Wiadomości ze świata  RSS
Grenell za Mosbacher. Ameryka po wyborach może mieć nowego ambasadora


Były ambasador w Berlinie, eksszef wywiadu USA i wpływowy działacz społeczności LGBT może być szefem placówki w Warszawie.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Konsensus genewski: Antyaborcyjni sojusznicy z aborcją na życzenie


Dla Budapesztu i Mińska konsensus genewski nie ma charakteru ideowego, a polityczny.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Jak Afryka broni się przed koronawirusem


Afrykę zamieszkuje 17 proc. ludności świata, a mimo to kontynent odpowiada jedynie za 3,6 proc. zgonów na COVID-19. Pomogła demografia, choć obraz sytuacji nieco zafałszowuje mała liczba testów.

Tagi: Tesla
Źródło: www.gazetaprawna.pl

USA: Algorytm Parscale’a. Jak Trump namawia wyborców Bidena, by nie wzięli udziału w wyborach


Amerykańska dziennikarka opowiada DGP o wynikach śledztwa ujawniającego mechanizm, za pomocą którego sztab Donalda Trumpa namawia wyborców Joe Bidena, by nie wzięli udziału w wyborach.

Tagi: USA, Ameryka
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Mąciwoda regionu. Erdoğan niepokoi już nie tylko NATO i UE


Coraz bardziej prowokacyjna polityka Ankary niepokoi nie tylko państwa NATO i Unii Europejskiej. Problem z Erdoğanem ma także Bliski Wschód.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

USA: Biali tęsknią za czasami przewagi. Trump wykorzystuje podziały


Donald Trump wykorzystuje podziały, które zaogniły się w czasie prezydentury Baracka Obamy.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Na Białorusi ruszyły strajki po upływie terminu ultimatum Cichanouskiej


W niektórych zakładach na Białorusi rozpoczął się w poniedziałek strajk - donoszą białoruskie media niezależne. Nocą z niedzieli na poniedziałek upłynął termin postawionego władzom w Mińsku przez Swiatłanę Cichanouską ultimatum. Opozycjonistka ogłosiła strajk generalny.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wybory do Sejmu na Litwie wygrali opozycyjni konserwatyści


Wybory sejmowe na Litwie wygrał będący obecnie w opozycji konserwatywny Związek Ojczyzny – Litewscy Chrześcijańscy Demokraci (TS-LKD). Kandydatka konserwatystów na premiera Ingrida Szimonyte zapowiedziała już, że jest gotowa do tworzenia koalicji rządzącej z dwiema partiami liberalnymi.

Tagi: Sejm, Wybory
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Bitwa Zełenskiego o samorządy. Oto jak Ukraińcy wybierali władze lokalne


Głosowanie domyka ważny etap decentralizacji państwa, rozpoczętej po rewolucji w 2014 r. Dzięki niej miejscowe budżety są coraz większe, więc i możliwości samorządów wzrosły.

Tagi: Ukraina
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Protesty na Białorusi: Zatrzymano kilkadziesiąt osób


49 osób, w tym dziennikarze, zatrzymanych zostało w kilku miastach Białorusi, głównie w Mińsku, podczas niedzielnych akcji protestu - poinformowali obrońcy praw człowieka z białoruskiej organizacji Wiasna. W Lidzie milicja użyła gazu łzawiącego.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Premier Bułgarii Borisow zakażony koronawirusem


Premier Bułgarii Bojko Borisow poinformował w niedzielę na Facebooku, że potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Obecnie szef rządu przebywa na domowej kwarantannie. Poinformował, że odwołał spotkania i wystąpienia zaplanowane w najbliższym czasie.

Tagi: Facebook
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Morderca francuskiego nauczyciela kontaktował się z rosyjskojęzycznym dżihadystą w Syrii


Morderca francuskiego nauczyciela Samuela Paty'ego kontaktował się z mówiącym po rosyjsku dżihadystą w Syrii - poinformowało źródło blisko zaznajomione ze sprawą, na które powołuje się AFP. Na razie nie ujawniono tożsamości tego islamisty.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Łukaszenka: Sytuacja wokół Państwa Związkowego jest niełatwa


Sytuacja wokół Państwa Związkowego, które tworzą Białoruś i Rosja, jest niełatwa - ocenił Alaksandr Łukaszenka w czwartek na spotkaniu w Mińsku z szefem wywiadu zagranicznego Rosji Siergiejem Naryszkinem.

Tagi: Rosja
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Obama na wiecu dla Bidena: To najważniejsze wybory naszego życia


Były prezydent USA Barack Obama włączył się w środę w końcówkę kampanii Joe Bidena, kandydata Demokratów na najwyższy urząd państwie. Na "samochodowym wiecu" w Filadelfii mobilizował do głosowania, oceniając że nadchodzące wybory są "najważniejszymi w naszym życiu".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kum Putina ofiarą efektu Streisand


Książka, w której uznany historyk opisuje rolę Wiktora Medwedczuka w skazaniu w 1980 r. słynnego dysydenta, rozeszła się w kilka godzin.

Tagi: Historia
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Grecja domaga się od UE, by rozważyła zawieszenie unii celnej z Turcją


Minister spraw zagranicznych Grecji Nikos Dendias wysłał list do komisarza odpowiedzialnego za rozszerzenie UE Olivera Varhelyiego, prosząc Wspólnotę o rozważenie zawieszenia unii celnej z Turcją - podała we wtorek grecka agencja Ana.

Tagi: Turcja, Grecja
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Komisja Europejska potępia brutalne zabójstwo nauczyciela we Francji


Komisja Europejska potępiła brutalne zabójstwo we Francji nauczyciela Samuela Paty'ego, zamordowanego przez 18-letniego Abdullaha A., urodzonego w Moskwie Czeczena. Złożyła też kondolencje rodzinie ofiary.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Ukraina: Zełenski: ci, którzy oddali Krym, poniosą odpowiedzialność


Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział we wtorek podczas dorocznego wystąpienia przed Radą Najwyższą (parlamentem), że osoby, które oddały Krym, poniosą odpowiedzialność. Dodał, że Ukraina poszukuje nowych instrumentów mających przywrócić jej terytoria.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Boliwia: Lewica wygrywa w kolejnym kraju Ameryki Południowej


Ugrupowanie Evo Moralesa wraca do władzy, obiecując stabilizację, pojednanie i odejście od błędów przeszłości. Ma powstać rząd jedności narodowej.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Brexit: Rozmowy zerwane, ale trwają. Przedsiębiorcy nie wiedzą, na co mają się przygotować


Rząd w Londynie mówi przedsiębiorcom, że to ostatni dzwonek, by przygotować się na brexit. Ci jednak nie wiedzą, na co mają być gotowi.

Tagi: Brexit, Londyn
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Francja: Nauczyciel zabity przez odcięcie głowy. Jest śledztwo ws. terroryzmu


Nauczyciel historii padł w piątek ofiarą zabójstwa niedaleko Paryża - napastnik odciął mu głowę nożem i został zastrzelony przez policję. Prokuratura antyterrorystyczna wszczęła śledztwo w sprawie "zabójstwa w związku z działaniem terrorystycznym".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Na szczycie unijnym krótko o klimacie. Polski wniosek o konsultacje uwzględniony


Około godziny trwała w czwartek dyskusja na szczycie UE w Brukseli na temat zmian klimatycznych. W przyjętych przez przywódców zapisach podkreślono, że UE musi zwiększyć swoje ambicje dotyczące redukcji CO2. Przyjęto też polski postulat w sprawie przeprowadzenia dogłębnych konsultacji.

Tagi: Bruksela
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Przywódcy Rady Europy potępiają przemoc na Białorusi


Przywódcy Rady Europy we wspólnym oświadczeniu potępili przemoc, której dopuszczają się władze na Białorusi wobec protestujących i zaapelowali o przestrzeganie praw dziennikarzy, wyrażając zaniepokojenie rozwojem wydarzeń po wyborach prezydenckich 9 sierpnia.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Martwe foki i ośmiornice. Ekolodzy zaniepokojeni skażeniem na Kamczatce, przyczyny nie są znane


Naukowcy, władze i ekolodzy wciąż nie wiedzą, co wywołało skażenie u wybrzeży Kamczatki i masową śmierć zwierząt morskich. Mowa jest o odpadach chemicznych, paliwie rakietowym i działaniu przyrody. Według ekologów podobnych zjawisk dotąd na Kamczatce nie było.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

COVID-19 przyśpiesza zmierzch ropy naftowej


Koncerny szykują plany oszczędnościowe: zmniejszenie wydobycia i grupowe zwolnienia.

Tagi: Koncerty
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Polskie ofiary wojny razem z białoruskimi. Niemcy zbudują centrum dokumentujące zbrodnie w podbitych krajach Europy


Niemiecki Bundestag przyjął uchwałę otwierającą drogę do budowy centrum dokumentacyjnego poświęconego wojnie eksterminacyjnej prowadzonej przez Wehrmacht. Ma ono dokumentować niemieckie zbrodnie w podbitych krajach Europy.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Białoruś: Ok. 3 tys. osób ukaranych administracyjnie w Mińsku od początku protestów


Około 3 tys. osób zostało ukaranych administracyjnie w Mińsku od początku protestów, które wybuchły po wyborach prezydenckich 9 sierpnia – poinformował w niedzielę miński prokurator Aleh Łauruchin w telewizji STV.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Donald Trump: Lekarze stwierdzili, że nie mam już Covid-19

#zrodlo
Prezydent USA Donald Trump powiedział w niedzielę w wywiadzie dla telewizji Fox News, że jego lekarze stwierdzili, iż nie ma już Covid-19 i nie stanowi zagrożenia transmisji koronawirusa dla innych.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Białoruś: Starcia w Mińsku. Milicja użyła armatek wodnych


Do starć protestujących z siłami OMON doszło w niedzielę w centrum Mińska. Zatrzymano kilkadziesiąt osób, są też ranni. Milicja użyła do rozpędzenia demonstracji armatek wodnych i granatów hukowych.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Białoruś: Ponad 100 osób zatrzymanych podczas protestów


Ponad 100 osób zostało zatrzymanych podczas niedzielnych protestów w różnych miastach Białorusi – poinformowało Radio Swaboda, powołując się na informacje centrum praw człowieka „Wiasna”.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami