Wiadomości z Polski  RSS
Polska wymiera! W roku 2019 urodziło się najmniej dzieci od kilku lat

Wszystko wskazuje na to, że w 2019 r. znów urodziło się mniej dzieci niż w roku 2018. Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że do listopada 2019 roku urodziło się 346,8 tys. dzieci. To o ponad 14 tys. mniej niż w roku 2018, kiedy w tym samym okresie 11 miesięcy  przyszło na świat...

Źródło: wolna-polska.pl

Kobieta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w szpitalu w Łodzi


We wtorek wieczorem na oddział zakaźny wojewódzkiego szpitala im. Biegańskiego w Łodzi trafiła pacjentka z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Kobieta przebywała w jednym z łódzkich hoteli. Nie jest obywatelką Polski.

Źródło: fakty.interia.pl

PiS chce odebrać 100 mln zł Senatowi. Grodzki: Wotum nieufności do Karczewskiego


- Słyszę, że również senatorowie PiS są przeciwni oddawaniu pieniędzy do organizacji rządowych. Myślę, że senatorowie wszystkich opcji będą przeciwni przeniesieniu środków budżetowych na Polonię - mówi marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Tagi: NATO, Senat
Źródło: fakty.interia.pl

Pierwsze testy autonomicznego tramwaju w Krakowie


Powstał pierwszy w Polsce system, który umożliwia jazdę tramwaju bez motorniczego. Pierwszy przejazd, dla zaproszonych gości, odbył się w nocy z poniedziałku na wtorek. Drugi, przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych, odbędzie się około północy z wtorku na środę.

Źródło: fakty.interia.pl

Koronawirus z Chin. LOT ma ważną informację dla pasażerów


Pasażerowie PLL LOT podróżujący do Pekinu w Chinach mogą zmienić termin rejsu, czy też ubiegać się o zwrot kosztów biletu - poinformował we wtorek p.o. rzecznika spółki Michał Czernicki. Chodzi o bilety zakupione przed 27 stycznia br. z terminem podróży od 22 stycznia do końca lutego 2020 r.

Tagi: Pekin
Źródło: fakty.interia.pl

Jakie wkładki do zamków warto wybrać?

Zamek w drzwiach wejściowych ma zasadniczo jedno zadanie – ma chronić przed nieproszonymi gośćmi. Sztuka złodziejska nieustannie doskonali się w forsowaniu skomplikowanych zamków, jednak ich producenci mają się na baczności i oferują coraz lepsze rozwiązania, które będą w stanie zabezpieczyć dobytek przed złodziejami. Jakie wkładki do zamków wybrać, aby móc czuć się bezpiecznie? 1.     Wkładki...

Źródło: wolna-polska.pl

Onet: Cicha wojna służb. Kulisy dymisji szefa ABW


Dymisja szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Piotra Pogonowskiego nie jest spowodowana - jak podano oficjalnie - względami zdrowotnymi czy osobistymi, ale narastającym konfliktem z szefem MSWiA i koordynatorem służb Mariuszem Kamińskim - ustalił Onet.

Tagi: NATO, MSWiA
Źródło: fakty.interia.pl

"Odkrywca": ​Schron w metrze

#zrodlo

Do planów budowy metra w Warszawie powrócono na początku lat 50. XX wieku. Jednak po kilku latach prace przerwano ze względów ekonomicznych.

Źródło: fakty.interia.pl

Jourova nie spotkała się z członkami KRS. Rzecznik rządu komentuje


"Brak spotkania z przedstawicielami KRS pokazuje intencje, które nie są szczere, wiceszefowa KE Viera Jourova, podobnie jak wcześniej delegacja Komisji Weneckiej, przyjechała z konkretnymi poglądami, nie chcąc ich zweryfikować" - ocenił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Źródło: fakty.interia.pl

Wiceszef MSZ: Jesteśmy gotowi do dialogu z KE


Jesteśmy gotowi do dialogu z Komisją Europejską, zależy nam na tym, żeby ten dialog był prawdziwy i rzeczywisty - zapewnił we wtorek wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński na wtorkowym briefingu po spotkaniu z wiceszefową KE Vierą Jourovą.

Źródło: fakty.interia.pl

Prof. Wojciech Polak: mamy być Sowietom za coś wdzięczni ? To bezczelne !

Mówienie o tym, że mamy być Sowietom za coś wdzięczni jest bezczelne – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl profesor Wojciech Polak komentując słowa Siergieja Andriejewa, ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce. Zdaniem dyplomaty Polska istnieje dziś dzięki zwycięstwu ZSRR w II wojnie światowej, co stanowi dług niemożliwy do spłacenia, gdyż wiadomo, co wobec Polaków planowali...

Tagi: ZSRR
Źródło: wolna-polska.pl

Jourova po spotkaniach w Warszawie: Nie postrzegam propozycji Ziobry jako kompromisu


Dialog z panem Ziobro był otwarty i szczerzy, co nie znaczy że się zgadzaliśmy we wszystkim (...). Przekazał bardzo długie wyjaśnienia motywów, które stoją za reformą sądownictwa w Polsce - powiedziała wiceszefowa KE i komisarz ds. wartości Vera Jourova po serii spotkań z przedstawicielami polskich władz w Warszawie. Dopytywana przez dziennikarzy, jaki kompromis zaproponował Zbigniew Ziobro, odpowiedziała, że nie postrzega propozycji ministra jako kompromisu.

Źródło: fakty.interia.pl

Ziobro po spotkaniu z Jourovą: Zaproponowałem kompromis


Zaproponowałem kompromis w ramach wyłaniania sędziów w Polsce - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro po spotkaniu z unijną komisarz ds. wartości i wiceszefową KE Verą Jourovą.

Źródło: fakty.interia.pl

Posłowie żądają informacji od premiera. Przez rakotwórczy składnik jedzenia

#zrodlo

- Sprawa nie jest błaha. Olej palmowy ma wpływ na konsumentów - na posiedzeniu sejmowej Komisji do Spraw Petycji referował poseł Mirosław Maliszewski z PSL. - Mamy jedną regulację dotyczącą rakotwórczego glicydolu, o którym mowa w petycji. W tym zakresie ustanowiono najwyższe dopuszczalne poziomy - mówił Andrzej Starski z Państwowego Zakładu Higieny. Posłowie żądają informacji od premiera.

Tagi: Sejm, PSL
Źródło: fakty.interia.pl

Konkurs do Izby Dyscyplinarnej a uchwała trzech izb SN. Głos rzecznika KRS


"Mam nadzieję, że w środę odbędzie się głosowanie KRS nad kandydaturami w konkursie do Izby Dyscyplinarnej SN. Uchwała trzech izb Sądu Najwyższego nie stoi na przeszkodzie tego konkursu" - ocenił we wtorek rzecznik prasowy KRS sędzia Maciej Mitera.

Źródło: fakty.interia.pl

Koronawirus z Wuhan. Świętokrzyskie: Dwaj mężczyźni pod nadzorem służb sanitarnych


Dwaj mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy mogli mieć kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem, zostali objęci nadzorem służb sanitarnych - poinformowała Iwona Konieczna-Kwinkowska ze Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego.

Źródło: fakty.interia.pl

Smog w Małopolsce. Mieszkańcy chcą wprowadzenia stanu klęski żywiołowej


Anonimowi mieszkańcy podkrakowskich gmin zaapelowali we wtorek do wojewody i marszałka Małopolski o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej na obszarze metropolii krakowskiej. Według adresatów "trudno stwierdzić, by ogłoszenie takiego stanu rozwiązało problem".

Tagi: Gminy
Źródło: fakty.interia.pl

Najbardziej poszukiwane zawody w Polsce? Lista MEN


Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podpisał "Prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy". Wskazał w niej m.in. 24 zawody, dla których jest prognozowane szczególne zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy.

Źródło: fakty.interia.pl

PiS przygotowało poprawkę do projektu budżetu


Prawo i Sprawiedliwość przygotowało poprawkę do projektu budżetu na 2020 r., która zakłada przeniesienie ponad 100 mln zł środków przeznaczonych na Polonię z gestii Senatu m.in. do KPRM, MRPiPS, MEN, MSZ, MKiDN - poinformował we wtorek poseł PiS Marcin Porzucek.

Tagi: MSZ, Senat
Źródło: fakty.interia.pl

Spotkanie w sprawie koronawirusa w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa

#zrodlo

Bieżąca sytuacja związana z koronawirusem, współdziałanie służb i instytucji oraz szczegóły obiegu informacji - te kwestie omówili we wtorek przedstawiciele GIS, MZ, MSWiA, MSZ, MI i Lotniska Chopina na spotkaniu roboczym w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

Źródło: fakty.interia.pl

W środę spotkanie prezydenta z przedstawicielami klubów i kół poselskich


W odpowiedzi na prośbę opozycji prezydent Andrzej Duda zaprosił na środę, na godz. 17.00 do Pałacu przedstawicieli klubów i kół poselskich - poinformowało biuro prasowe Kancelarii Prezydenta.

Źródło: fakty.interia.pl

Uchwała trzech izb SN. Izba Dyscyplinarna odroczyła rozprawę


Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego odroczyła we wtorek bezterminowo rozprawę w związku z wykładnią uchwały trzech izb SN z czwartku. Sąd zaznaczył, że uchwała ta funkcjonuje w obiegu prawnym i do czasu rozstrzygnięcia przez TK wstrzymuje się od orzekania w tej sprawie.

Źródło: fakty.interia.pl

Przesłuchanie Stanisława Gawłowskiego. Pojawił się wątek "agenta Tomka"


Podczas wtorkowej rozprawy w sprawie wątku tzw. afery melioracyjnej, prokurator pytał Stanisława Gawłowskiego o kontakty jego żony i byłego agenta CBA Tomasza Kaczmarka ("agenta Tomka"). Roman Giertych złożył wniosek o powołanie Kaczmarka na świadka.

Źródło: fakty.interia.pl

"Alarm": Nowe ustalenia w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek?

#zrodlo

Reporterka TVP Info dotarła do nowych ustaleń w sprawie głośnego zaginięcia Iwony Wieczorek sprzed dziesięciu lat. W programie "Alarm" przedstawiono relację sąsiadów, którzy twierdzą, że w nocy z 16 na 17 lipca 2010 r. słyszeli kłótnię nastolatki ze znajomymi.

Tagi: TVP Info
Źródło: fakty.interia.pl

Lublin: Trzech sędziów Sądu Apelacyjnego złożyło wnioski o wyłączenie z orzekania


Trzech sędziów Sądu Apelacyjnego w Lublinie, nominowanych przez obecną Krajową Radę Sądownictwa, złożyło wnioski o wyłączenie ich ze składów orzekających w prowadzonych sprawach. To efekt uchwały Sądu Najwyższego z ubiegłego tygodnia.

Tagi: Lublin
Źródło: fakty.interia.pl

Jourova po spotkaniu z Witek. Reforma sądownictwa głównym tematem rozmowy


Kwestie związane z polską reformą sądownictwa były głównym tematem rozmowy marszałek Sejmu Elżbiety Witek z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Verą Jourovą, która we wtorek przebywa w Warszawie.

Źródło: fakty.interia.pl

Zełenski : Polska odnowi pomnik OUN-UPA w Monastyrzu

#zrodlo
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywający w Polsce na uroczystościach 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz spotkał się w poniedziałek z prezydentem Dudą. Zełenski zapowiedział po spotkaniu z Dudą, że Polska odnowi nagrobny pomnik OUN-UPA w Monastyrzu a polski prezydent złoży w tym roku wizytę na Ukrainie. Przed głównymi uroczystościami w Oświęcimiu Andrzej Duda spotkał się z...

Źródło: wolna-polska.pl

Kancelaria prawna Warszawa w służbie biznesu

Kancelaria prawna to miejsce, do którego z powodzeniem można zgłosić się o pomoc przy problemach natury prawnej. Nie każdy jest człowiekiem, który zna się na prawie i zawsze trzyma rękę na pulsie. Na szczęście człowiek dlatego jest stworzeniem stadnym, by nie musieć znać się na wszystkim i móc zgłosić się o pomoc do profesjonalistów. To...

Tagi: Warszawa
Źródło: wolna-polska.pl

Lewicki: Rosja – postępująca restalinizacja

W Polsce szeroko komentuje się skandaliczne stwierdzenie Jewgienija Satanowskiego, rosyjskiego politologa, prezesa Instytutu Bliskiego Wschodu, byłego prezesa Rosyjskiego Kongresu Żydów, który na kanale Rossija-1, powiedział, że Stalin miał rację w sprawie rozstrzelania polskich jeńców w Katyniu. Czy ten wyskok znanego komentatora w rosyjskiej telewizji to jest odosobniony przypadek, czy raczej odzwierciedla on efekt pewnego procesu,...

Tagi: Rosja, SKOK
Źródło: wolna-polska.pl

Lewica składa zawiadomienie do prokuratury ws. Kamińskiego, Wąsika i Kaczmarka


Lewica składa do prokuratury zawiadomienie, czy w przypadku Mariusza Kamińskiego, Macieja Wąsika i Tomasza Kaczmarka nie doszło do popełnienia przestępstwa w związku ze sprawą rzekomej willi Kwaśniewskich - przekazał szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami