Przyszły szef węgierskiego rządu Peter Magyar ogłosił, że kandydatką na stanowisko ministra sprawiedliwości będzie Marta Gorog. Obecnie pełni funkcję dziekana wydziału prawa na Uniwersytecie w Segedynie. Nominacja nastąpiła zaledwie dzień po tym, jak z wyścigu o funkcję wycofał się szwagier i wieloletni przyjaciel Magyara – Marton Mellethei-Barna.
Artykuł pochodzi z tej strony.