Nieruchomości  RSS
CPI kupuje akcje Globalworth


CPI Property Group zakupił 13 391 959 akcji Globalworth Real Estate Investments Limited, co równa się 6 proc. akcji Globalworth pozostających w obrocie. Udziały zostały zakupione za pośrednictwem brokera na rynku wtórnym.

Źródło: www.propertynews.pl

CPI znowu kupuje


CPI Property Group kontynuuje ekspansję na warszawskim rynku i nabywa od DWS budynek biurowy Green Corner A.

Źródło: www.propertynews.pl

Jak zminimalizować koszty krytycznego ogniwa w sektorze e-commerce?


Ostatnia mila kurierska nadal stanowi krytyczne ogniwo w sektorze e-commerce. Końcowy etap, który angażuje kuriera w dostawę przesyłki do odbiorcy, potrafi generować nawet połowę łącznych kosztów. W dobie silnej konkurencji na rynku usług transportowych jest to o tyle istotne, że przewoźnicy nie mogą już ograniczać się wyłącznie do redukcji marż, dlatego coraz częściej decydują się na minimalizację kosztów samego transportu, który wciąż może być tańszy. Jak zminimalizować koszty ostatniej mili mówi Łukasz Łukasiewicz, Operations Manager w SwipBox Polska.

Źródło: www.propertynews.pl

Od największych korporacji - po małe, lokalne firmy. Wszyscy inwestują w nowe biura

#zrodlo
Jeszcze nigdy w Polsce tak wielkiej uwagi nie przywiązywano do designu przestrzeni biurowych. W nowe biura inwestują wszyscy – od największych korporacji jak Microsoft, Nordea czy L\';Oréal po małe, lokalne firmy jak Cowork Zakopane. To już prawdziwy boom! - Zdecydowała o tym przede wszystkim zmiana sposobu pracy w większości organizacji, spowodowana korzystaniem z urządzeń mobilnych i - co się z tym wiążę - odejściem od standardowych biurek – uważa architekt Bartosz Trzop, prelegent 4 Design Days 2020.

Źródło: www.propertydesign.pl

Ludzki wymiar biura


Nowatorski, ale wymagający certyfikat WELL Building Standard koncentruje się na zdrowiu i samopoczuciu użytkownika budynku. Well rewolucja wkracza do polskiego budownictwa powoli, ale konsekwentnie.To ludzkie zdrowie i samopoczucie ma być priorytetem w myśleniu o budowaniu i projektowaniu. Które firmy są prekursorami w tworzeniu „dobrych” przestrzeni? Czy i dlaczego WELL się opłaca?

Tagi: Firmy, Zdrowie
Źródło: www.propertynews.pl

Duży magazyn w Ujściu, pozwolenia już otrzymane


Firma Ardagh Glass przygotowała budowę magazynu w miejscowości Ujście (woj. wielkopolskie). Pod inwestycję przeznaczono teren położony przy ul. Huty Szkła.

Źródło: www.propertynews.pl

Zielone magazyny zrównoważą branżę logistyczną

#zrodlo
7R tworzy innowacyjną linię produktową 7R Green. Jej głównym założeniem jest dostarczenie obiektów, gdzie ekologiczne rozwiązania pomogą zminimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne. Budowa pierwszego magazynu według nowej zielonej koncepcji ruszy w pierwszej połowie roku.

Źródło: www.propertynews.pl

Neopark z kompletem najemców


Kompleks biurowy Neopark został całkowicie wynajęty. Na 24 tys. mkw. powierzchni swoje biura otworzyli, m.in. Play, Inpost, New Work, Olympus oraz Mitsubishi. Za komercjalizację projektu odpowiadali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL.

Źródło: www.propertynews.pl

Property Forum Katowice: Śląsk bije rekordy i przyciąga inwestorów


Rekordowy poziom podaży oraz wysoki popyt świadczą o bardzo dobrej kondycji rynku powierzchni magazynowych w Polsce. Rozwój e-commerce rodzi popyt na operatorów logistycznych, platformy przeładunkowe i punkty sprzedaży blisko klientów. Rośnie zapotrzebowanie na parki, które odpowiadają potrzebom ostatniej mili i logistyki wewnątrz miasta. Jaki jest potencjał Śląska w tym zakresie?

Źródło: www.propertynews.pl

3T Office Park z pierwszymi najemcami. Kto wprowadzi się do gdyńskiego biurowca?


Po kilku miesiącach od rozpoczęcia budowy biurowiec 3T Office Park ogłasza pierwszych najemców. W połowie 2021 r. ponad 1,5 tys. mkw. zajmie w nim centrum medyczne Medicover Polska, a ok. 200 mkw. zajmie przedszkole Mały Einstein.

Źródło: www.propertynews.pl

Rok rynkowych debiutów w Echo


Galeria Młociny przyciągnęła do stolicy wyczekiwaną markę odzieżową Primark. Browary Warszawskie zostały wybrane na lokalizację pierwszej restauracji Roberta Lewandowskiego oraz debiut Craft&Beer Kumpel Atelier, autorskiego konceptu założyciela restauracji Baczewskich. Katowickie Libero postawiło natomiast na rozbudowanie na niespotykaną skalę swojej propozycji rozrywkowej i w 2019 roku zorganizowało 150 wydarzeń dla lokalnej społeczności oraz wystartowało z inicjatywą Plac do Radości. 2019 rok zdecydowanie należał do rynkowych debiutów.

Tagi: NATO
Źródło: www.propertynews.pl

Nowy Targ pod skrzydłami zarządcy

#zrodlo
Colliers International została zarządcą wrocławskiego biurowca Nowy Targ. To już 6. nieruchomość objęta przez Colliers w zarządzanie we Wrocławiu.

Tagi: Nowy Targ
Źródło: www.propertynews.pl

Property Forum Katowice: Jakie biura buduje się dziś w stolicy Górnego Śląska?


Apetyt najemców i inwestorów na biura w Katowicach motywuje deweloperów do intensywnego działania. O tym, jak w najbliższym czasie będzie się rozwijał regionalny rynek nieruchomości komercyjnych, o najnowszych trendach i tworzeniu building community opowie podczas Property Forum Katowice Bartłomiej Solik, dyrektor ds. operacyjnych, TDJ Estate.

Tagi: Katowice
Źródło: www.propertynews.pl

Biurowy Mokotów czekają duże zmiany i podwyżki czynszów


Zmiany na Służewcu Przemysłowym nabrały tempa. Powstające tam inwestycje mieszkaniowe i hotelowe łamią biurową monokulturę dzielnicy, a nowe rozwiązania transportowe powinny przyczynić się do rozładowania korków. Naturalną konsekwencją rosnącej atrakcyjności Mokotowa będzie wzrost czynszów efektywnych za biura, którego analitycy Cresa Polska spodziewają się już w najbliższych kilkunastu miesiącach.

Źródło: www.propertynews.pl

Warszawa olbrzymim placem budowy


W Warszawie w budowie znajduje się blisko 800 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego ponad połowa zostanie oddana do użytku w 2020 roku, podaje firma doradcza Savills w swoim najnowszym raporcie.

Źródło: www.propertynews.pl

Uwaga, klimat się zmienia. Czy budynki są na to gotowe?


Wyzwaniem zrównoważonego budownictwa jest nie tylko adaptacja budynków do innych funkcji ze względu na zmianę koniunktury na rynku, ale także dostosowanie do zmian klimatycznych.

Źródło: www.propertynews.pl

To będzie rok, który zmieni mapę stolicy


Stolica Polski pozostaje olbrzymim placem budowy, głównie dzięki bardzo wysokiemu popytowi ze strony najemców, który w 2019 r. osiągnął rekordowy poziom. W Warszawie w budowie znajduje się blisko 800 000 m kw. powierzchni biurowej, z czego ponad połowa zostanie oddana do użytku w 2020 roku, podaje firma doradcza Savills w swoim najnowszym raporcie.

Źródło: www.propertynews.pl

Krakowskie Allegro wprowadza się do Business Link


Business Link zyskał nowego najemcę – firmę Allegro. Spółka z początkiem lutego wprowadzi się do krakowskiego biura Business Link High5ive, a dzięki zawartej umowie zyska nowoczesną przestrzeń, która w pełni odpowiada jej bieżącym potrzebom projektowym i operacyjnym.

Źródło: www.propertynews.pl

CSP w nowej siedzibie. To drugie biuro w Szczecinie


Szczecińska firma CSP Customer Services Polska oferująca od wielu lat kompleksowe usługi w branży Business Process Outsourcing i obsługująca przedsiębiorstwa z branży energetycznej, bankowej, motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej oraz e-commerce, otworzyła właśnie swoją nową siedzibę w Posejdonie.

Źródło: www.propertynews.pl

W Warszawie o biuro najtrudniej od 6 lat, ale 2020 przynosi wytchnienie

#zrodlo
W minionym roku w stolicy do użytku oddano ponad 162 tys. mkw. przestrzeni biurowej. To o 30 proc. mniej, niż w 2018 roku, w którym łącznie przybyło 233 tys. mkw. Zainteresowanie biurami w Warszawie nie maleje – dostępność niewynajętych lokali w stolicy spadła z 8,7 proc. do 7,8 proc. r/r. Jeszcze mniej jest ich w centrum, w którym poziom pustostanów osiągnął 5,4 proc. Instytucje, które poszukują dla siebie nowej lokalizacji muszą się spieszyć. Na 2020 rok planowane jest dostarczenie na rynek ponad dwa razy większej powierzchni biurowej niż rok temu, aż 60 proc. z niej jest już objęte umowami najmu.

Tagi: Warszawa
Źródło: www.propertynews.pl

Cushman & Wakefield przenosi się do biurowca Ghelamco

#zrodlo
Cushman & Wakefield konsoliduje swoje warszawskie biura i otwiera siedzibę w kompleksie The Warsaw HUB w nowym biznesowym centrum miasta. Międzynarodowa firma doradcza z rynku nieruchomości zajmie w wieżowcu blisko 2,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Savills doradzał przy sprzedaży Prosta Office Center


Cromwell Property Group pełniący rolę asset managera budynku biurowego Prosta Office Center sfinalizował sprzedaż warszawskiej nieruchomości. Nowym właścicielem obiektu został fundusz KGAL. W procesie sprzedaży funduszowi Cromwell Property Group doradzała firma Savills.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Warszawa bez niespodzianek. Popyt przechodzi do historii


W ubiegłym roku podpisano umowy na spektakularne 880 tys. mkw., z czego aż 225 tys. mkw. stanowiły umowy przednajmu. Firma doradcza JLL podsumowała sytuację na warszawskim rynku biurowym na koniec 2019 r.

Źródło: www.propertynews.pl

Duży pożar we wrocławskiej hali


W nocy z soboty na niedzielę doszło do dużego pożaru na wrocławskich Stabłowicach. Spłonęła hala dawnej przędzalni, w której ostatnio mieścił się magazyn firmy z akcesoriami papierniczymi Dan-Mark - podaje wroclaw.wyborcza.pl.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Biuro, które jest eko

#zrodlo
Ekologiczne rozwiązania w biurach zyskują coraz większą popularność. Jak troszczyć się o środowisko już na etapie projektowania wnętrz - mówi Agnieszka Król-Montoya, architektka Interbiuro Design & Fit-Out.

Źródło: www.propertynews.pl

Nowe obiekty i największe umowy. 2019 w warszawskich biurach pod lupą PINK

#zrodlo
Na koniec grudnia 2019 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie wyniosły około 5 587 900 mkw. Od początku 2019 roku na stołeczny rynek dostarczono prawie 162,2 tys. mkw. biur, w tym 19,9 tys. mkw. przypadło na czwarty kwartał - podała Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych.

Źródło: www.propertynews.pl

Oto najbardziej atrakcyjne miasta w Polsce pod kątem relokacji


Warszawa, Wrocław, Kraków i Trójmiasto – to najbardziej atrakcyjne miasta w Polsce pod kątem relokacji. Z najnowszego badania Antal "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy" wynika, że 68 proc. specjalistów i menedżerów jest gotowych na przeprowadzkę do innego miasta w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty pracy.

Źródło: www.propertynews.pl

Tak zmienia się Sky Tower


Wrocławski Sky Tower ma za sobą rok dynamicznych zmian. Wśród kluczowych decyzji pojawiły się m.in. wdrożenie nowej strategii działania, zatwierdzenie flagowego projektu Sky Kitchen, wzbogacenie tenant-mix i powiększenie oferty rozrywkowej. Poziom komercjalizacji powierzchni biurowych osiągnął blisko 98 proc. Rozpoczęto również prace koncepcyjne nad transformacją punktu widokowego.

Tagi: Skype, Praca
Źródło: www.propertynews.pl

Warszawski skyline czekają zmiany


Najbardziej spektakularne projekty, które będą miały największy wpływ na nowy obraz miasta, realizowane są w okolicy skrzyżowania Prostej z Towarową na warszawskiej Woli i w Śródmieściu

Źródło: www.propertynews.pl

Eneris w gronie najemców Carbon Tower


Grupa Eneris dołączyła do najemców we wrocławskim biurowcu Carbon Tower zrealizowanym przez Cavatina Holding. Na swoje potrzeby firma wynajęła 705 mkw. komfortowej powierzchni biurowej klasy A.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami