Nieruchomości  RSS
Kolejny etap inwestycji Google w Polsce


Google ogłasza nowy etap inwestycji w Polsce i tworzy w Krakowie zespół inżynierski tworzący kluczowe elementy swojej chmury obliczeniowej. To drugie miasto, po Warszawie, gdzie Google zatrudni wykwalifikowanych specjalistów i specjalistki z sektora IT do pracy przy najbardziej zaawansowanych technologiach chmurowych i projektach odpowiadających za infrastrukturę światowego internetu.

Źródło: www.propertynews.pl

Prologis Park Teresin utrzymał zaufanie Super-Pharm


Super-Pharm bierze więcej w Prologis Park Teresin. Teraz najemca zajmie 22 tys. mkw.

Źródło: www.propertynews.pl

Nowe obiekty na mapie biurowców w Łodzi
. Czynsze utrzymują się na stabilnym poziomie


Po ograniczonej nowej podaży na łódzkim rynku biurowym w 2021 roku, pierwszy kwartał przyniósł ożywienie w tym obszarze. Wolumen popytu zanotował wynik na porównywalnym poziomie.

Źródło: www.propertynews.pl

Eksperci notują ożywienie na warszawskim rynku biurowym. Wkrótce prognozują wzrost czynszów


Na warszawskim rynku biurowym da się zaobserwować oznaki długo wyczekiwanego ożywienia - podaje firma doradcza Savills. W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku wynajęto 273 200 mkw. powierzchni i był to jeden z najwyższych kwartalnych wyników w historii stołecznego rynku. Zgodnie z prognozami Savills, malejąca dostępność powierzchni w centrum będzie postępować, co skutkuje stopniowym wzrostem czynszów, który może się znacząco nasilić w przyszłym roku.

Źródło: www.propertynews.pl

InPost będzie mieć nową siedzibę. Twórca paczkomatów na nowe biuro wybrał nowoczesny biurowiec w Krakowie


Firma InPost, właściciel sieci paczkomatów, przenosi swoją główną siedzibę do krakowskiego kompleksu biurowego Ocean Office Park - inwestycji dewelopera Cavatina Holding. Nowe biura zajmą aż ponad 8 tys. mkw.

Źródło: www.propertynews.pl

Devbridge wybiera elastyczne biuro myoffice przy metrze Wilanowska


Firma Devbridge z sektora IT dołączyła do grona najemców Immofinanz. W warszawskim biurowcu koło stacji metra Wilanowska Devbridge zajmie 37 biurek powierzchni myhive.

Źródło: www.propertynews.pl

Zmęczeni pandemią chętnie wracamy do biur. Home office tylko sporadycznie?


Praca zdalna - tak, ale tylko przez jakiś czas. Z raportu EY „Jak w czasie pandemii pracowały firmy w Polsce” wynika, że zdalny model był zjawiskiem przejściowym. W połowie firm pracownicy biurowi nieustannie działali w trybie stacjonarnym, a jedynie w 11 proc. organizacji wykonywali swoje obowiązki „na odległość”.

Źródło: www.propertynews.pl

Format, Airport City Gdańsk Alpha i Officyna zasiliły trójmiejskie zasoby biurowe


Na koniec marca 2022 roku zasoby biurowe w Trójmieście przekroczyły 990 tys. mkw. Do użytku oddano trzy projekty - Format (16 tys. mkw., Torus), Airport City Gdańsk Alpha (8 500 mkw., Port Lotniczy) oraz Officyna II (7 300 mkw., Torus) o łącznej powierzchni ponad 31 tys. mkw.

Źródło: www.propertynews.pl

Polski Knight Frank ma nowego partnera zarządzającego


Krzysztof Cipiur objął stanowisko Managing Partner w agencji Knight Frank.

Źródło: www.propertynews.pl

Atlas Ward Polska realizuje dwie zielone inwestycje dla Panattoni w Szczecinie


Generalny wykonawca Atlas Ward Polska realizuje dwa parki logistyczne w Szczecinie, o łącznej powierzchni ponad 70 tys. mkw. Deweloperem jest Panattoni.

Źródło: www.propertynews.pl

Majorel Polska zajmie więcej w Globis Poznań


Firma Majorel Polska przedłużyła umowę najmu w Globis Poznań na kolejne dwa lata. Najemca rozszerzył przestrzeń o dodatkowe 400 mkw. pod nowy projekt – IT Hub.

Źródło: www.propertynews.pl

Skanska, Reino, a teraz HB Reavis. Krzysztof Wilczek dołącza do zespołu jednego z największych deweloperów biurowych


Krzysztof Wilczek zaczyna pracę w firmie HB Reavis, która jest deweloperem biurowym. Jako Country Development Director odpowiada za aktywność firmy w Polsce w obszarze realizacji projektów deweloperskich, w tym zakupu gruntów pod nowe, wielofunkcyjne inwestycje.

Źródło: www.propertynews.pl

Awans w MLP Group. Tomasz Pietrzak będzie zarządzał najmem polskiego portfela magazynów


Tomasz Pietrzak awansował na stanowisko Leasing Director Poland. Z MLP Group związany jest od ponad pięciu lat. Dotychczas odpowiadał za komercjalizację obiektów magazynowych w regionie warszawskim, a teraz będzie zarządzał najmem na terenie całej Polski.

Źródło: www.propertynews.pl

Pożar w rosyjskim centrum biznesowym DM Tower


Kolejny pożar w Rosji. Płonie centrum biznesowe DM Tower w Moskwie.

Źródło: www.propertynews.pl

Lawina spadków indeksów rynkowych. REECOX Polska z ujemnym bilansem


Po fazie stabilnego rozwoju pod koniec 2021 roku, sytuacja uległa niekorzystnej zmianie w pierwszym kwartale 2022 roku. We wszystkich trzech miesiącach dynamika była ujemna w porównaniu z analogicznym poprzednim miesiącem. W sumie zanotowano stratę 3,7 proc. do poziomu 189,5 punktów.

Źródło: www.propertynews.pl

Boeing się rozwija. Nadszedł czas na strategiczne inwestycje przemysłowe


Boeing Distribution Services, wiodący globalny dystrybutor i dostawca części i usług lotniczych, wynajął 3 tys. mkw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III.

Źródło: www.propertynews.pl

Pilkington w Ostrołęce zakończył inwestycję. Od czerwca może dwa razy więcej


Z końcem maja ruszy nowo wybudowana część zakładu Pilkington IGP w Ostrołęce. Prace rozpoczęto w 2020 roku. Inwestycja podwoiła moc produkcyjną zakładu. Rozbudowa fabryki w Ostrołęce nie jest ostatnią inwestycją spółki, która chce dalej rozwijać swoje zakłady.

Źródło: www.propertynews.pl

NEPI Rockcastle Polska zostaje Cosmopolitan w Warszawi


NEPI Rockcastle Polska przedłużyła umowę najmu w biurowej części budynku Cosmopolitan w Warszawie, gdzie powiększona siedziba firmy zajmie teraz łącznie 1,5 tys. mkw. przestrzeni pracy.

Źródło: www.propertynews.pl

Format, Airport City Gdańsk Alpha i Officyna II zasiliły trójmiejskie zasoby biurowe


Trójmiasto zdecydowanie jest jednym z dynamiczniej rozwijających się rynków biurowych, który w 2022 roku ma szansę dołączyć do Krakowa i Wrocławia jako regionalny rynek biurowy o zasobach przekraczających 1 mln mkw.

Źródło: www.propertynews.pl

Niezrozumiałe rozliczanie Tarczy PFR 2.0 zarzuca Komitet Obrony Branży Targowej


Jak najszybszego zakończenia procedury rozliczania Tarczy PFR 2.0. – domagają się od Polskiego Funduszu Rozwoju przedsiębiorcy zrzeszeni w Komitecie Obrony Branży Targowej. Branża targowa to jeden z najciężej doświadczonych przez pandemię sektorów gospodarki - pisze Komitet w komunikacie dla mediów.

Źródło: www.propertynews.pl

Do Witosa Point wprowadzą się FP Communications, Tamex Obiekty Sportowe i Real Invest


Nowe umowy najmu w Witosa Point w Warszawie zawarły firmy: VFP Communications, Tamex Obiekty Sportowe S.A., Real Invest Sp. z o.o. oraz Knauf Industries.

Źródło: www.propertynews.pl

Najemcy Eximius Park będą obsłużeni przez Corees


Agencja Corees Polska została agentem wyłącznym kompleksu biurowego Eximius Park, zlokalizowanego w Zabierzowie na obrzeżach Krakowa, należącego do portfolio First Property Group plc.

Źródło: www.propertynews.pl

Nowy raport EY o pracy zdalnej. Czy sprawdziła się w Polsce?


Z raportu EY „Jak w czasie pandemii pracowały firmy w Polsce” wynika, że zdalny model funkcjonowania był w najlepszym przypadku zjawiskiem przejściowym. W aż 49 proc. firm pracownicy biurowi nieustannie działali w trybie stacjonarnym, a jedynie w 11 proc. organizacji wykonywali swoje obowiązki „na odległość”

Źródło: www.propertynews.pl

Szwajcarska firma Medmix zawiesza działalność zakładu produkcyjnego k. Wrocławia


Szwajcarska firma Medmix Poland sp. z o.o., producent i dostawca usług w zakresie technologii aplikacji i mieszania produktów płynnych, zawiesza działalność zakładu produkcyjnego pod Wrocławiem. Pracuje tam 300 osób - podaje wroclife.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

Prologis Park Prague-D1 Ostředek ma nowego najemcę


ESA logistika wynajęła pierwszy obiekt w Prologis Park Prague-D1 Ostředek o powierzchni 4,6 tys. mkw.

Źródło: www.propertynews.pl

InPost przeniesie się do nowej siedziby. Na ten biurowiec postawił twórca paczkomatów


InPost przenosi swoją główną siedzibę do krakowskiego kompleksu Ocean Office Park - inwestycji dewelopera Cavatina Holding.

Źródło: www.propertynews.pl

Austriackie banki finansują projekt Cavatina Holding


Konsorcjum, w skład którego weszły austriackie banki: Erste Group Bank AG oraz Raiffeisenlandesbank Niederösterreich-Wien AG, udzieliło finansowania w wysokości maksymalnie 70 mln euro i 10 mln zł dwóm spółkom celowym z grupy Cavatina Holding S.A. realizującym kompleks Ocean Office Park w Krakowie.

Źródło: www.propertynews.pl

Boeing Distribution Services rośnie w Panattoni Park Rzeszów Airport III


Panattoni udostępni dodatkową powierzchnię dla Boeing Distribution Services (BDSI) w Dolinie Lotniczej.

Źródło: www.propertynews.pl

Najwięcej biur wybudowano w Katowicach


– Rośnie ilość powierzchni biurowej w miastach regionalnych. W pierwszym kwartale br. do użytku oddano 243,5 tys. mkw., co powoduje, że łączna podaż osiągnęła niemal 6,3 mln mkw. – wynika z danych CBRE.

Źródło: www.propertynews.pl

Devbridge wybiera elastyczne biuro myoffice koło metra Wilanowska od Immofinanz


Firma Devbridge z sektora IT dołączyła do grona najemców Immofinanz. W biurowcu koło stacji metra Wilanowska, myhive IO-1 - Devbridge bierze 37 biurek.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama

	

przemysław zieliński nieruchomości

chcesz sprzedać, wynająć, kupić mieszkanie?

przemyslawzielinski.pl

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami