Wiadomości z Polski  RSS
Koalicja Kukiz'15 z PSL? "Nie ma jeszcze oficjalnych decyzji"


Nie ma jeszcze oficjalnych decyzji w sprawie ewentualnych koalicji na wybory parlamentarne; będziemy na bieżąco informować o postępach w rozmowach - podkreślali w piątek politycy PSL i Kukiz'15.

Źródło: fakty.interia.pl

Pogrzeb ojca zaginionego 5-letniego Dawida


Ojciec zaginionego 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego został w piątek pochowany na Cmentarzu Komunalnym we wsi Szczęsne pod Grodziskiem Mazowieckim.

Tagi: Cmentarze
Źródło: fakty.interia.pl

Sprawa sędziego Zaradkiewicza: Gersdorf pisze do RPO


Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf skierowała prośbę do Rzecznika Praw Obywatelskich o podjęcie działań prowadzących do umorzenia postępowania przed TK w sprawie pytań zadanych przez sędziego Kamila Zaradkiewicza.

Źródło: fakty.interia.pl

Budowa Muzeum Westerplatte. Sejm przyjął poprawki do specustawy


Sejm przyjął w piątek 13 poprawek Senatu do specustawy ws. budowy Muzeum Westerplatte; mają one charakter redakcyjny i dostosowujący ustawę do lokalnych realiów. Teraz trafi ona do podpisu prezydenta.

Tagi: Sejm, Senat
Źródło: fakty.interia.pl

Kandydatura Szczerskiego przepadła. Spychalski: Cieszę się

#zrodlo

- Cieszę się, że Krzysztof Szczerski zostanie z nami, bo to świetny minister - w ten sposób rzecznik prezydenta Błażej Spychalski odniósł się do informacji, że Krzysztof Szczerski nie zostanie wiceszefem NATO.

Źródło: fakty.interia.pl

Sejm uchwalił ustawę o "500 plus" dla niepełnosprawnych


Sejm większością głosów przyjął rządową ustawę wprowadzającą program "500 plus" dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Za głosowało 428 posłów, dwóch było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Tagi: Sejm, Plus
Źródło: fakty.interia.pl

Sinice w Zatoce Gdańskiej. Zamknięto kąpieliska

#zrodlo

Z powodu sinic, które pojawiły się w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej, w piątek nadal obowiązuje wprowadzony poprzedniego dnia zakaz kąpieli w czterech kąpieliskach w Gdańsku. Sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie.

Źródło: fakty.interia.pl

Wiosna, SLD i Razem idą wspólnie do wyborów


- Zrobiliśmy to. Udało się, daliśmy radę. Jesteśmy tu, by ogłosić historyczny moment dla polskiej demokracji - powiedział Robert Biedroń podczas konferencji prasowej w Warszawie. Jak przekazał, SLD, Wiosna i Lewica Razem zdecydowały, że idą wspólnie do wyborów parlamentarnych.

Źródło: fakty.interia.pl

Sierpień to miesiąc trzeźwości. Biskup Bronakowski apeluje


"Świadomi powagi sytuacji w naszej ojczyźnie prosimy o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu, w miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych" - napisał przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, bp Tadeusz Bronakowski.

Tagi: Alkohol
Źródło: fakty.interia.pl

Adam Niedzielski p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia


Minister zdrowia Łukasz Szumowski powierzył pełnienie obowiązków prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Adamowi Niedzielskiemu, zastępcy prezesa ds. operacyjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: fakty.interia.pl

Wydawca "Gazety Polskiej" popełnił przestępstwo?


Wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wydawcę "Gazety Polskiej". Chodzi o naklejki "Strefa Wolna od LGBT". We wniosku mowa o propagowaniu zachowań o charakterze dyskryminacyjnym znanych z ustrojów faszystowskich.

Źródło: fakty.interia.pl

Zmarł prof. płk Jerzy "Czarny" Majkowski, żołnierz AK, powstaniec

#zrodlo

W wieku 91 lat odszedł prof. płk Jerzy Majkowski, ps. "Czarny" - żołnierz Armii Krajowej i weteran walk w Powstaniu Warszawskim. Całe swoje życie poświęcił służbie Polsce - podała w piątek na Twitterze Kancelaria Prezydenta.

Źródło: fakty.interia.pl

Robert Wasilewski: Sprawa dra Huberta Czerniaka – stańmy po stronie prawdy – bo jedynie jest ciekawa!

Proszę wybaczyć mi ten lekki chaos, jaki wdarł się do moich wypowiedzi – po prostu „ukąsiła” mnie lekka trema związana z tym, że był to pierwszy występ w telewizji (zwłaszcza tak przeze mnie cenionej). W dodatku, przez pomyłkę pozbawiłem się naprawdę dość solidnie przygotowanego konspektu (cytaty osób będących bohaterami tej sprawy i inne szczegóły) –...

Tagi: Praca
Źródło: wolna-polska.pl

Wciąż nie ma list poparcia do KRS. Poseł PiS gubi się w tłumaczeniach


Kancelaria Sejmu zwleka z ujawnieniem list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Dzieje się tak, mimo, że powinna to zrobić niezwłocznie. Tak przynajmniej brzmi prawomocny wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Tagi: Sejm
Źródło: fakty.interia.pl

Boa dusiciel na placu zabaw w Poznaniu

#zrodlo

Bawiące się na jednym z poznańskich placów zabaw dzieci zauważyły nietypowe zwierzę. Okazało się, że to boa dusiciel. Wąż miał 1,5 metra i odłowili go strażnicy Eko Patrolu.

Źródło: fakty.interia.pl

TVP Info: Zeznania matki pięcioletniego Dawida


Portal TVP Info dotarł do zeznań matki pięcioletniego Dawida, które złożyła w prokuraturze po zgłoszeniu zaginięcia dziecka.

Tagi: TVP Info
Źródło: fakty.interia.pl

Podkarpacie: Finał poszukiwań 84-letniej kobiety

#zrodlo

Po trwających od czwartkowego wieczoru poszukiwaniach, w piątek rano policja odnalazła 84-letnią mieszkankę gminy Krempna (Podkarpackie). Kobieta błądziła całą noc po lasach Magurskiego Parku Narodowego. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: fakty.interia.pl

"Sześciopak Schetyny". Rząd chce od lidera PO konkretnych liczb


Ponawiamy apel do lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, aby przedstawił wyliczenia związane z propozycjami programowymi przedstawionymi przez jego partię - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, do tej pory nie przedstawiono "żadnych wiarygodnych wyliczeń i informacji, w jaki sposób te programy mają być zrealizowane".

​Do którego bloku dołączą Zieloni? Decyzja w ciągu kilku dni


Z kim Zieloni pójdą do wyborów? Na dziś w grę wchodzą tylko dwie opcje - start w ramach Koalicji Obywatelskiej lub w bloku lewicowym. Wewnątrz partii głosy są podzielone. Rozmowy trwają.

Tagi: Wybory
Źródło: fakty.interia.pl

Czy w niedzielę 21 lipca sklepy będą zamknięte?

#zrodlo

21 lipca czeka nas niedziela niehandlowa, zatem sklepy tego dnia będą zamknięte. Czynne mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Niedziela handlowa przypadnie w lipcu na 28.07.

Tagi: Handel, Sklepy
Źródło: fakty.interia.pl

Rzecznik rządu komentuje wypowiedź Mosbacher o naklejkach "Strefa wolna od LGBT"


"Wydaje mi się, że wypowiedź ambasador USA Georgette Mosbacher w sprawie naklejek 'Strefa wolna od LGBT' była niepotrzebna. To nie jest kwestia związana z relacjami między Stanami Zjednoczonymi a Polską" - stwierdził w piątek rzecznik rządu Piotr Mueller.

Tagi: USA
Źródło: fakty.interia.pl

Ursula von der Leyen dla "GW": Praworządność to święta wartość Unii


"Wolność słowa, sprawiedliwości i prasy jest podstawą Unii. Zawsze będziemy działać na rzecz jej ochrony" - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" przyszła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Źródło: fakty.interia.pl

Koniec tygodnia pod znakiem burz. Prognoza pogody


Po chłodniejszych dniach w końcu przyszło ocieplenie. W weekend możemy liczyć na temperatury sięgające 30 st. Celsjusza. W poniedziałek temperatury znowu spadną.

Źródło: fakty.interia.pl

Misiewicz dziękuje Bodnarowi: Potraktował mnie jak normalnego obywatela


"Wyszedłem na wolność dzięki decyzji niezawisłego sądu, choć prokuratura do ostatniego momentu robiła wszystko, by to uniemożliwić" - mówi były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz w rozmowie z Onetem.

Źródło: fakty.interia.pl

Mikołaj Wild w "DGP": Gdynia przy naszych planach to pikuś

#zrodlo

Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego i wiceminister infrastruktury, w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" roztacza wizję budowy Centralnego Portu Lotniczego, powstania nowego ogromnego miasta wokół inwestycji oraz rewolucji na kolei.

Źródło: fakty.interia.pl

Politycy PSL: Żadnych rozmów z PO już nie będzie

#zrodlo

"Po decyzji lidera PO Grzegorza Schetyny o samodzielnym starcie Platformy żadnych rozmów z PSL już nie będzie. Idziemy do tych wyborów jako PSL-Koalicja Polska" - podkreślają politycy Stronnictwa. Dodają jednocześnie, że życzą PO i całej lewicy dobrego wyniku.

Tagi: PSL
Źródło: fakty.interia.pl

Grzegorz Schetyna dla "GW": Chcę wygrać wybory z PiS


"Władysław Kosiniak-Kamysz podjął decyzję o opuszczeniu koalicji. Nie rozumiem tej decyzji, bo uważałem i mówiłem o tym bardzo jasno - trzeba wzmacniać i rozszerzać zjednoczoną opozycję. Trzeba tej formule dać szansę. PSL jej nie dał, w żadnym wariancie. Także w wariancie koalicji Platforma-PSL" - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Źródło: fakty.interia.pl

Sprawa wyłudzenia ponad 80 mln zł. CBA zatrzymało siedem osób


Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali siedem osób w związku z prowadzonym przez prokuraturę śledztwem dotyczącym m.in. wyłudzeń środków unijnych. Powstałe szkody szacuje się na przeszło 80 mln złotych. Prokuratura zapowiada kolejne zatrzymania.

Źródło: fakty.interia.pl

Liderzy SLD, Wiosny i Lewicy Razem po rozmowach. Dziś poznamy szczegóły


W piątek o godz. 13.00 przed Sejmem odbędzie się konferencja prasowa liderów SLD, Wiosny i Lewicy Razem, na której zostaną przedstawione rezultaty czwartkowych rozmów dotyczących wyborów parlamentarnych - poinformował szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty po spotkaniu z liderami Wiosny i Lewicy Razem.

Źródło: fakty.interia.pl

Sejm debatował nad projektem ustawy o państwowej komisji ds. pedofilii


Po piątkowej nocnej debacie w Sejmie projekt ustawy przewidujący utworzenie Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 został skierowany do dalszych prac w komisji ustawodawczej.

Tagi: Sejm, Seks
Źródło: fakty.interia.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami