się IX edycja Kongresu E(x)plory pt. „Edukacja dla Innowacji. Innowacje w edukacji”. Eksperci spróbują odpowiedzieć na te i inne pytania uczestników wydarzenia.

Źródło: di.com.pl

Planowane przepisy mogą zaszkodzić rozwojowi e-commerce


Handel internetowy rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, z korzyścią dla klientów i sprzedawców. Szczególnie sprzyjają jemu jasne i zrozumiałe regulacje. Izba Gospodarki Elektronicznej zauważyła, że w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych, druk nr 3622, pojawiło się rozwiązanie, które rodzi duże zaniepokojenie. Chodzi o rozszerzenie niektórych praw przysługujących konsumentom.

Źródło: di.com.pl

E-hulajnoga we włoskim stylu


W Polsce jest już dostępny najwyższy model hulajnogi marki Fiat – F500-F85. Duże pompowane koła i ręczny hamulec to cechy wyróżniające ją na tle innych tego typu urządzeń. Czy sprawdzi się w miejskiej dżungli?

Tagi: Modelki, Fiat
Źródło: di.com.pl

Wdrażanie SI: dobre pomysły, gorzej z realizacją

#zrodlo
Każda organizacja, która nie chce pozostać w tyle, inwestuje dziś w sztuczną inteligencję (SI), jednak mało która robi to w przemyślany sposób. Lipcowe badania przeprowadzone na grupie niemal 2500 organizacji wskazują, że zaledwie 1 na 4 firmy, które już stosują rozwiązania oparte na SI, opracowuje strategie dotyczące tego obszaru.

Źródło: di.com.pl

Dobrze zarobić już na starcie


Młodzi zdolni wchodzący na rynek pracy mogą zarobić znacznie wiecej niż ich poprzednicy z ubiegłej dekady. Jednak wysokie zarobki czekają na nich tylko w wybranych branżach. W czym warto się wyspecjalizować, aby najlepiej zarobić już na starcie?

Tagi: Praca, Znaczki
Źródło: di.com.pl

Piłkarskie drużyny pokładają nadzieję w sztucznej inteligencji

#zrodlo
W FC Liverpool, który triumfował w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, analizą danych dotyczących gry zarówno całej drużyny, jak i poszczególnych zawodników zajmuje się 15 specjalistów. Mniejsze kluby, takie jak polski Piast Gliwice, nie mogą sobie na to pozwolić. Dobrym rozwiązaniem może okaza się dla nich skorzystanie z usług zewnętrznych firm analitycznych, które w swojej pracy wykorzystują sztuczną inteligencję.

Źródło: di.com.pl

Zbliża sie 50-ta rocznica lądowania Apollo 11 na Księżycu - pierwszego tak wielkiego kroku ludzkości. Dowiedz się o kolejnych

#zrodlo
O podboju Księżyca marzono już przed wiekami, ale dopiero wiek XX umożliwił ludzkości dotarcie do najbliżej położonego nam ciała niebieskiego. Podbój naszego naturalnego satelity stał się ambitnym celem rywalizujących ze sobą krajów, a dokładniej USA i ZSRR. Wyścig ten wygrali Amerykanie ze swoim najdroższym w historii programem kosmicznym Apollo, którego całościowy budżet zamknął się w kwocie 25,4 miliarda dolarów!

Źródło: di.com.pl

Lot zamiast przyjemnością stał się koszmarem? Sprawdź, czy możesz liczyć na rekompensatę od linii lotniczych


Lot się opóźnia? Walizka dociera na miejsce uszkodzona? W takich sytuacjach możesz cierpliwie czekać na działania linii lotniczej lub wziąć sprawy w swoje ręce. Europejskie Centrum Konsumenckie podpowiada, co robić, gdy linia lotnicza zawodzi.

Tagi: Lotus, Lotto
Źródło: di.com.pl

Windows 10 będzie ostrzegał o końcu wsparcia

#zrodlo

Windows 10 poinformuje użytkownika o końcu wsparcia oprogramowania. To nowa zmiana, która trafi do systemu Microsoftu.

Źródło: nt.interia.pl

Microsoft Office 365 zakazany w niemieckich szkołach

#zrodlo

Szkoły w jednym z niemieckich landów postanowiły zakazać korzystania z oprogramowania dostarczonego przez Microsoft. Powodem ma być szpiegowanie użytkowników przez amerykańską firmę.

Źródło: nt.interia.pl

Efektywnie spędzony czas czy jednak stracone godziny?


Wyniki jednego z ostatnich badań wskazują, że co trzeciego zarządzającego najbardziej podczas spotkań kłuje w oczy brak zaangażowania uczestników, a co czwartego – korzystanie z telefonu i laptopa, zamiast aktywnego udziału. Zdaniem menedżerów efektywność spotkań mogłoby podnieść pilnowanie, aby kończyły się one decyzjami oraz wcześniejsze określenie celu zebrania.

Źródło: di.com.pl

Sztuczna inteligencja dba o dobrostan pracowników


Owocowe piątki, sportowa karta, wyjścia integracyjne – to jedne z najczęściej wybieranych przez pracodawców rozwiązań PR-u wewnętrznego. Czy jednak rzeczywiście działają motywująco na zespół? W jaki sposób skutecznie zadbać o poziom zadowolenia pracowników i co ma do tego sztuczna inteligencja?

Źródło: di.com.pl

Tylko 1 na 4 firmy ufa swoim rozwiązaniom do walki z cyberatakami. Czyżby systemy do walki z wirusami zawodziły?

#zrodlo
Wiele organizacji nie wierzy w skuteczność rozwiązań stosowanych w zakresie bezpieczeństwa IT, a tylko nieliczni przedsiębiorcy wierzą w to, że ich pracownicy są przygotowani na potencjalne ataki crackerskie. Potwierdzają to ostatnie badania.

Źródło: di.com.pl

Dobry komputer do 999 złotych - jak go złożyć?Próbujemy złożyć wydajne komputery do gier, pracy i rozrywki za mniej niż 1000 złotych. Czy to możliwe?

Tagi: Komputery
Źródło: nt.interia.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami