Wiadomości z Polski  RSS
"DGP": Kandydat na ministra finansów ma średnie wykształcenie


Kandydat PiS na nowego ministra finansów, Tadeusz Kościński, nie ma wyższego wykształcenia - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna". Kościński ukończył brytyjską uczelnię, jednak uzyskany przez niego dyplom odpowiada w Polsce średniemu wykształceniu.

Źródło: fakty.interia.pl

Władza trochę mniej totalna


Dziś wieczorem ma wystąpić z telewizyjnym orędziem nowy marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Gdyby marszałkiem Senatu został kandydat rządzącej partii Stanisław Karczewski i on miałby wygłosić orędzie, nikt by na to nie zwrócił uwagi.

Tagi: Senat
Źródło: fakty.interia.pl

Odnaleziono nieznaną, zbiorową mogiłę ofiar obozu pracy w Treblince


​Prokuratorzy IPN wraz z międzynarodowym zespołem biegłych odnaleźli nieznaną, zbiorową mogiłę ofiar niemieckiego obozu pracy przymusowej Treblinka I - podał pion śledczy IPN. Odkrycia dokonano w miejscu parkingu leśnego. Poza szczątkami ludzkimi ujawniono m.in. łuski od pocisków.

Tagi: IPN
Źródło: fakty.interia.pl

Star Challenge czyli pomoc dla niewidomych dzieci


Szanowni Państwo, 1 grudnia po raz drugi wspólnie zmierzymy pomoc piętrami. Areną Star Challenge – pierwszego w Polsce Północnej wyścigu po schodach będzie najwyższy w regionie budynek Olivia Star. Zawodnicy podejmą wyzwanie pokonania 34 pięter o łącznej liczbie 723 schodów.

Źródło: fakty.interia.pl

Jarosław Gowin: Nie zagłosujemy za likwidacją limitu 30-krotności ZUS


"W tej sprawie nie może być żadnej wątpliwości, jak zagłosujemy" - powiedział lider Porozumienia wykluczając poparcie ustawy o likwidacji limitu 30-krotności ZUS. Podkreślił też, że jego partyjni koledzy musieliby sami siebie wyrzucić z ugrupowania po poparciu takiego rozwiązania.

Tagi: ZUS
Źródło: fakty.interia.pl

Oto majątki marszałków Sejmu i Senatu


Nowy marszałek Senatu Tomasz Grodzki w 2019 r. zarobił 125 tys. zł z tytułu umowy o pracę i uzyskał 183 tys. dochodu w ramach indywidualnej praktyki lekarskiej. Jest też "wielbicielem szybkich i bezpiecznych" samochodów. Na tym tle blado wypada majątek nowej marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Tagi: Sejm, Senat
Źródło: fakty.interia.pl

Korwin-Mikke wygląda na śpiącego? To przez powstanie warszawskie

#zrodlo

Przymknięte powieki, opadająca głowa, często otwarte usta. W takiej pozycji już kilka razy dał się przyłapać Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji. Podobnie było podczas pierwszego posiedzenia nowego Sejmu. Tylko Interii polityk zdradza, dlaczego zdarza mu się zamknąć oczy. Jak się okazuje, ta historia sięga czasów… powstania warszawskiego.

Źródło: fakty.interia.pl

Częstochowa: Ortopeda skazany za przestępstwa seksualne na szkodę pacjentek


Na 4 lata więzienia skazał częstochowski sąd ortopedę z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie, oskarżonego o zgwałcenie jednej z pacjentek i doprowadzenie innej do poddania się innej czynności seksualnej.

Źródło: fakty.interia.pl

Schetyna odda władzę? Ekspert o wynikach sondażu dla Interii

#zrodlo

Kadencja Grzegorza Schetyny jako przewodniczącego Platformy Obywatelskiej dobiega końca. W styczniu zapadnie decyzja - czy zostanie na stanowisku, czy też zastąpi go ktoś, kto do tej pory grał w partii drugie skrzypce. Najbardziej realna wydaje się zmiana dotychczasowego szefa i na to też wskazują wyniki sondażu IBRIS dla Interii. - To nie kwestie personalne i przywództwo są dla PO głównym wyzwaniem w praktyce - mówi nam jednak prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: fakty.interia.pl

Wirtualna Polska: Wojna w Zjednoczonej Prawicy

#zrodlo

Zgłaszając projekt zakładający likwidację tzw. 30-krotności ZUS PiS "zagrało na nerwach" Porozumieniu. "Gowin sugerował, że jeśli będziemy przepychać ten projekt, to on gasi światło w rządzie. Nie sądzę, żeby Kaczyński chciał wywalać Gowina z rządu, bo stracimy większość, ale po coś to robi. Czy to jest szantaż? Tak, tak to wygląda" - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską polityk PiS.

Tagi: ZUS
Źródło: fakty.interia.pl

Zniesienie limitu 30-krotności przy składkach ZUS. KO chce zwołania komisji finansów


"Mimo że w kampanii wielokrotnie słyszeliśmy, że tej ustawy nie będzie, pierwsza jest właśnie ta. Dlaczego PiS to robi? Powód jest tylko jeden - do budżetu musi wpłynąć ponad 5 mld zł więcej ze składek, bo budżet nigdy nie był zrównoważony" - mówiła na konferencji prasowej Izabela Leszczyna (KO). Koalicja Obywatelska chce zwołania posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych w propozycji zniesienia limitu 30-krotności przy składkach ZUS.

Tagi: Sejm, ZUS
Źródło: fakty.interia.pl

Kto zostanie ministrem sportu? Kilka nazwisk na giełdzie


Wśród kandydatów na stanowisko ministra sportu pojawiło się nazwisko byłej tyczkarki Moniki Pyrek. Do gry o resort miał też włączyć się obecny wiceminister sportu Jacek Osuch - podaje Wirtualna Polska.

Źródło: fakty.interia.pl

Konin: Policjant śmiertelnie postrzelił mężczyznę


W Koninie policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę - przekazał rzecznik KWP w Poznaniu.

Tagi: Policja
Źródło: fakty.interia.pl

Mateusz Morawiecki desygnowany na premiera


prezydent Andrzej Duda podczas specjalnej uroczystości w Pałacu Prezydenckim desygnował Mateusza Morawieckiego na premiera i powierzył mu misję utworzenia rządu.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Blisko tysiąc osób ewakuowanych z budynku Politechniki Rzeszowskiej


950 osób, w tym 830 studentów, ewakuowało się z trzech budynków Politechniki Rzeszowskiej przy Alei Powstańców Warszawy. Powodem był wyczuwalny zapach gazu.

Źródło: fakty.interia.pl

"Poseł" czy "posłanka"? CIS: Niewkluczone, że sprawą zajmie się prezydium Sejmu


Nie można wykluczyć, że sprawa tabliczek na sali sejmowej i formy "poseł", "posłanka" będzie dyskutowana na jednym z kolejnych Prezydiów Sejmu, jednocześnie na razie przyjęta forma pozostaje obowiązująca - przekazał dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

Tagi: Sejm
Źródło: fakty.interia.pl

Wrocław: Nocna mobilizacja w wojsku. Wezwano 1500 osób


1500 osób ma stawić się w czwartek w trybie natychmiastowym w 10. Wrocławskim Pułku Dowodzenia. Wezwania otrzymali w środku nocy - informuje "Gazeta Wrocławska".

Tagi: Wojsko
Źródło: fakty.interia.pl

Spór o 30-krotność składki ZUS w obozie władzy. PiS obstaje przy swoim


Będziemy obstawać przy tym, żeby projekt ustawy w sprawie zniesienia 30-krotności składki ZUS został uchwalony. Zdajemy sobie sprawę, że w Zjednoczonej Prawicy jest różnica zdań w sprawie projektu - powiedział zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

Tagi: ZUS
Źródło: fakty.interia.pl

Kraków: Uczniowie zakpili z kuratorium oświaty?


Małopolskie kuratorium oświaty, w ramach kontroli w krakowskim V LO, zleciło uczniom wypełnienie ankiety dot. zachowania nauczycieli podczas zajęć. Jednak - zamiast rzetelnych odpowiedzi - uczniowie postanowili stworzyć program, który automatycznie przesyłał do kuratorium ustalone wcześniej odpowiedzi. Do sprawy odniosła się małopolska kurator Barbara Nowak. "To podżeganie do nieposłuszeństwa" - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Tagi: Uczniowie
Źródło: fakty.interia.pl

Nie żyje powstaniec Sławomir "Bóbr" Pocztarski


Zmarł Sławomir Pocztarski ps. Bóbr - powstaniec warszawski z Obwodu "Żywiciel", prezes Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego - poinformowało Muzeum Powstania Warszawskiego. Weteran walk o niepodległą Polskę miał 89 lat.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Kandydaci PiS na sędziów TK sami podłożyli sobie nogę


Zgłoszeni przez PiS do Trybunału Konstytucyjnego kandydaci nie spełniają wymagań niezbędnych do pełnienia urzędu sędziego Trybunału. Wszyscy troje przekroczyli 67. rok życia, a przepisy nakazują sędziom przejście w stan spoczynku w wieku 65 lat. Groteskowość sytuacji jest tym większa, że autorami przepisów są sami kandydaci - byli posłowie Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz.

Źródło: fakty.interia.pl

Piontkowski odpowiada Trzaskowskiemu: Warszawa powinna rozsądnie gospodarować swoim budżetem


Warszawa powinna rozsądnie gospodarować budżetem i ostrożnie planować wydatki - powiedział w TVP1 minister edukacji Dariusz Piontkowski. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi prezydenta Warszawy, który wskazywał na straty dla budżetu miasta wynikające z decyzji rządu i zagrożenia dla realizacji niektórych inwestycji.

Źródło: fakty.interia.pl

Komunikat organizatorów marszu 11.11 we Wrocławiu. „Antypolska prowokacja. Zaraz będziemy ich sprzątać”

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas Marszu Polaków (11 listopada 2019) we Wrocławiu, a wraz z nim licznymi przekłamaniami i nierzetelnością pojawiającą się w mediach, jako organizatorzy patriotycznej manifestacji publikujemy następujące oświadczenie: 1. W pierwszej kolejności dziękujemy wszystkim patriotom za udział w marszu z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy wrocławianom,...

Źródło: wolna-polska.pl

Zostawić Titanica?

Szeroka gama substancji wpływających na zachowanie człowieka uwzględnia leki kupowane na receptę, dostępne bez recepty i nabywane nielegalnie. W Polsce nie kontroluje się zarówno składu tych substancji, ani też nie monitoruje skutków. Nie ma  instytucji, która prowadziłaby badania korelacji zażywania takich środków z problemami z jakimi borykają się rodzice, uczniowie, szkoły i uczelnie. Jest to...

Źródło: wolna-polska.pl

Do USA bez wiz czyli orgazm PiS

#zrodlo
TVPiS od kilku dni bombarduje nas radosną nowiną – Polacy nie muszą mieć wiz, żeby odwiedzić raj na świecie czyli USA ! Według Kurvizji ten niewątpliwy sukces, porównywany niemal do odzyskania niepodległości jest wyłączną zasługą rządów PiS a w szczególności łaskawie nam panującego prezydenta Dudy Andrzeja, którego łączą niezwykłe więzy sympatii z amerykańskim prezydentem Trumpem...

Tagi: USA, Ameryka
Źródło: wolna-polska.pl

W Polsce pracuje ponad milion imigrantów, w tym prawie 900 tysięcy Ukraińców

Według szacunków NBP opartych m.in. na liczbie wydanych wiz do pracy i działalności gospodarczej, Kart Polaka, zezwoleń na pobyt czy oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcowi, obecnie w Polsce pracuje ponad milion imigrantów, w tym blisko 900 tys. Ukraińców. Narodowy Bank Polski przygotował szacunki dotyczące efektywnej liczbie imigrantów w Polsce. Opracowano je na podstawie liczby wydanych...

Tagi: Ukraina, Banki, NBP
Źródło: wolna-polska.pl

Zniewaga dla pamięci Orląt Lwowskich

Nie ma jak nadanie Świętu Niepodległości odpowiedniego formatu. Na przykład w Lublinie gościem specjalnym organizowanych przez PiS-owskie władze obchodów – będzie… Ihor MAZUR, wiceprzewodniczący neo-banderowskiej partii i organizacji paramilitarnej UNA-UNSO (Ukraińskie Zgromadzenie Narodowe – Ukraińska Narodowa Samoobrona), zbrodniarz wojenny z Czeczenii i Donbasu. Banderowiec w Lublinie Zatrzymany w ubiegłym tygodniu na podstawie listu gończego Interpolu w...

Źródło: wolna-polska.pl

Zastraszanie działaczy kresowych

7. Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy. 8. Nienawiścią oraz podstępem będziesz przyjmował wrogów Twego Narodu. – Dekalog ukraińskiego nacjonalisty. Dziś, 11 listopada 2019 r., w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, postanowiłem uczcić ten dzień zapaleniem zniczy i postawieniem małej biało- czerwonej flagi na rondzie Obrońców Birczy, którego byłem...

Źródło: wolna-polska.pl

Po co PiS zaprasza do Polski banderowskich bandytów ?

Wicemarszałek polskiego Sejmu zaprasza do Polski banderowców. Polska Straż Graniczna na granicy polsko – ukraińskiej, zatrzymała jednego z liderów skrajnie banderowskiej organizacji działającej na Ukrainie – UNA – UNSO, Igora Mazura. Pan Mazur będąc skrajnym nacjonalistą, zdążył w swojej przeszłości walczyć po stronie samozwańczego kalifatu w Czeczenii przeciwko wojskom Federacji Rosyjskiej, za co jest ścigany...

Tagi: Wojsko, Sejm
Źródło: wolna-polska.pl

W Sejmie spotkanie klubu senackiego KO z liderem PO


W Sejmie zebrali się w poniedziałek wieczorem senatorowie Koalicji Obywatelskiej, którzy spotykają się liderem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami