Nieruchomości  RSS
C&W: W Polsce przybyło 1,96 mln m2 magazynów w okresie I-III kw. 2019 r.Podaż nowych powierzchni magazynowych w Polsce osiągnęła rekordowy poziom wynoszący 1,96 mln m2 (+38% r/r) w okresie I-III kw. 2019 r., wynika z raportu firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Tagi: Firmy
Źródło: inwestycje.pl

Accolade zainwestuje ok. 30 mln euro w Panattoni Park w CzęstochowieAccolade zainwestuje w Panattoni Park Częstochowa, podała spółka. Trwa już budowa dwóch nowoczesnych budynków magazynowych klasy A o łącznej powierzchni 30 400 m2.

Źródło: inwestycje.pl

Echo Investment rozpoczął projekt Enter w Poznaniu, w I fazie będzie 220 lokaliEcho Investment wystartowało z projektem Enter na poznańskich Naramowicach; będzie on realizowany w trzech etapach, podała spółka. W pierwszej fazie powstaną trzy pięciokondygnacyjne budynki oferujące ponad 220 lokali.

Źródło: inwestycje.pl

Katowice: Global Office Park z pozwoleniem na budowę


Projekt Global Office Park, wyróżniony w tegorocznej edycji European Property Awards w Londynie, wchodzi w fazę realizacji. Trzy 25-kondygnacyjne wieże na pięciokondygnacyjnym podium i ponad 86 000 mkw. wielofunkcyjnej powierzchni to najnowszy projekt Cavatina Holding, który już wkrótce odmieni centrum Katowic.

Źródło: www.propertynews.pl

Gdańsk: Na terenie stoczni powstanie zielony biurowiec C300


Inopa, deweloper powierzchni komercyjnych wydzielony ze spółki Euro Styl, wybuduje na terenie gdańskiej stoczni nowoczesnych biurowiec z certyfikatem LEED. Obiekt będzie gotowy w kwietniu 2021 roku.

Źródło: www.propertynews.pl

Warszawa: Tak wygląda biurowiec Forest dwa lata przed zakończeniem prac


Niedługo budowa biurowca Forest od HB Reavis przy ul. Burakowskiej w Warszawie wyjdzie nad powierzchnię ziemi. Zakończenie prac przewidziane jest na jesień 2021 roku.

Tagi: Warszawa
Źródło: www.propertynews.pl

Kolejny magazyn miejski od 7R. Tym razem na Dolnym Śląsku


Po Gdańsku, Szczecinie, Warszawie i Łodzi tym razem przyszedł czas na Wrocław, gdzie w ramach rozbudowy sieci miejskich magazynów powstaje nowa inwestycja 7R. To już drugi projekt dewelopera w regionie.

Tagi: Szczecin
Źródło: www.propertynews.pl

W Słupsku powstanie duża hala produkcyjno-magazynowa


Firma Plast-Box przygotowała realizację obiektu produkcyjno-magazynowego w Słupsku (woj. pomorskie).

Źródło: www.propertynews.pl

Duże centrum logistyczne powstanie w Dąbrówce Wielkiej


Spółka HE2 Zgierz 1 przygotowała budowę zespołu hal magazynowych w Dąbrówce Wielkiej koło Zgierza (woj. łódzkie).

Tagi: WOÅšP
Źródło: www.propertynews.pl

BIK inwestuje w budowę portfela nieruchomościowego


Grupa BIK opublikowała wyniki finansowe, zgodnie z którymi narastająco przez 9 miesięcy tego roku osiągnęła 14,5 mln zł skonsolidowanych przychodów oraz 1,8 mln zł zysku netto. Grupa koncentruje się obecnie na budowie nowego centrum logistycznego BIK Park Wrocław I oraz na poszukiwaniu nowych terenów inwestycyjnych głównie na południu naszego kraju.

Tagi: Finanse
Źródło: www.propertynews.pl

20 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce w przyszłym roku


Sektor magazynowy w Polsce odnotował kolejny dobry kwartał. W okresie od czerwca do września br. wynajętych zostało ponad 830 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, z czego 56% stanowiły nowe umowy najmu. Oddano do użytku 990 tys. mkw., a w budowie pozostaje 1,85 mln mkw. Dostępność powierzchni nieznacznie wzrosła do 6,2%, w kolejnych kwartałach trend ten powinien utrzymać się – czytamy w raporcie podsumowującym III kwartał br. na rynku magazynowym przygotowany przez ekspertów AXI Immo.

Źródło: www.propertynews.pl

MLP: Za 3-4 lata będziemy w stanie zaproponować najemcom ceny energii niższe od rynkowych


- Chcemy stać się absolutnym liderem w dziedzinie ekologii i tworzeniu zielonej energii – o ekologicznych inwestycjach w projektach magazynowych mówi dla PropertyNews.pl Agnieszka Góźdź, dyrektor Działu Sprzedaży MLP Group.

Źródło: www.propertynews.pl

Poziom pustostanów na warszawskim rynku biurowym najniższy od 7 lat


Trzeci kwartał 2019 roku na warszawskim rynku biurowym upłynął pod znakiem największych transakcji najmu w historii polskiego rynku biurowego. W nowym biurowcu Mennica Legacy Tower umowę podpisał mBank, natomiast renegocjację umowy najmu w kompleksie przy Al. Jerozolimskich sfinalizował potentat telekomunikacyjny – firma Orange. Według raportu „Occupier Economics” firmy doradczej Cresa Polska zasoby powierzchni biurowej na rynku warszawskim wzrosły w ciągu roku o około 3,1% i aktualnie wynoszą 5,59 mln mkw.

Tagi: NATO, Firmy, Orange
Źródło: www.propertynews.pl

Nowe centrum logistyczne w Siedlcach


Panattoni Europe przygotował inwestycję w Siedlcach (woj. mazowieckie).

Źródło: www.propertynews.pl

GTC na plusie

#zrodlo
Roczne przychody GTC z czynszu wzrosły do 144 mln euro; porównywalne roczne przychody z czynszu (like-for-like) wzrosły o 4,1 mln euro, a nowe aktywa zwiększyły przychody o 16,5 mln euro.

Tagi: Plus
Źródło: www.propertynews.pl

Mirosław Czarnik, prezes GPP Business Park na 4Buildings. Budynki samowystarczalne energetycznie to przyszłość


W naszym czwartym budynku, oddanym w 2019 r., produkujemy tyle energii, że jest on samowystarczalny energetycznie. Obecnie uruchamiamy instalację fotowoltaiczną o mocy 27 kW na jego dachu - mówi WNP.PL Mirosław Czarnik, prezes GPP Business Park.

Tagi: Energia, Dacia
Źródło: www.propertynews.pl

Peakside Capital i KG Group zrealizują centrum handlowe Cracovia OutletPeakside Capital i KG Group podjęły decyzję o realizacji wspólnego przedsięwzięcia, w ramach którego w Krakowie powstanie centrum handlowe Cracovia Outlet o łącznej powierzchni ok. 20 tys. m2, podały spółki.

Źródło: inwestycje.pl

ING BSK: 79% Polaków spodziewa się, wzrostu cen nieruchomości w ciągu 12 m-cyCoraz więcej Polaków oczekuje dalszego wzrostu cen mieszkań - odsetek spodziewających się, że ceny wzrosną lub bardzo wzrosną wyniósł 79% w 2019 roku wobec 64% rok wcześniej i 56% w 2017 roku.

Tagi: WOÅšP
Źródło: inwestycje.pl

Adgar łączy siły z JLL


Firma doradcza JLL została wyłącznym agentem ds. wynajmu powierzchni biurowej we wszystkich warszawskich nieruchomościach należących do portfolio Adgar Poland – kompleksów Adgar Plaza i Adgar Park West oraz budynków Adgar Wave i Adgar BIT. Łącznie zespół JLL będzie odpowiedzialny za komercjalizację wolnych powierzchni w portfelu obejmującym ponad 120 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Tagi: Firmy, Wynajem
Źródło: www.propertynews.pl

Międzynarodowy kapitał coraz śmielej wkracza na rynki regionu. Wartość transakcji inwestycyjnych przekroczyła 8 mld euro


W pierwszych trzech kwartałach 2019 roku wartość transakcji inwestycyjnych na rynkach nieruchomości komercyjnych Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii przekroczyła 8 mld euro i była o 54 proc. wyższa od średniej pięcioletniej - wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Savills.

Tagi: Rumunia, Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Miejsca pracy przyszłości: W biurze jak w domu


W coworkingu Uncommon w Londynie ustawiono łóżka i leżanki. W biurze firmy Grammarly w Kijowie można posłuchać muzyki, zrelaksować się czy zdrzemnąć, a przestrzeń wspólna poznańskiego Business Link Maraton przypomina domowe wnętrze. Coraz częściej też do biurowców można przyprowadzać zwierzęta. Udomowienie miejsca pracy to jeden z trendów, które – według raportu „Future of Office Spaces” – mają szansę zagościć w biurach na dłużej.

Źródło: www.propertynews.pl

Park Rozwoju coraz bardziej zielony


W 2018 roku spółka EPP, właściciel i zarządca kompleksu biurowego Park Rozwoju, zobowiązała się do posadzenia 1 drzewa za każde 1000 mkw. wynajętej powierzchni biurowej. Wtedy spółka zasadziła 11 drzew. W tym roku posadzone zostały 4 ozdobne jabłonie w parku linearnym na Służewcu, położonym w sąsiedztwie kompleksu.

Tagi: Wynajem
Źródło: www.propertynews.pl

Magazyny wędrują na wschód. Ruszyła rozbudowa parku Panattoni


Panattoni kontynuuje inwestycje w Lublinie. Planowany Panattoni Park Lublin III to cztery hale magazynowe klasy A o łącznej powierzchni 53 110 mkw. Ich budowa rozpoczęła się już w październiku br., a wśród pierwszych najemców są znani operatorzy logistyczni. Wynajęli oni łącznie 12 tys. mkw.

Źródło: www.propertynews.pl

22 mln euro w magazynach. Dachser otworzył nowe centrum logistyczne


Globalny operator logistyczny Dachser otworzył nowe centrum logistyczne na terenie bryzgowijskiego parku przemysłowego we Fryburgu. Obiekt o powierzchni ponad 6,1 tys. mkw. pełni rolę hubu dla transportów drobnicowych do południowo-zachodnich Niemiec oraz, dzięki bliskości granic, do Francji i Szwajcarii.

Źródło: www.propertynews.pl

Rekordowa aktywność zamiast pustostanów

#zrodlo
Rynek biurowy w Polsce, a zwłaszcza w Warszawie, znajduje się w bardzo ciekawej fazie. Aktywność deweloperów jest imponująca – w III kw. tego roku na stołeczny rynek trafiło ponad 60 tys. mkw., zaś w budowie znajdują się 32 budynki biurowe o łącznej powierzchni 765 tys. mkw. Sytuację na rynku komentuje Przemysław Błaszkiewicz, Senior Associate w Dziale Powierzchni Biurowych Colliers International.

Źródło: www.propertynews.pl

Elegancja i innowacyjność. Oto nowe biuro Chimney Poland

#zrodlo
Kolejna realizacja firmy projektowo-wykonawczej Forbis Group to warszawskie biuro Chimney Poland. Powierzchnia, licząca ponad 850 mkw., wyróżnia się nie tylko eleganckim charakterem, ale także niespotykanymi dotychczas rozwiązaniami aranżacyjno-technologicznymi, co stanowiło niemałe wyzwanie wykonawcze. Biuro zostało zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Nastazji Kropidłowskiej, a zrealizowane przez Forbis Group.

Tagi: Niemcy, Firmy
Źródło: www.propertydesign.pl

W Łodzi powstanie nowy obiekt laboratoryjno-biurowy


Eurofines Polska przygotowała budowę laboratorium z częścią biurową w Łodzi.

Źródło: www.propertynews.pl

Wrocław polubiły korporacje i startupy

#zrodlo
Wrocławska branża technologiczna sporo zawdzięcza międzynarodowym korporacjom. – Doświadczeni pracownicy koncernów mają ambicję otwierania własnych przedsięwzięć i startupów, szczególnie w branży IT. Wyzwaniem na przyszłość jest rozwój młodych technologicznych polskich firm. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej chce mocno wspierać ten kierunek – tłumaczy Karolina Grzyb, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu ARAW.

Źródło: www.propertynews.pl

To technologia jest logistyką jutra. InPost stawia na mobilność


Spółka InPost udostępnia rozwiązanie pozwalające na zarządzanie Paczkomatem i swoją skrytką z poziomu aplikacji. Dzięki temu, przy jednym Paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać wiele osób na raz. InPost umożliwi też niedługo nadawanie przesyłek za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.

Źródło: www.propertynews.pl

4Buildings: Budynki powinny być przyjazne nie tylko dla środowiska, ale też dla ludzi


Działając na rynku budowlanym od ponad 20 lat, widzimy, jak zmieniają się potrzeby użytkowników. Dziś zdrowie, warunki, w których pracują i mieszkają ludzie stawia się na pierwszym miejscu. Budynki powinny być przyjazne nie tylko dla środowiska, ale też dla ludzi - mówi Dariusz Stasik, właściciel i prezes zarządu W.P.I.P., generalny wykonawca inwestycji budowlanych, partner wydarzenia 4Buildings.

Źródło: www.propertydesign.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami