Nieruchomości  RSS
Czeski fundusz ZFP Investments kupuje od Ghelamco biurowiec Wołoska 24


Biurowiec Wołoska 24 zmienił właściciela. Wybudowaną przez Ghelamco inwestycję kupił czeski fundusz inwestycyjny ZFP Investments. Wartość transakcji wyniosła ponad 60 mln euro.

Źródło: www.propertynews.pl

Z AmRestu do Prologis


Do wrocławskiego zespołu Prologis ds. obsługi klienta (Leasing & Customer Experience) dołączył Marcin Kruszewski. Marcin zadba o kompleksową obsługę nowych klientów w Prologis Park Wrocław, Wrocław III i Wrocław V.

Źródło: www.propertynews.pl

Cargo źródłem nowych przychodów Portu Lotniczego Lublin. Będzie nowy terminal


Cargo na lotnisku w Lublinie przyciąga biznes. - To szansa dla wszystkich, oczywiście również dla lotniska, które dzięki temu zyskuje ważne źródło nowych przychodów – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Źródło: www.propertynews.pl

Biurowiec Principio zapełnia się nowymi najemcami


Do krakowskiego biurowca Principio wprowadziło się trzech nowych najemców - firmy Synthos Care, LUX MED i Ebis.

Źródło: www.propertynews.pl

Warszawa ma już ponad 6 mln mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Pomogły, m.in. Skyliner, Generation Park Y, Forest Kampus i Moje Miejsce

#zrodlo
Na koniec marca 2021 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie wyniosły około 6 043 300 mkw. - wynika z danych Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych.

Źródło: www.propertynews.pl

MLP Group rozpoczyna budowę księgi popytu w ofercie akcji. ILDC zainteresowane zakupem udziałów


Zarząd MLP Group podjął uchwałę w przedmiocie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji do ponad 1,6mln akcji zwykłych serii E z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

Źródło: www.propertynews.pl

Marcin Materny poza zarządem Echo


Marcin Materny zrezygnował z członkostwa w zarządzie Echo Investment.

Źródło: www.propertynews.pl

Jak się ma nieruchomościowy biznes w Europie Środkowej? Oto najnowsze dane


Jak pierwsze miesiące pandemii wpłynęły na terminowość prac deweloperów, zmiany w projektach i oczekiwania ze strony najemców w czterech największych krajach Europy Środkowej? O tym raport „HOW R U CEE?".

Źródło: www.propertynews.pl

Echo finalizuje zakup Archicomu i staje się największym deweloperem mieszkaniowym


Echo Investment sfinalizował przejęcie pakietu większościowego wrocławskiej firmy Archicom. Jako grupa Echo-Archicom staje się największym deweloperem mieszkaniowym w Polsce.

Źródło: www.propertynews.pl

MediaMarktSaturn Polska stawia na pracę rotacyjną


Rotacyjny system pracy ułatwia utrzymanie dystansu i niezbędnych środków ochrony, a w przypadku ewentualnego zakażenia pracownika, zapewnia ciągłość biznesową. W dodatku zachowujemy potrzebny w tej trudnej sytuacji balans - tłumaczy Wojciech Wieroński, dyrektor zarządzający ds. finansów MediaMarktSaturn Polska.

Źródło: www.propertynews.pl

Mennica Polska wraca do negocjacji z Golub GetHouse


Mennica Polska wznowiła negocjacje w sprawie odkupienia od Golub GetHouse 50 proc. udziałów w spółce Mennica Towers GGH MT, która jest właścicielem wieżowca Mennica Legacy Tower.

Źródło: www.propertynews.pl

Echo Investment finalizuje zakup pakietu kontrolnego Archicomu


Echo Investment sfinalizował przejęcie pakietu większościowego wrocławskiej firmy Archicom. Jako  grupa Echo-Archicom staje się największym deweloperem mieszkaniowym w Polsce.

Źródło: www.propertynews.pl

Jak się ma nieruchomościowy biznes w Europie Środkowej?


Raport „HOW R U CEE?", którego pomysłodawcą jest agencja nieruchomości BNP Paribas Real Estate, a w opracowaniu go pomagały: Bank BNP Paribas, Hays Poland, act legal Polska oraz Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Holendersko-Polska Izba Gospodarcza i Belgijska Izba Gospodarcza, sprawdza jak rynek nieruchomości i pracy radzi sobie w czasie pandemii.

Źródło: www.propertynews.pl

Hala sortowni wraz z magazynami Orli Staw z pozwoleniem na użytkowanie


FB Antczak zakończyła prace związane z budową nowej hali sortowni w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Orli Staw w Prażuchach Nowych.

Źródło: www.propertynews.pl

Silesia for Business zamrożona

#zrodlo
Trudna sytuacja na rynku biurowym związana z pandemią COVID-19 spowodowała, że zwolniły prace nad biurowcem Silesia for Business realizowanym przez TriGranit w Katowicach - czytamy na katowice.naszemiasto.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

Produkcja i praca dla 2,5 tys. osób. Gigant z branży medycznej inwestuje we Wrocławiu


Align Technology, producent urządzeń medycznych, inwestuje we Wrocławiu. Zbuduje nowy zakład produkcyjny, w którym docelowo znajdzie zatrudnienie 2500 osób.

Źródło: www.propertynews.pl

Gdańsk i Kraków dla magazynów. Szansa czy wyzwanie?


Gdańsk i Kraków - dwa bieguny rynku magazynowego. Pierwszy ma ładnie rozwiniętą kulturę przemysłową i kusi portem. W drugim rozwija się logistyka ostatniej mili, a magnesem jest wykształcona kadra. W obu miastach deweloperzy industrialni mają kłopot z dostępnością gruntów.

Źródło: www.propertynews.pl

Central Point w Warszawie osiągnął docelową wysokość

#zrodlo
Warszawski biurowiec Central Point z powierzchnią handlowo-usługową osiągnął swoja docelową wysokość 86 metrów.

Źródło: www.propertynews.pl

Zielona akcja w biurowcach. GTC promuje proekologiczne nawyki

#zrodlo
22 i 23 kwietnia GTC organizuje zieloną akcję, której celem jest podniesienie świadomości na temat jakości powietrza i promowanie proekologicznych nawyków. W ramach kampanii deweloper rozdaje oczyszczacze powietrza i organizuje zbiórkę elektroodpadów we wszystkich swoich biurowcach w Polsce.

Źródło: www.propertynews.pl

Regionalne centrum usług Solenis pod nowym adresem w Warszawie


Biuro o powierzchni 3,1 tys, mkw. w Lixa B zastąpiło dotychczasowe centrum usług Solenis przy ul. Szturmowej.

Źródło: www.propertynews.pl

Najemca zostaje na dłużej w biurowcu GTC


GTC przedłużył umowę najmu na kolejne pięć lat z KMG Rompetrol – jednym z kluczowych graczy w sektorze paliwowym w południowo-wschodniej Europie, częścią KMG International.

Źródło: www.propertynews.pl

Model pracy hybrydowej stwarza nowe możliwości. Relativity chce je wykorzystać

#zrodlo
Polskie biuro firmy Relativity, dzięki wprowadzonemu na stałe modelowi pracy hybrydowej i zdalnej, Relativity rozszerza poszukiwania wyjątkowych talentów na cały kraj.

Źródło: www.propertynews.pl

OncoArendi Therapeutics stawia na Łódź. Nowe laboratorium w biurowcu


OncoArendi Therapeutics, firma z sektora biotechnologicznego, otworzy nowe laboratorium w Łodzi.

Źródło: www.propertynews.pl

Biura, magazyny handel... Nowa inwestycja w Piekarach Śląskich


Progresja odrestaurowuje zabytkową halę przy ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Budynek na terenie dawnego zakładu Zamet ma być wizytówką miasta. Komercjalizacja już się rozpoczęła.

Źródło: www.propertynews.pl

Biurowe roszady w Mokotów Plaza. Obłożenie przekroczyło 80 proc.


M7 Real Estate poinformował, że w ramach nowych umów najmu udostępnił łącznie 1605 mkw. w biurowcu Mokotów Plaza. Obecnie powierzchnia biurowa jest obłożona w 81 proc., a średni niewygasły okres najmu wynosi ponad 7 lat.

Źródło: www.propertynews.pl

Fresenius Medical Care na dłużej w Prologis Park Poznań II

#zrodlo
Polski oddział firmy Fresenius Medical Care przedłuża umowę w Prologis Park Poznań II. W procesie renegocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.

Źródło: www.propertynews.pl

Logistyka liczy na wzrost obrotów


9 na 10 firm logistycznych uważa, że ich obroty w najbliższych 12 miesiącach wzrosną lub pozostaną bez zmian. W handlu i produkcji to zdanie podziela 60 proc. firm.

Źródło: www.propertynews.pl

Atlas Ward Polska wybuduje dla Panattoni 100 tys. mkw. magazynów


Cztery inwestycje – w Wałbrzychu, pod Poznaniem, na Bielanach Wrocławskich i w dolnośląskich Krzyżowicach - zrealizuje w najbliższych miesiącach Atlas Ward Polska, generalny wykonawca wybrany przez Panattoni.

Źródło: www.propertynews.pl

ELI startuje z budową zielonego centrum logistycznego na Śląsku


Mapa inwestycyjna Tych sukcesywnie się zagęszcza. European Logistics Investment rozpoczęła tam budowę swojego najnowszego projektu magazynowego.

Źródło: www.propertynews.pl

Ringier Axel Springer przeprowadzi się do nowego biura w Krakowie


W połowie roku do biurowca V.Offices w Krakowie wprowadzi się Ringier Axel Springer Polska. Medialny potentat wynajął ponad 4,3 tys. mkw. w budynku należącym do AFI Europe.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami