Wiadomości z Polski  RSS
KRS odroczyła zajęcie stanowiska ws. antysemickich wpisów sędziego


Krajowa Rada Sądownictwa odroczyła zajęcie stanowiska w sprawie antysemickich wpisów wiązanych z jednym z jej członków. Do dyskusji w tej sprawie Rada ma wrócić po otrzymaniu odpowiedzi z Prokuratury Krajowej na temat prowadzonego w sprawie wpisów postępowania.

Źródło: fakty.interia.pl

Jerzy Kwieciński powołany na stanowisko ministra finansów


Prezydent Andrzej Duda powołał, na wniosek premiera, Jerzego Kwiecińskiego na stanowisko ministra finansów, inwestycji i rozwoju. Uroczystość odbyła się w piątek w Pałacu Prezydenckim.

Źródło: fakty.interia.pl

600 błędów w podręczniku do francuskiego zatwierdzonym przez MEN

#zrodlo

Spór o błędy interpunkcyjne w podręczniku do języka francuskiego. Warszawski romanista twierdzi, że znalazł ponad sześćset byków w książce "C'est parti ! 1" wydawnictwa Draco dla pierwszych klas liceów i techników. Resort edukacji i wydawnictwo twierdzą, że błędów w podręczniku - zatwierdzonym przez rzeczoznawców i dopuszczonym do użytku szkolnego przez MEN - nie ma, ale książka zostanie ponownie sprawdzona i w kolejnych wydaniach zmieniona.

Tagi: Warszawa
Źródło: fakty.interia.pl

​Poznań: Zmarła kobieta poparzona łatwopalną substancją w restauracji


W szpitalu w Poznaniu zmarła 30-letnia kelnerka, która przed tygodniem w jednej z poznańskich restauracji doznała bardzo ciężkich poparzeń. W minioną sobotę w lokalu doszło do gwałtownego pożaru łatwopalnej substancji wykorzystywanej obsługi kominka na biopaliwo.

Źródło: fakty.interia.pl

Świnoujście: Sześciometrowa bomba na dnie drogi morskiej


W czasie pogłębiania toru wodnego ze Szczecina w Kanale Piastowskim w Świnoujściu natrafiono na ważący 5,5 tony i mierzący sześć metrów długości niewybuch. To najprawdopodobniej bomba lotnicza zwana Tallboy.

Tagi: Szczecin
Źródło: fakty.interia.pl

Spotkanie Morawieckiego z Morawieckim na Śląsku


Premier Mateusz Morawiecki w trakcie wizyty na Śląsku spotkał policjanta o takim samym imieniu i nazwisku - pisze Polsat News. Szef rządu postanowił wykorzystać zbieg okoliczności i zrobił sobie zdjęcie z funkcjonariuszem, na którego mundurze widać naszywkę "M. Morawiecki". "Mandatu nie było" - napisał na Facebooku premier.

Źródło: fakty.interia.pl

​Toruń: Ciężki stan czterolatka, który wypadł z 11. piętra


Czteroletni chłopiec, który wypadł z okna mieszkania znajdującego się na 11. piętrze jednego z budynków w Toruniu, przeżył wielogodzinną operację. Jest w stanie ciężkim, ale stabilnym - powiedział rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala w Toruniu Janusz Mielcarek.

Źródło: fakty.interia.pl

Leszek Miller: Zastanawiam się, dlaczego Zandberg i Biedroń nie przeprosili SLD


"Włodzimierz Czarzasty wygadywał rozmaite, nieprzyjemne rzeczy czy nawet głupoty o Wiośnie i o Razem. I jemu jest teraz przykro i on za to przeprasza. Otóż to bardzo miłe, tylko zastanawiam się, dlaczego właśnie ci partnerzy nasi nie przeprosili SLD, idąc tropem Włodzimierza Czarzastego" - mówił były premier, obecnie europoseł Leszek Miller w Porannej rozmowie w RMF FM.

Źródło: fakty.interia.pl

Bociany czarne w drodze do Afryki


Na Podkarpaciu trwają odloty bocianów czarnych do miejsc zimowania w Afryce. Potrwają one do końca września. Do Polski bociany czarne wrócą jednak co najmniej tydzień wcześniej niż białe, które odleciały w drugiej połowie sierpnia.

Tagi: Loty
Źródło: fakty.interia.pl

Na razie nie w Warszawie, ale w Nowym Jorku. Trump spotka się z Dudą dwukrotnie

#zrodlo

Prezydent USA Donald Trump dwukrotnie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą w Nowym Jorku - podał szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Jak dodał, kwestia przełożonej wizyty Trumpa w Warszawie "pewnie wróci", jednak zaznaczył, że "kalendarze obu prezydentów są obciążone".

Źródło: fakty.interia.pl

​"Gazeta Wyborcza" o roli sędziego Radzika w aferze hejterskiej


Przemysław Radzik, jeden z głównych rzeczników dyscyplinarnych powołanych przez Zbigniewa Ziobrę, przekazywał informacje hejterom oczerniającym sędziów - podaje "Gazeta Wyborcza".

Źródło: fakty.interia.pl

Faktury za nic. PFN przez pół roku płaciła za współpracę, którą zakończono


​Polska Fundacja Narodowa zapłaciła amerykańskiej firmie PR White House Writers Group 100 tys. dolarów dosłownie za nic - informuje Onet. To opłata za współpracę z konsulatem w Nowym Jorku już po tym, jak ta współpraca... została zerwana przez konsula.

Źródło: fakty.interia.pl

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na świecie. Największa taka akcja w historii


W piątek w 139 państwach na świecie odbywa się Ogólnoświatowy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, określany również Protestem Tysięcy Miast. To największe tego typu wydarzenie w historii. Młodzi ludzie wyrażają swoje niezadowolenie z postępujących zmian klimatu i pomijania problemu przez polityków. W Polsce protesty odbędą się w 60 miastach.

Źródło: fakty.interia.pl

Podlaskie: Transport zabawek zatrzymany. Przekroczone normy ftalanów


Transport ponad 2,2 tys. zabawek z Chin zatrzymali funkcjonariusze KAS w Białymstoku. Wykryto w nich bowiem wysokie, wielokrotnie przekraczające dopuszczalne normy stężenie ftalanów - związków chemicznych, z którymi kontakt może być niebezpieczny dla zdrowia.

Źródło: fakty.interia.pl

Szczerski o "Nie świruj, idź na wybory": Prezydent jest oburzony tego typu akcją


Jak większość Polaków, prezydent tego typu akcją jest oburzony, nie można gardzić nikim, nie można nikogo w ten sposób używać, a zwłaszcza osób, które wymagają szczególnej pomocy - powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski komentując akcję "Nie świruj, idź na wybory".

Źródło: fakty.interia.pl

​Małgorzata Kidawa-Błońska: Trzeba pomyśleć o TVP


"Urban przy Kurskim to amator. Propaganda to przestępstwo, za które trzeba ponieść odpowiedzialność" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera.

Tagi: Dzienniki
Źródło: fakty.interia.pl

TVP Info: Ciąg dalszy kłopotów z Czajką. Druga awaria


Awaria rurociągów przesyłowych to nie jedyny problem Oczyszczalni Czajka. Do CBA złożono zawiadomienie ws. spalarni osadów, która nie działa od wielu miesięcy - podaje portal TVP Info. Awaria była ukrywana od grudnia – mówi rzeczniczka Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska.

Tagi: TVP Info
Źródło: fakty.interia.pl

CBŚP: Sześć osób zatrzymanych za posiadanie treści pedofilskich


Sześć osób podejrzanych o posiadanie treści pedofilskich zostało zatrzymanych przez policjantów. Akcja jest efektem kilku miesięcy pracy specjalnej grupy śledczej, w skład której wchodzą policjanci z KGP, CBŚP i KWP w Rzeszowie - powiedziała w czwartek rzecznik prasowy CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Tagi: Policja
Źródło: fakty.interia.pl

Kolejny „antysystemowy” biznes

Wykorzystywanie naiwności sympatyków prawicy nie jest niczym nowym. Od paru lat żyje z tego niejaki pastor Paweł Chojecki, natomiast kolejną osobą robiącą spore pieniądze na „prawdziwych patriotach” okazał się Mariusz Max-Kolonko. Dziennikarz nagrywający YouTube’owe filmiki w schowku na szczotki (najprawdopodobniej w Boston, Massachusetts) chce więc naciągnąć swoich zwolenników na prawie 10 tysięcy dolarów. Kilka dni...

Tagi: NATO, YouTube
Źródło: wolna-polska.pl

​"Rzeczpospolita": Rodzina Janusza Korwin-Mikkego na listach Konfederacji


Na listach Konfederacji znalazło się pięcioro członków rodziny Janusza Korwin-Mikkego - informuje "Rzeczpospolita".

Źródło: fakty.interia.pl

​Pomilczmy o podatkach


Jest coś, co łączy programy Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. W żadnym z nich nie znalazła się propozycja zwiększenia podatków dla najbogatszych. Podatek progresywny to wciąż w polskiej polityce temat tabu.

Źródło: fakty.interia.pl

Wrocław: Nowatorska operacja mikrochirurgiczna

#zrodlo

We Wrocławiu wykonano pierwszą w Polsce operację wszczepienia protezy stawu kciuka u pacjentki ze zwyrodnieniem. Nowatorski zabieg miał miejsce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Źródło: fakty.interia.pl

Nowa metoda oszustwa "na kombatanta". Policja ostrzega


Nie przestaje zaskakiwać pomysłowość oszustów, którzy chcą wyłudzić pieniądze od osób starszych. Oszuści często zmieniają swój sposób działania. Po oszustwie "na wnuczka" i "na policjanta", przyszła kolej na oszustwo "na kombatanta".

Źródło: fakty.interia.pl

Dla 40 proc. Polaków sprawy w kraju idą w złym kierunku

#zrodlo

40 proc. Polaków twierdzi, że sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku - wynika z wrześniowego raportu Kantar Polska.

Źródło: fakty.interia.pl

​Toruń: Czterolatek, który wypadł z 11. piętra, jest w śpiączce farmakologicznej


Czteroletni chłopiec, który wypadł z okna mieszkania znajdującego się na 11. piętrze jednego z budynków w Toruniu, został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej - przekazała kom. Marta Nawrocka z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Źródło: fakty.interia.pl

Polacy za domaganiem się od Niemiec reparacji. Sondaż CBOS

#zrodlo

69 proc. badanych (wzrost o 15 pkt proc. od października 2017 r.) uważa, że Polska powinna domagać się od Niemiec odszkodowań za straty poniesione podczas II wojny światowej, przeciwnego zdania jest 21 proc. respondentów (spadek o 15 pkt proc.) - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Źródło: fakty.interia.pl

Mazowieckie: Pijani rodzice zajmowali się 14-miesięcznym dzieckiem


Policjanci z komisariatu w Halinowie interweniowali wobec rodziców, którzy pijani opiekowali się 14-miesięcznym dzieckiem. Ojciec miał niemal 2 promile alkoholu we krwi, a matka 2,8 promila - przekazał w czwartek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, asp. Marcin Zagórski.

Źródło: fakty.interia.pl

Polacy częściej twierdzą, że sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku. Raport Kantar Polska

#zrodlo

40 proc. Polaków twierdzi, że sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku - wynika z wrześniowego raportu Kantar Polska.

Źródło: fakty.interia.pl

Toruń: Czterolatek wypadł z 11. piętra. Walczy o życie


W czwartek ok. godz. 17, czteroletni chłopiec wypadł z okna mieszkania znajdującego się na 11. piętrze jednego z budynków w Toruniu - poinformowała komendant Marta Nawrocka z komendy policji w Toruniu. Dziecko jest nieprzytomne, walczy o życie.

Źródło: fakty.interia.pl

​Gdańsk: Taksówkarz uratował 79-letnią kobietę przed oszustwem "na policjanta"


Dzięki czujności gdańskiego taksówkarza 79-letnia kobieta nie padła ofiarą oszustwa. Przestępcy chcieli wyłudzić od seniorki pieniądze metodą "na policjanta". Kierowca taksówki przekonał kobietę, by - zamiast jechać do banku po pieniądze - zgłosiła sprawę na policję.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami