Wiadomości z Polski  RSS
Atak nożownika w Poznaniu. Jedna osoba nie żyje


Nożownik, sprawca sobotniego śmiertelnego ataku nożem na przystanku autobusowym przy Al. Solidarności w Poznaniu został zatrzymany - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Źródło: fakty.interia.pl

Śląskie: Sytuacja na zaporze w Wilkowicach stabilna. Ewakuacja odwołana


Stan zapory w Wilkowicach stabilizuje się wraz ze stopniowym obniżaniem poziomu wody w zbiorniku - podało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Wójt Janusz Zemanek odwołał zarządzoną ewakuację mieszkańców z domów poniżej tamy.

Źródło: fakty.interia.pl

V Trójmiejski Marsz Równości przeszedł ulicami Gdańska

#zrodlo

W sobotę ulicami Gdańska przeszedł V Trójmiejski Marsz Równości, zorganizowany przez środowisko LGBT pod hasłem “Miłość może tylko łączyć". Słowa takie wypowiedział podczas Marszu Równości dwa lata temu b. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Źródło: fakty.interia.pl

Ulicami Warszawy przeszedł marsz pamięci Witolda Pileckiego


W sobotę ulicami Warszawy przeszedł marsz pamięci Witolda Pileckiego. "Cieszymy się, że młodzi Polacy tak chętnie angażują się w przypominanie tej niezwykłej postaci" - powiedział na zakończenie IX Warszawskiego Marszu Pileckiego szef MKiDN Piotr Gliński.

Tagi: Warszawa
Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Atak nożownika w Poznaniu. Jedna osoba nie żyje


W Poznaniu doszło do ataku nożownika. Tuż po godzinie 18:00 na przystanku autobusowym przy ulicy Solidarności mężczyzna został ugodzony nożem. Zmarł w trakcie przewożenia karetką pogotowia do szpitala.

Źródło: fakty.interia.pl

Sprzątanie na bulwarach

#zrodlo

Sprzątanie Bulwarów Wiślanych w Krakowie, po przejściu fali kulminacyjnej na Wiśle.

Tagi: Kraków
Źródło: fakty.interia.pl

Czekają 17 godzin


Kolejka pojazdów ciężarowych na DK 68 w Zalesiu, na trasie do przejścia granicznego z Białorusią w Koroszczynie. Czas oczekiwania na przekroczenie granicy to ok. 17 godzin.

Źródło: fakty.interia.pl

Podtopienia na Podkarpaciu


Podtopienia w miejscowości Zapolednik w powiecie tarnobrzeskim. Niektóre z podkarpackich rzek wciąż przekraczają stany ostrzegawcze i alarmowe

Źródło: fakty.interia.pl

Ostrzeżenie trzeciego stopnia w woj. podkarpackim i lubelskim


Od północy do sobotniego południa strażacy w związku z intensywnymi opadami deszczu interweniowali 336 razy. Uszkodzone zostały dwa budynki - poinformował rzecznik Komendy Głównej PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Źródło: fakty.interia.pl

Wielkopolskie: Dziecięca bielizna na drzwiach parafii


W nocy z piątku na sobotę nieznana osoba zawiesiła dziecięcą bieliznę na drzwiach plebanii w Piłce (wielkopolskie). Proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Piłce zapewnia lokalne media, że mimo iż przy plebanii jest monitoring - nie będzie zgłaszał sprawy policji.

Źródło: fakty.interia.pl

​Powiat tarnobrzeski: Poziom wody w Wiśle wciąż rośnie


Do nadejścia wielkiej wody szykują się władze i mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego. Najwyższy poziom wody w Wiśle spodziewany jest w niedzielę o piątej rano - powiedziała Sylwia Rawska z powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie).

Źródło: fakty.interia.pl

​Szefowa KBW o ewentualnym przenoszeniu lokali wyborczych


Ciągle monitorujemy sytuację związaną z pogodą; gminy są świadome tego, że w razie potrzeby trzeba będzie przenieść lokale wyborcze - powiedziała szefowa KBW Magdalena Pietrzak. Jak podkreśliła, dopiero po rozpoczęciu niedzielnego głosowania będzie wiadomo, gdzie zaszła taka potrzeba.

Tagi: Gminy
Źródło: fakty.interia.pl

​Dziwne zjawisko nad Polską. "To dzieło Elona Muska"


Jasna linia na niebie ukazała się nad terytorium Polski - informują internauci. Jak podaje TVN24, to prawdopodobnie działanie firmy Elona Muska.

Źródło: fakty.interia.pl

Andrychów: Dramatyczny finał domowej awantury


Dramatyczny finał domowej awantury w małopolskim Andrychowie. W trakcie sprzeczki mężczyzna kilkukrotnie ugodził swego brata nożem.

Źródło: fakty.interia.pl

​Lubelskie: Wisła przekroczyła stan alarmowy


Poziom Wisły w Annopolu (lubelskie) przekroczył w sobotę rano stan alarmowy o 22 cm, a w Puławach stan ostrzegawczy o 28 cm. W nadwiślańskich gminach woj. lubelskiego obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Źródło: fakty.interia.pl

​Zdecydowana większość Polaków pochodzi od siedmiu "pramatek Europy"


Niemal połowa Polaków wywodzi się z żeńskiej linii genetycznej Helena, nazwanej tak od imienia jednej z "pramatek Europy". Linia ta występuje najczęściej w Europie Zachodniej, a szczególnie w Hiszpanii i w Portugalii.

Źródło: fakty.interia.pl

Wypadek awionetki na lotnisku pod Poznaniem


Jedna osoba została poszkodowana w wypadku niewielkiej awionetki na podpoznańskim lotnisku w Ligowcu. Okoliczności zdarzenia wyjaśni m.in. komisja ds. wypadków lotniczych.

Źródło: fakty.interia.pl

​RCB: Możliwe przekroczenia stanów alarmowych na Wiśle


W sobotę i niedzielę możliwe przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych na Wiśle i jej dopływach - poinformowało w sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa za pośrednictwem Twittera.

Źródło: fakty.interia.pl

​400 koni pod wodą. Fundacja prosi o wsparcie


Zwierzęcy Folwark w Szczedrzykowicach (koło Legnicy) otacza opieką około 400 kopytnych i innych zwierząt. W wyniku ulew, jakie przeszły przez południową Polskę w mijającym tygodniu, zwierzęta są zagrożone - czytamy. Fundacja prosi o wsparcie.

Źródło: fakty.interia.pl

​Świętokrzyskie: Stan alarmowy w czterech powiatach


Wszystkie wodowskazy na Wiśle w woj. świętokrzyskim osiągnęły stan alarmowy, dlatego w czterech powiatach wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe. Trwa podnoszenie wałów m.in. w Sandomierzu i Zawichoście.

Źródło: fakty.interia.pl

​Kraków: Odwołano alarm przeciwpowodziowy


W nocy z piątku na sobotę prezydent Krakowa Jacek Majchrowski odwołał alarm przeciwpowodziowy na terenie miasta - poinformowano na stronie serwisu miejskiego. Wciąż obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe, jednak sytuacja w regionie się stabilizuje.

Tagi: Kraków
Źródło: fakty.interia.pl

PSP: Ponad 1,8 tys. interwencji w ciągu ostatniej doby

#zrodlo

"W ciągu ostatniej doby strażacy w związku z intensywnymi opadami deszczu interweniowali 1879 razy. Uszkodzone zostały 74 budynki, w tym 66 budynków mieszkalnych" - poinformował w sobotę rzecznik Komendy Głównej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

Źródło: fakty.interia.pl

Cisza wyborcza o Konfederacji

Już w niedzielę w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Będzie to prawdziwy i miejmy nadzieję realny, pomiar rzeczywistych sympatii wyborców. Interesująco wygląda też perspektywa dobrego rezultatu formacji, która była zwalczana przez wszelkie partie okragłostołowe, czyli Konfederacji.  Pluralizm polityczny w Polsce nie istnieje. Formacja polityczna, która ma w niektórych badaniach opinii publicznej od 6...

Źródło: wolna-polska.pl

Ulewne deszcze na południu Polski. ​MEN alarmuje

#zrodlo

Uszkodzona infrastruktura szkolna, zawieszone zajęcia - tak wygląda sytuacja w szkołach i placówkach na terenach, w których wystąpiły ulewne deszcze czy inne zjawiska atmosferyczne. Kuratorzy oświaty na prośbę ministra edukacji na bieżąco monitorują sytuację.

Źródło: fakty.interia.pl

Zmarł przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz


W piątek w Warszawie zmarł przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz. Miał 62 lata. Na czele OPZZ stał od 2004 r.

Tagi: Warszawa
Źródło: fakty.interia.pl

​Premier: Jan Guz zawsze z zaangażowaniem reprezentował pracowników


Przewodniczący OPZZ Jan Guz zawsze z zaangażowaniem reprezentował pracowników zrzeszonych w związku, będąc niejednokrotnie twardym partnerem do rozmów. Rodzinie, bliskim oraz członkom OPZZ składam wyrazy najgłębszego współczucia - napisał w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: fakty.interia.pl

Posiedzenie sztabu kryzysowego. ​Premier dziękuje za współpracę


- Dziękuję również za działania społeczne. One są bardzo ważne, żeby ludzie, którzy zostali poszkodowani na skutek powodzi, odczuli pomocną dłoń ze strony państwa - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki w trakcie posiedzenia sztabu kryzysowego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Źródło: fakty.interia.pl

Ostatni sondaż przed ciszą wyborczą. PiS przed Koalicją Europejską


Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w ostatnim sondażu przed ciszą wyborczą. Partia ta może liczyć na 38,1 proc. głosów, a Koalicja Europejska na 34,5 proc. - wynika z badania IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej, Dziennik.pl, RMF FM i RMF24.pl.

Źródło: fakty.interia.pl

Senat poparł nowelizację Kodeksu karnego. Senatorowie wnieśli 43 poprawki


Senat poparł w piątek wieczorem nowelizację reformującą Kodeks karny, w tym zaostrzającą kary za przestępstwa m.in. dotyczące pedofilii. Senatorowie wnieśli przy tym 43 poprawki - m.in. dotyczące art. 212 i kary tzw. bezwzględnego dożywocia.

Tagi: NATO, Senat
Źródło: fakty.interia.pl

​Małopolskie: Stany ostrzegawcze przekroczone na 15 wodowskazach

#zrodlo

Opady w woj. małopolskim maleją, stany alarmowe przekroczone są na 11 wodowskazach, a ostrzegawcze - na 15 - wynika z informacji zaprezentowanych w piątek wieczorem w urzędzie wojewódzkim podczas sztabu kryzysowego.

Tagi: WOÅšP
Źródło: fakty.interia.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami