Nieruchomości  RSS
Wiesław Prusiecki: Całe życie idę pod prąd. Inni zamykają, ja buduję


Mam nadzieję, że wielu inwestorów dwa razy się zastanowi zanim wybuduje kolejną wieżę biurową. Sam kiedyś miałem marzenie, żeby na swoje 50 urodziny wybudować 50-piętrowy budynek. Na szczęście szybko mi przeszło - przyznaje Wiesław Prusiecki, prezes i właściciel Grupy Konkret.

Źródło: www.propertynews.pl

Znowu można kupić działkę z niedokończonym biurowcem


Ponownie wystawiono na sprzedaż niedokończony biurowiec w Warszawie polsko-rosyjskiej spółki EuRoPol Gaz, właściciela odcinka gazociągu jamalskiego - czytamy na wyborcza.pl

Źródło: www.propertynews.pl

III kwartał z najlepszym wynikiem podaży nowej powierzchni magazynowej


Na koniec września całkowita podaż powierzchni magazynowej w Polsce wyniosła 20,3 mln mkw. Największym wśród 11 głównych rynków magazynowych pozostaje Warszawa, gdzie w ramach trzech stref zlokalizowane jest 4,73 mln mkw., co stanowi 23 proc. całkowitej podaży w kraju. W ciągu ostatnich 12 miesięcy na polski rynek magazynowy dostarczono ponad 2 mln mkw., z czego 683,7 tys. mkw. w trzecim kwartale tego roku. To najlepszy wynik w tym roku, biorąc pod uwagę pierwsze dwa kwartały 2020. Największy przyrost podaży w III kw. 2020 r. odnotowano w regionie Górnego Śląska (232,2 tys. mkw.).

Tagi: Warszawa
Źródło: www.propertynews.pl

Home office będzie mieć konsekwencje


Nauczyliśmy się pracować z domu, co przełoży się na przyszły kształt i funkcje przestrzeni do pracy. Jednak biorąc pod uwagę perspektywę długoterminową, biuro na pewno pozostanie kluczem do budowania kultury, współpracy i rozwoju firm

Tagi: Praca
Źródło: www.propertynews.pl

East-West Development Office z 48 mln euro kredytu na Orange Office Park


Berlin Hyp udzielił spółce East-West Development Office, należącej do holdingu rodziny Jongenów z Holandii, kredytu w wysokości 48 mln euro na refinansowanie istniejącego finansowania projektu Orange Office Park w Krakowie.

Źródło: www.propertynews.pl

Z Górnego Śląska w wielu kierunkach


Górny Śląsk to drugi do co wielkości rynek magazynowy w Polsce, a także kluczowy rynek w kontekście lokalizacji centrów dystrybucyjnych dla międzynarodowych firm rozważających rozwój w Europie. W wyniku dużego zainteresowania regionem od wielu lat obserwowana jest tu równowaga pomiędzy popytem i podażą. Firma AXI IMMO postanowił zbadać jakie są aktualne trendy i kondycja sektora magazynowego na Górnym Śląsku.

Tagi: Firmy, Europa
Źródło: www.propertynews.pl

Krakowskie biura zdają egzamin


Najemcy chcą zostać na dłużej w Krakowie. Całkowity wolumen transakcji zawartych w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku wyniósł 140 tys. mkw., natomiast w okresie od lipca do września wynajęto łącznie 25,4 tys. mkw. Największy udział procentowy w strukturze popytu przypadł renegocjacjom (47 proc.), a następnie nowym umowom (44 proc.) i ekspansjom (9 proc.) - wynika z raportu „Office Occupier: Rynek biurowy w Krakowie 1-3 kw. 2020 r.” przygotowanego przez firmę doradczą Cresa.

Tagi: NATO
Źródło: www.propertynews.pl

Pracownicy pozytywnie o pracy zdalnej, ale jak długo jeszcze?


Pracownicy wysoko oceniają swoją efektywność i produktywność podczas pracy z domu. Mimo że wielu z nich przed pandemią nigdy nie wykonywało swoich zawodowych obowiązków poza siedzibą firmy, to okres pracy zdalnej – chociaż niepozbawiony wyzwań – jest przez pracowników oceniany pozytywnie. Wyniki badania przeprowadzonego przez MC2 Innovations we współpracy z Hays Poland i Uniwersytetem SWPS malują optymistyczny obraz efektywności pracy zdalnej. Jednak wraz z przedłużającym się okresem funkcjonowania w tym modelu pojawia się pytanie, jak w dalszej perspektywie brak bezpośredniego kontaktu pracowników z firmą wpłynie na ich zaangażowanie i poczucie przynależności.

Źródło: www.propertynews.pl

Prologis podsumował III kwartał w Europie i regionie CEE


W miarę zmniejszania się wpływu pandemii COVID-19 na rynek nieruchomości logistycznych, europejskie rynki ustabilizowały się, a silny popyt wśród iwestorów przyczynił się do kompresji stóp kapitalizacji. Na tym tle niski poziom inwestycji spekulacyjnych w większości krajów Europy kontynentalnej, niezmienione ograniczenia po stronie podaży oraz niedobór gruntów sprawiły, że perspektywa wzrostu czynszów staje się bardziej prawdopodobna.

Źródło: www.propertynews.pl

Adgar Plaza ponownie z certyfikacją. Biurowiec zyskał LEED Gold


W sierpniu kompleks Agdar Plaza ponownie uzyskał certyfikat LEED® green building program spełniając jego wymagania na poziomie GOLD. To już druga certyfikacja tego obiektu, wyjątkowa w skali kraju. Według danych U.S. Green Building Council zespół budynków Adgar Plaza jest pierwszym, który uzyskał certyfikat #LEED® v4.1 na poziomie Gold oraz jednym z pierwszych w Polsce, który ponownie uzyskał certyfikat LEED® dla budynków istniejących.

Źródło: www.propertynews.pl

Spadek o 83 proc. budowanej powierzchni magazynowej w Łodzi

#zrodlo
Polska Centralna to trzeci do co wielkości rynek magazynowy w Polsce, a także jeden z najważniejszych hubów dystrybucyjnych dla Polski, regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a także krajów bałtyckich. Największe skupisko inwestycji magazynowych znajduje się na trzech subrynkach w Łodzi, Strykowie i Piotrkowie Trybunalskim. Rynek magazynowy w Polsce Centralnej jest chętnie wybierany na magazyny centralne dla dużych firm logistycznych i sieci handlowych. Region z sukcesem przyciąga międzynarodowe firmy dystrybucyjne i produkcyjne, które wybierają rynek ze względu na lokalizację, pracowników i warunki do prowadzenia biznesu. Jakie są perspektywy dalszego rozwoju rynku magazynowego w regionie sprawdzili eksperci Axi Immo.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Tworzenie społeczności biurowej w trakcie pandemii? Myhive ma pomysł


Immifinanz od niemal czterech trzech lat z sukcesem rozwija swoją markę biurową myhive. W Polsce pod tym brandem ujętych jest aktualnie siedem budynków, z łącznie prawie 200.000 m kw., w których, w normalnych okolicznościach pracuje na co dzień ponad 30.000 osób. Jednym z wyróżników myhive jest koncentracja na budowaniu aktywnej społeczności biurowej wśród najemców, poprzez organizowanie szeregu eventów i warsztatów eksperckich. Aspekt ten stanowi wartość dodaną w budowaniu sąsiedzko-biznesowych relacji pomiędzy najemcami, jak również tych społecznych, wśród poszczególnych osób pracujących w budynkach myhive. Rozwijania społeczności biurowej nie zatrzymał nawet COVID-19, głównie dzięki opracowaniu i wdrożeniu przez Immifinanz specjalnego programu „bezpiecznej rozrywki myhive”.

Źródło: www.propertynews.pl

Magazyny rosną razem z klientami


Colquimica Adhesives przedłużyła umowę najmu powierzchni magazynowej liczącej 7,3 tys. mkw. zlokalizowanej na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Przedsiębiorstwo zdecydowało się również na wynajem dodatkowej powierzchni w nowo powstałym obiekcie magazynowym, tym samym zwiększając swoją działalność w parku do ponad 11 tys. mkw.

Źródło: www.propertynews.pl

Partners Group przejmuje nieruchomości Grupy BUMA


Przedmiotem transakcji jest 11 nieruchomości biurowych, w tym dwie w budowie, zlokalizowanych w Krakowie i Wrocławiu. Powierzchnia najmu istniejących obiektów to ok. 100 tys. mkw., budowanych ok. 25 tys. mkw. Do zawarcia umowy sprzedaży ma dojść w ciągu najbliższych tygodni. Zarządzanie powstałym portfelem wspierać będzie spółka REINO Partners.

Tagi: Kraków
Źródło: www.propertynews.pl

Firmy technologiczne stawiają w regiony

#zrodlo
Popyt na największych rynkach regionalnych w Polsce od stycznia do września, pomimo pandemii, był niższy o 11 proc. rdr. Jednak ze względu na obecną sytuację wielu najemców odkłada tymczasowo plany ekspansji lub decyzje o relokacji.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Rafał Bruski: Szybko i skutecznie pomagamy inwestorom


Bydgoscy urzędnicy z pracowni urbanistycznej, która odpowiada za plany zagospodarowania przestrzennego oraz wydziału administracji budowlanej są srodzy, dlatego uchodzą za trudnego przeciwnika. Taka krąży opinia. Mimo to potrafią współpracować na tyle dobrze i szybko, że są skuteczni w wydawaniu decyzji - tak Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy skomentował drugie miejsce w Rankingu Miast Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Źródło: www.propertynews.pl

Echo wyemitowało obligacje


Echo Investment wyemitowało pierwszą transzę obligacji denominowanych w euro dla inwestorów instytucjonalnych, co pomoże w ustabilizowaniu bilansu pod względem wahań kursowych. Od dnia emisji obligacje zostały wprowadzone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: www.propertynews.pl

Które miasta najszybciej pozwalają na budowę hoteli i biur?


Najszybciej „wuzetkę” na budowę biur wydawał w zeszłym roku Białystok, a najdłużej robił to Kraków. W przypadku hoteli liderem były Kielce, a najgorzej wypadł Kraków i Gdańsk. Jeśli chodzi o pozwolenia na budowę, to dla biurowców terminów nie dotrzymały: Kielce, Szczecin i Toruń, a dla hoteli: Białystok, Kielce, Kraków, Szczecin i Zielona Góra. Polski Związek Firm Deweloperskich pierwszy raz w corocznym Rankingu Miast zbadał sprawność administracji w postępowaniach z inwestycjami biurowymi i hotelowymi.

Źródło: www.propertynews.pl

Cavatina Holding zadba, by biurowce były wolne od wirusa


Cavatina Holding dołączyła do grona firm, których budynki otrzymają międzynarodowy certyfikat WELL Health & Safety Rating. To potwierdzenie najwyższych standardów bezpieczeństwa w obiektach.

Tagi: USA
Źródło: www.propertynews.pl

Warszawskie Włochy z przedszkolem Kids&Co w The Warsaw Park


Kids&Co., ogólnopolski operator przedszkolny, uruchomił we wrześniu nową trzyjęzyczną placówkę edukacyjną w Warszawie. Przedszkole i żłobek mieszczą się w kompleksie The Park Warsaw w dzielnicy Włochy. To piąta placówka sieci Kids&Co.. w stolicy, a 15-ta w Polsce.

Tagi: Warszawa
Źródło: www.propertynews.pl

TDJ Equity i 7R łączą siły. Powstanie 7R Projekt


Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek o zgodę na utworzenie przez  TDJ Equity i spółkę 7R spółki zajmującej się wynajmem powierzchni przemysłowych.

Tagi: Wynajem
Źródło: www.propertynews.pl

Druga hala magazynowa w TG Parku już gotowa

#zrodlo
W radomskim TG Parku oddano do użytkowania drugą halę magazynową. Tym samym kompleks dysponuje obecnie ok. 27 tys. mkw. gotowej powierzchni produkcyjno-magazynowej.

Źródło: www.propertynews.pl

Greenstone powierza Cushman&Wakefield trzy nieruchomości w Szczecinie, Gdyni i Sopocie

#zrodlo
Greenstone rozpoczyna współpracę z międzynarodową firmą doradczą Cushman & Wakefield, która, z początkiem października, przejęła zarządzanie trzema nieruchomościami z portfela inwestora.

Tagi: Szczecin
Źródło: www.propertynews.pl

Rozwój na wschód szansą dla krakowskich magazynów?


Krakowski rynek magazynowy nie należy do największych na logistycznej mapie Polski. Niemniej w ostatnich pięciu latach, dzięki ożywionej aktywności deweloperskiej, jego całkowite zasoby powiększyły się o niemal 260 proc. Atrakcyjna lokalizacja, a także duży potencjał biznesowy Krakowa sprawiają, że rynkiem tym interesują się zagraniczni inwestorzy i najemcy. Jaki jest jego potencjał i kierunki rozwoju sprawdzili eksperci AXI Immo.

Źródło: www.propertynews.pl

Drutex wybuduje nowy biurowiec - jeden z najnowocześniejszych w Polsce


Drutex zainwestuje ponad 50 milionów złotych w nowoczesny budynek biurowy. Inwestycja, konieczna ze względu na dynamiczny rozwój firmy, jest realizowana w Bytowie, a termin zakończenie prac zaplanowano już na wrzesień 2021 roku.

Źródło: www.propertynews.pl

PineBridge czeka na zgodę UOKiK w sprawie przejęcia spółki Benson Elliot


Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek o przejęcie przez spółkę PineBridge Investments Holdings US LLC kontroli nad spółką Benson Elliot Capital Management LLP.

Tagi: UOKiK
Źródło: www.propertynews.pl

Fundusze podkręcą popyt na elastyczne biura


Pierwotny rynek biurowy robi się coraz bardziej podatny na rozwiązania hybrydowe, łączące tradycyjny najem z rozwiązaniami elastycznymi, dostępnymi m.in. w ramach serwisowanej powierzchni biurowej. Wraz z rosnącym znaczeniem tego typu przestrzeni możemy także spodziewać się wzrostu zainteresowania tym produktem wśród funduszy inwestycyjnych, które będą szukały większej synergii z deweloperami – uważa Maciej K. Król, pełniący funkcję dyrektora zarządzającego w Business Link

Źródło: www.propertynews.pl

Najwięcej biur budują w Krakowie i wynajmują we Wrocławiu


Największe polskie miasta regionalne już drugi raz w tym roku wyprzedziły Warszawę pod względem ilości wynajętej przestrzeni biurowej. Najbardziej aktywny był Wrocław, który odpowiadał za 37 proc. wszystkich umów podpisanych w trzecim kwartale. Na drugim miejscu znalazło się Trójmiasto, a na trzecim Kraków – wynika z najnowszego raportu CBRE. Za tak duży ruch na rynku odpowiadała przede wszystkim branża IT. Mimo pandemii od początku roku w regionach przybyło 305 tys. mkw. nowej powierzchni do pracy, czyli niemal tyle samo co w analogicznym okresie 2019 r.

Źródło: www.propertynews.pl

Rośnie liczba podnajmów w Warszawie


Pandemia koronawirusa spowodowała wzrost liczby ofert podnajmów. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez ekspertów Colliers International, na koniec III kw. 2020 r. w ramach podnajmów dostępnych było 106 tys. mkw., głównie z centrum stolicy.

Tagi: USA
Źródło: www.propertynews.pl

Avanssur przedłuża najem w Warsaw Tarde Tower


Spółka Avanssur, należąca do międzynarodowej Grupy AXA, przedłużyła umowę dotyczącą wynajmu blisko 1 000 mkw. w należącym do Globalworth biurowcu Warsaw Trade Tower.

Tagi: Wynajem
Źródło: www.propertynews.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami