Internet i Komputery  RSS
Czy płyty CD przetrwają w dobie serwisów streamingowych?


Rynek muzyczny od zawsze był jednym z filarów branży rozrywkowej. Stale podąża za bieżącymi potrzebami odbiorców i kreuje nowe trendy – także technologiczne. Niezależnie od tego czy jest to kwestia budowy instrumentów, nagrywania wokali czy odtwarzania muzyki – zawsze pojawiają się nowe rozwiązania, które próbują wyprzeć poprzednie. Czy to znaczy, że nośniki jakie znamy, jak np. płyty CD, odchodzą do lamusa? Wydaje się, że niekoniecznie.

Źródło: di.com.pl

W Warszawie odbędzie się Hackbay - międzynarodowy hackaton z sektora analizy danych. Ruszają zapisy


W dniach 30-31 maja br. w Warszawie, Sofii i Norymberdze odbędzie się Hackbay – hackathon, którego ideą jest poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań, kształtujących przyszłość analityki danych. Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy (stacjonarny oraz zdalny), a na 30 pierwszych chętnych czeka pula darmowych voucherów, które przygotowała firma GfK.

Źródło: di.com.pl

Czy wykluczenie cyfrowe zatrzyma dyrektywę o sygnalistach?

#zrodlo
Polskie przedsiębiorstwa stanęły przed ważnym wyzwaniem wdrożenia europejskiej Dyrektywy o sygnalistach. Wciąż brakuje jednak krajowych przepisów w tym zakresie, co sprawia, że firmy zwlekają z wprowadzeniem odpowiednich zmian. Nie warto jednak czekać na ostatni moment, tym bardziej że działania sygnalistów mogą przynieść biznesowi poważne korzyści. W zgodnej z przepisami ochronie ich praw pomogą doradcy i narzędzia IT.

Źródło: di.com.pl

Ponad miliard złotych w ramach Laboratoriów Przyszłości rozwija kompetencje cyfrowe najmłodszych (wideo)


Laboratoria Przyszłości – to nazwa projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z organizacjami pozarządowymi i biznesem. Celem inicjatywy, obejmującej szkoły podstawowe w całym kraju, jest zapewnienie wszystkim uczniom dostępu do nowoczesnych urządzeń i programów, pozwalających rozwijać ich pasje oraz talenty.

Źródło: di.com.pl

Diesel tak samo ekologiczny jak samochód z napędem elektrycznym?


Škoda Octavia Combi 2.0 TDI zużywa w cyklu swojego „życia” 164 MWh energii - to niższy wynik niż hybrydowej Toyoty Prius (167 MWh) czy w pełni elektrycznego Fiata 500e (171 MWh) - wynika z badania Life Cycle Assessment organizacji Green NCAP. Firma, która ocenia pojazdy pod kątem ekologii, przebadała pełny cykl życia pojazdów z różnymi napędami i ich emisje, a wnioski są zaskakujące. Czy można zatem stwierdzić, że samochód z napędem diesla jest tak samo ekologiczny jak elektryk?

Źródło: di.com.pl

Wśród Polaków narasta problem wypalenia zawodowego

#zrodlo
W Polsce rośnie liczba osób, które dotknęło wypalenie zawodowe. Niektóre dane wskazują, że ich odsetek może sięgać nawet 70 proc. Jaka może być przyczyna tego zjawiska?

Źródło: di.com.pl

Czy autem w wynajmie długoterminowym można pojechać na zagraniczne wakacje?


Polacy najczęściej ze wszystkich Europejczyków będą w tym roku wyjeżdżać za granicę. Samochodem na urlop może pojechać aż 2,3 mln osób. Coraz więcej Polaków używa aut w formule wynajmu długoterminowego – w zeszłym roku w takim modelu samochód użytkowało blisko 200 tys. osób. Wynajętym pojazdem można bez przeszkód wyjechać za granicę, a formalności nie są skomplikowane. Co trzeba zrobić przed wyjazdem? Co z limitem przejechanych kilometrów i ubezpieczeniem?

Źródło: di.com.pl

Dlaczego nie warto przeprowadzać konsolidacji samodzielnie?


Konsolidacja zobowiązań to proces, przez który wiele osób przechodzi z pomocą specjalistów, takich jak na przykład doradcy kredytowi ze . Jeśli jednak ktoś nie miał wcześniej do czynienia z tym produktem finansowym lub podobnymi, może zastanawiać się nad tym, aby próbować poradzić sobie ze wszystkim samodzielnie.

Źródło: di.com.pl

SBF: fotowoltaika to ważny element niezależności energetycznej Polski


Można zająć jedną Elektrownię w Czarnobylu, ale nie można zająć setek tysięcy domów i firm wyposażonych w systemy OZE, magazyny energii.

Źródło: di.com.pl

Przegląd funkcji nowej generacji smartwatchy Garmin Fenix 7


Nowa odsłona serii Fenix to kolejny krok naprzód, jeżeli chodzi o multisportowe smartwatche treningowe. Model Garmin Fenix 7 może jeszcze więcej niż jego poprzednik. Jakie funkcje oferuje sportowcom?

Źródło: di.com.pl

Sejm przyjął nowelizację Polskiego Ładu. Oto haczyki, o których powinni wiedzieć podatnicy


Za nami kolejny akt rewolucji podatkowej: Sejm przyjął zmiany do Polskiego Ładu. Ustawą zajmie się teraz Senat. Być może jeszcze pod koniec maja nowelizacja zostanie podpisana przez Prezydenta. W efekcie od 1 lipca zacznie obowiązywać niższa stawka PIT dla skali podatkowej, a zlikwidowana zostanie ulga dla klasy średniej.

Źródło: di.com.pl

Najpopularniejsze oszustwa na platformach crowdfundingowych


Do tych niecodziennych można zaliczyć m.in. hurtowy zakup zagranicznych numerów kart płatniczych w dark necie, a następnie wykorzystanie ich w polskiej sieci. Wśród popularnych są metody na zwierzaka, na leczenie, a od niedawna także na Ukrainę. Rodzajów oszustw jest wiele, ale i tak co rusz powstają nowe. W jaki zatem sposób chroni się bezpieczeństwo milionów złotych, które darczyńcy wpłacają na zrzutki?

Źródło: di.com.pl

Polacy ocenili zaangażowanie celebrytów i twórców internetowych w dyskusję na tematy ważne społecznie

#zrodlo
Respondenci, oceniając gwiazdy na licznych wymiarach wizerunkowych, mieli też za zadanie wskazać te osobistości medialne, dla których ważne są prawa człowieka oraz kwestie ekologii i klimatu. Na tle badanych celebrytów wyraźnie pozytywnie wyróżniła się Martyna Wojciechowska. Na końcu rankingu znaleźli się z kolei m.in. Maciej Maleńczuk czy Radosław Majdan.

Źródło: di.com.pl

Uwaga na e-mailowe wezwania na policję


W ostatnich dniach internauci otrzymują drogą e-mailową wezwania na policję. Nadawcami wiadomości są oszuści podszywający się pod rodzime organy ścigania.

Źródło: di.com.pl

WEI: W Polsce tanio już było! Brakuje odpowiedzialnej polityki monetarnej. Potrzebny koniec z socjałem i szybszy wzrost płac


W Polsce przynajmniej do 2020 r. było tanio. Koszty utrzymania spadały, mieliśmy też tanią opiekę medyczną, alkohole i papierosy. Najbardziej zbliżone do średniej unijnej są w Polsce ceny odzieży, obuwia, ale one także spadają. Ale to już koniec. Trend się odwraca.

Źródło: di.com.pl

W tych zawodach w IT nie trzeba umieć programować


Software house’y to nie tylko niezliczona ilość programistów, którzy specjalizują w konkretnych językach programowania czy narzędziach IT, ale też szereg innych stanowisk, o które nie wymagają nawet posiadania technicznych umiejętności. Niektóre stanowiska w IT wymagają umiejętności miękkich oraz przejścia odpowiednich kursów. Branża jest otwarta dla tych, którzy są kreatywni i gotowi na zmiany.

Źródło: di.com.pl

Film, który tworzy nowy świat. Akademia Kleksa znowu rekrutuje


Na początku była książka. Uwielbiana przez pokolenia. Potem film z kultową rolą Piotra Fronczewskiego. Zbliżamy się jednak do budowy prawdziwego uniwersum na miarę podziwianych na całym świecie superbohaterów. Składać się na niego będzie nie tylko nowa wersja filmu, ale też metaverse i specjalna aplikacja. Wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej (AR) nie tylko rozbudzi wyobraźnie, ale też połączy kreatywność z zabawą.

Źródło: di.com.pl

Liczba ofert pracy w IT wzrosła o ponad 128 proc. Górna mediana widełek wynagrodzeń także w górę

#zrodlo
Liczba ofert pracy w branży IT z miesiąca na miesiąc niezmiennie rośnie - w kwietniu była o 128 proc. wyższa niż jeszcze rok wcześniej, jak podaje polski portal rekrutacyjny No Fluff Jobs. Niemal 1/4 wszystkich ofert związanych z programowaniem stanowią te skierowane do specjalistów od backendu.

Źródło: di.com.pl

Auta zdrożały o 24 proc. Kto zamówił rok temu, oszczędza miesięcznie 388 zł


Kto przed rokiem zamówił auto, nie zniechęcając się długimi terminami oczekiwania na dostawę, dziś oszczędza 388 zł netto miesięcznie. W rok auta zdrożały bowiem o 24% uwzględniając nie tylko wzrost cen katalogowych, ale też brak rabatów, podwyżki stóp procentowych czy wzrost kosztów ubezpieczenia.

Źródło: di.com.pl

Cyberprzestępcy mogą zagrozić liniom lotniczym


Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) ostrzega przed zagrożeniami wynikającymi z toczącej się wojny w Ukrainie i działalnością cyberprzestępców. Konsekwencje mogą być dramatyczne - nawigacja satelitarna może zostać przerwana. Takie incydenty zostały niedawno wykryte na północy Europy, kiedy „dziwne zakłócenia w komunikacji”.

Źródło: di.com.pl

Płatności SwatchPAY dostępne w PKO BP


Od 10 maja klienci indywidualni i firmowi PKO Banku Polskiego mogą wygodnie i bezpiecznie płacić zbliżeniowo zegarkiem Swatch. Wystarczy powiązać swoją kartę debetową, kredytową lub obciążeniową z logo Mastercard albo Visa z płatnościami SwatchPAY!

Źródło: di.com.pl

Jak obliczyć korektę VAT naliczanego przy sprzedaży firmowego samochodu?


Przedsiębiorcy, którzy kupują samochody osobowe na firmę, zazwyczaj używają ich w sposób mieszany, czyli nie tylko w celach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Takie rozwiązanie ma swoją cenę. Z faktury za zakup samochodu mogą odliczyć tylko połowę podatku od towarów i usług, czyli VAT-u. Co jeśli przedsiębiorca sprzedaje samochód będący majątkiem jego firmy, od którego odliczył wcześniej (choćby w połowie) podatek od towarów i usług?

Źródło: di.com.pl

Najlepsze sposoby rozbudowy pamięci w konsoli


Otwarte światy i złożona rozgrywka mają swoją cenę – wystarczy kilka gier typu AAA, by zabrakło miejsca na nośnikach pamięci wbudowanych w konsolę. Możliwość przechowywania i szybkiego wczytywania gier można jednak łatwo rozbudować. Sprawdź, jak zwiększyć możliwości konsoli PlayStation, Xbox, Nintendo i Steam Deck.

Źródło: di.com.pl

Jak nowelizacja ustawy deweloperskiej wpłynie na rynek mieszkań


Na jakie zmiany muszą przygotować się deweloperzy i kupujący? Czy wprowadzane od lipca br. regulacje przełożą się na wzrost cen mieszkań? Komentują przedstawiciele firm zajmujących się nieruchomościami.

Źródło: di.com.pl

Jak twój biznes może skorzystać z wprowadzenia podpisu elektronicznego


Podpis elektroniczny to przełomowe rozwiązanie, które obecnie rewolucjonizuje to, jak działają biznesy na całym świecie. Dzięki niemu firmy nie muszą dostarczać do swoich klientów i pracowników fizycznych kopii umów i innych dokumentów, a cały obieg dokumentów może zostać przeniesiony do internetu.

Źródło: di.com.pl

ERP - program do zarządzania przedsiębiorstwem. Poznaj jego rolę

#zrodlo
, czyli Enterprise Resource Planning, to oprogramowanie, które służy do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Co to jednak dokładnie oznacza? Dla kogo system klasy ERP to dobre rozwiązanie? Jakie zadania można realizować z jego pomocą? Dlaczego warto? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Źródło: di.com.pl

Dezinformacja i fake newsy - szczególnie podatni na nie są młodzi ludzie


Po wybuchu wojny w Ukrainie skala dezinformacji i fake newsów w internecie znacznie wzrosła. – Do naszego projektu „Zgłoś trolla” wpływają dziennie tysiące zgłoszeń – mówi Marcin Żukowski, współzałożyciel platformy. Chociaż świadomość odbiorców na temat mechanizmów propagandy rośnie, wciąż wielu z nich daje się na to nabrać. Szczególnie ludzie młodzi, którzy wiedzę o świecie czerpią przede wszystkim z mediów społecznościowych.

Źródło: di.com.pl

Hakowanie kamer internetowych łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jak rozpoznać, czy ktoś nas szpieguje?


Narzędzia i wiedza potrzebne do hakowania kamerek nigdy nie były tak łatwo dostępne. Warto mieć świadomość skali zagrożenia. Ekspert ds. bezpieczeństwa radzi, jakie kroki należy podjąć, aby poprawić poziom naszego bezpieczeństwa w internecie.

Źródło: di.com.pl

Pomimo kolejnych poprawek lokalizatory Apple AirTag dalej budzą kontrowersje


Minął rok od premiery urządzeń lokalizacyjnych Apple AirTags. Niestety po początkowych zachwytach im dłużej Airtagi pozostają na rynku, tym budzą więcej kontrowersji. Dodatkowo ostatnie aktualizacje, ani nie poprawiły wrażeń z użytkowania lokalizatorów, ani nie utrudniły ich wykorzystywania w nielegalnych celach.

Źródło: di.com.pl

Nie płacz, gdy musisz poczekać na swoje Porsche. Iga Świątek też musi


Średni czas oczekiwania na odbiór Porsche wynosi obecnie ok. 9 miesięcy, choć są modele, na które poczekamy nawet półtora roku – wynika z analizy Carsmile. Elektryczny Taycan GTS Sport Turismo to prawdziwy luksus wśród Porsche. Czas oczekiwania na elektryka, którego wygrała Iga Świątek w Stuttgarcie, wynosi obecnie „tylko” 6 miesięcy. Model ten kosztuje 12,5 tys. zł netto miesięcznie.

Źródło: di.com.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami