Nieruchomości  RSS
Co dalej z biurowcem Grand Central w Katowicach?

#zrodlo
Do sierpnia 2019 ważne jest pozwolenie na budowę biurowca Grand Central w Katowicach. Tymczasem żadne prace na placu Szewczyka się nie rozpoczęły. Jak zapewniają przedstawiciele inwestora, przedsięwzięcie będzie realizowane -  informuje katowice.naszemiasto.pl.

Tagi: Katowice
Źródło: www.propertynews.pl

Mazda otworzy centrum szkoleniowe w Marynarska Point 2


Japoński producent samochodów osobowych wynajął blisko 450 mkw. powierzchni biurowej w budynku Marynarska Point 2, gdzie otworzył pierwsze w Polsce profesjonalne centrum szkoleniowe dla pracowników.

Źródło: www.propertynews.pl

Pół roku pod hasłem zmian w Sky Tower. Wkrótce kolejne przetasowania


Wrocławski biurowiec należący do LC Corp SA podsumował pierwsze półrocze. W tym czasie do grona najemców Sky Tower dołączyła spółka z branży pożarniczej Proteng Systems oraz agencja marketingowa redMustang Agency. Umowy przedłużyły firmy T-Bull, Payholding oraz Synexus. Dwie ostanie zdecydowały się również na powiększenie powierzchni najmu.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

O jeden biurowiec mniej w portfelu Skanska


Skanska sprzedała budynek biurowy w Budapeszcie za 41 mln euro.

Źródło: www.propertynews.pl

Globalworth z większym portfelem biurowców


Spółki kontrolowane odpowiednio przez: LC Corp i Globalworth Poland Real Estate N.V zawarły przyrzeczone umowy sprzedaży w ramach jednej transakcji portfelowej biurowców we Wrocławiu i Katowicach.

Tagi: Katowice
Źródło: www.propertynews.pl

Skala wśród największych wyzwań procesu rewitalizacji


Projekt Konesera to pierwsza w tej skali realizacja mixed-use w zabytkowym kompleksie. Największym chyba wyzwaniem była skala projektu i stopień zróżnicowania funkcji. W trakcie realizacji mierzyliśmy się też ze zmieniającym się dynamicznie rynkiem i preferencjami konsumentów w zakresie sposobu spędzania czasu i robienia zakupów, co zaowocowało zmianami w stronę bardziej mobilnych, otwartych form sprzedaży niż w konwencjonalnych projektach handlowych - tak o rewitalizacji dawnej fabryki wódki Koneser na warszawskiej Pradze mówi Krzysztof Tyszkiewicz, wiceprezes zarządu Juvenes Projekt.

Tagi: Fabryki
Źródło: www.propertydesign.pl

Nowy właściciel i nowy zarządca w biurowcach Wrocław Business Garden

#zrodlo
Fundusz ISOC Group, nowy właściciel trzech budynków wchodzących w skład kompleksu Wrocław Business Garden, powierzył zarządzanie nieruchomościami firmie doradczej Savills.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Nowoczesne centrum technologiczne we wnętrzach Warsaw Spire

#zrodlo
C.H. Robinson ogłosił dzisiaj otwarcie nowego biura w Warszawie, w którym zlokalizowane będzie centrum technologiczne firmy. Będzie ono odpowiadać za rozwój i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, które zapewnią lepsze wsparcie IT partnerom firmy w Europie i na świecie.

Źródło: www.propertynews.pl

Studencki najem dał zarobić 98% w 13 latKtoś kto przygotował mieszkanie na wynajem w okresie wzmożonego popytu studenckiego w 2006 roku może się już dziś cieszyć z podwojenia zainwestowanego kapitału i to po uwzględnieniu wszystkich okresów niewynajęcia, kosztów transakcyjnych, modernizacji...

Źródło: inwestycje.pl

Hollywódzki sznyt w warszawskim biurowcu

#zrodlo
Nie ma chyba osoby, która nie widziałaby chociaż jednej produkcji amerykańskiej wytwórni Warner Bros czy charakterystycznego logo, pojawiającego się na tle błękitnego nieba niemal każdej czołówki. I właśnie ten hollywódzki nieboskłon znajdziemy także w warszawskim biurze Warner Bros. Miejsce to zyskało nowe oblicze, dzięki rewitalizacji przeprowadzonej w duchu amerykańskiej kinematografii. O tym, co ma wspólnego Batman z recepcją, a także o inspiracjach i innych filmowych cytatach, które znajdziemy w tej oryginalnej przestrzeni, opowiedział Piotr Gierałtowski, z pracowni architektonicznej Gierałtowski&Partnerzy - Extract Design.

Źródło: www.propertynews.pl

Lubelski park Panattoni na finiszu i z pierwszym najemcą


Panattoni Europe inwestuje na Wschodzie Polski. Deweloper stworzył już drugie centrum dystrybucyjne na Lubelszczyźnie - Panattoni Park Lublin II o docelowej powierzchni ponad 84,5 tys. mkw. Jego pierwszym najemcą jest przedsiębiorstwo z branży motoryzacyjnej - firma Varroc Lighting Systems, która na ponad 25 tys. mkw. otworzy fabrykę.

Tagi: Lublin
Źródło: www.propertynews.pl

Dekpol wybuduje halę dla Gametu


Dekpol wybuduje dla firmy Gamet nową halę magazynową o powierzchni około 7,2 tys. mkw. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „zaprojektuj – wybuduj” na terenie działającego zakładu w Toruniu.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Biurowiec Celebro na finiszu realizacji

#zrodlo
White Stone otrzymał pozwolenie na użytkowanie biurowca przy ul. Gładkiej 22 w Warszawie. Inwestor zakończył prace budowlane oraz aranżację terenów wokół budynku. Gotowe jest także nowoczesne lobby, a obecnie prowadzona jest adaptacja przestrzeni najemców.

Źródło: www.propertynews.pl

Nieten przeprowadzi się do parku MLP


Firma świadcząca usługi celne wynajęła ponad 5 tys. mkw. powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Nieten korzystający obecnie z niemal o połowę mniejszego magazynu w MLP Pruszków I, przeprowadzi się do nowego obiektu w listopadzie br.

Źródło: www.propertynews.pl

Czy rynek mieszkaniowy zwalniaDlaczego w tym roku trafia na rynek mniej inwestycji mieszkaniowych? Czy deweloperzy wstrzymują budowy, bo spodziewają się spadku popytu? Czy oferta kurczy się ze względu na trudności ze zdobyciem gruntów, pozwoleń na budowę, czy planowanymi zmianami...

Źródło: inwestycje.pl

Drogi na Wschód. Tu jest potencjał na nowe magazyny


Inwestycje w drogi ekspresowe łączące wschodnie miasta zresztą kraju są drzwiami do sukcesu dla miast takich jak: Lublin, Białystok, Olsztyn czy Kielce. Deweloperzy powierzchni magazynowych patrzą na te rynki z optymizmem – mówi Urszula Rasmussen, starszy negocjator Działu powierzchni Magazynowych Cushman & Wakefield.

Źródło: www.propertynews.pl

W Ożarowie Mazowieckim powstanie nowy magazyn

#zrodlo
Marvipol Development zajmie się, m.in. koordynowaniem prac nad budową nowej inwestycji magazynowej w  gminie Ożarów Mazowiecki.

Źródło: www.propertynews.pl

Wolne powierzchnie w Witosa Point


Witosa Point znajduje się przy ul. Idzikowskiego 16, w centrum Dolnego Mokotowa. Wśród najemców budynku o powierzchni 6500 mkw. są m.in. takie firmy jak Glass System Polska, Daku International, Set on Target, Sales Master, NEC Display Solutions oraz E100 International Trade.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Port Popowice rozrasta się nad Odrą


Vantage Development nabył prawa do użytkowania wieczystego kolejnych 4,4 hektara gruntów we Wrocławiu, na których powstanie inwestycja Port Popowice. Gmina Wrocław zrezygnowała z prawa pierwokupu nieruchomości.

Źródło: www.propertynews.pl

Mamy rekord! To największa transakcja najmu w historii polskiego rynku biurowego


mBank wynajął aż 45,6 tys. mkw. powierzchni biurowej w Mennica Legacy Tower w Warszawie. W trakcie negocjacji umowy powierzchnia najmu wzrosła o 5,6 tys, mkw. – pierwotnie zakładano 40 tys.

Źródło: www.propertynews.pl

STX Next zmienia siedzibę


STX Next, największy w Europie software house specjalizujący się w języku Python, przeprowadził się do nowego biura. Po Wrocławiu, Pile, Gdańsku i Łodzi przyszedł czas na Poznań.

Źródło: www.propertynews.pl

Nasze płace nie nadążają już za cenami mieszkań!Ceny nowych mieszkań rosną szybko. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, czy za tymi podwyżkami nadążają wynagrodzenia z największych krajowych miast

Tagi: Rosja
Źródło: inwestycje.pl

W Gdańsku powstanie nowy biurowiec. Torus inwestuje w Format


Nowy biurowiec stanie przy ul. Droszyńskiego w Gdańsku. Budynek o nazwie Format będzie miał 5 kondygnacji nadziemnych, a jego łączna powierzchnia najmu wyniesie ponad 15,7 tys. mkw. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2021.

Źródło: www.propertynews.pl

PropTech Festival 2019: Pokaż swój pomysł inwestorom! Na zgłoszenia czekamy do 25 lipca!


PropTech Festival 2019 to wydarzenie towarzyszące konferencji Property Forum 2019, skierowane do twórców innowacyjnych technologii dla nieruchomości. Kreatywne, innowacyjne, zaawansowane, skrojone na miarę przyszłości i oczekiwań rynku – takie rozwiązania chcemy promować i prezentować przed szefami największych firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych: deweloperów, inwestorów, zarządców i najemców. Pokaż swój pomysł inwestorom! Na zgłoszenia czekamy do 25 lipca br.!

Źródło: www.propertynews.pl

Z biurowca do amfiteatru

#zrodlo
Ogólnodostępny amfiteatr powstanie przy ulicy Konstruktorskiej 11. Jego nazwę wybiorą pracownicy i mieszkańcy. Zakończenie budowy jest planowane na maj 2020 roku - podaje informator-stolicy.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

Kancelaria zajmie najwyższe piętro Nowogrodzka Square


Kancelaria Ożóg Tomczykowski przeniesie swoją siedzibę do kameralnego biurowca Nowogrodzka Square. Nowy najemca zajmie ponad 830 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na najwyższym piętrze budynku wybudowanego przez Yareal.

Źródło: www.propertynews.pl

7R startuje z kolejną inwestycją w Polsce Centralnej


7R rozbudowuje portfolio projektów w regionie łódzkim. Przy ulicy Inwestycyjnej w Konstantynowie Łódzkim deweloper rozpoczął realizację 7R Park Łódź West o powierzchni 32 tys. mkw. Pierwszym najemcą parku będzie firma Arlec In-Store. W transakcji klientowi doradzała firma AXI Immo.

Źródło: www.propertynews.pl

Londyn, Paryż i Warszawa - tu coworking rośnie w siłę


Europejski rynek coworkingowy nabiera kształtu – wynika z raportu działu badań BNP Paribas Real Estate, który przygotowany został na podstawie największych umów najmu w 2018 roku. Pozwalający na dużą elastyczność, możliwość dostosowania i dopasowania do potrzeb firm, coworking staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Zaowocowało to wzrostem liczby umów najmu obejmujących przestrzenie współdzielone w głównych miastach europejskich.

Źródło: www.propertynews.pl

Ile kosztuje rewitalizacja fabryki Norblina?


Rekonstrukcja zabytkowego budynku kosztuje dużo wysiłku, czasu i pieniędzy. Przekonał się o tym Capital Park - podaje Puls Biznesu.

Tagi: Fabryki
Źródło: www.propertynews.pl

Współpraca najemców i wynajmujących wsparciem w komercjalizacji


Rynek nieruchomości komercyjnych wymaga od deweloperów patrzenia horyzontalnego na sprawy związane z komercjalizacją budynków biurowych czy hotelowych.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami