Wiadomości ze świata  RSS
Grecja nie będzie tolerować nielegalnych przekroczeń granicy z terytorium Turcji


Premier Grecji Kyriakos Micotakis oświadczył w piątek, że jego kraj nie będzie tolerować nielegalnych przekroczeń granicy przez migrantów z terytorium Turcji. Zapowiedział wzmocnienie bezpieczeństwa granic i wzmożenie kontroli na przejściach granicznych.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Europejska Partia Ludowa pisze list do szefa PE. Apeluje o przeprowadzenie debaty na temat koronawirusa


Grupa Europejskiej Partii Ludowej napisała list do szefa Parlamentu Europejskiego Davida Sassolego, w którym apeluje o przeprowadzenie debaty na temat koronawirusa w związku ze stwierdzeniem przypadków zakażenia w północnych Włoszech.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Poznańskie uczelnie wstrzymały wymianę studentów w związku z koronawirusem


Władze największych poznańskich uczelni zawiesiły wymianę studentów i wyjazdy służbowe do krajów Azji oraz Włoch. Zarządzenia mają związek z epidemią koronawirusa. Władze Uniwersytetu Medycznego uznały, że nie ma podstaw do ograniczania działalności uczelni.

Tagi: USA
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Korea Płd.: Już 2337 zakażonych koronawirusem; rekordowy wzrost o 571 przypadków


W Korei Południowej odnotowano kolejny rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 571 nowych infekcji, tym samym łączny bilans zakażonych wynosi 2337 - poinformowały w piątek południowokoreański władze.

Tagi: Wzrok
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Finlandia: Drugi przypadek koronawirusa. Rząd szykuje się na wszystkie scenariusze


W Helsinkach zdiagnozowano w środę koronawirusa u Finki, która wróciła z Włoch. To drugi przypadek nowego wirusa w Finlandii. Rząd szykuje się na „wszystkie scenariusze” - oświadczyła fińska premier Sanna Marin po posiedzeniu gabinetu.

Tagi: USA, Finlandia
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Pierwszy przypadek koronawirusa w Gruzji


Lekarze w Gruzji zdiagnozowali u obywatela tego kraju pierwszy przypadek nowego koronawirusa - poinformowała w środę na specjalnym briefingu gruzińska minister zdrowia Ekaterine Tikaradze.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Koronawirus wykryty także na Chorwacji. Jest pierwszy przypadek zakażenia


Premier Chorwacji Andrej Plenković poinformował we wtorek, że w jego kraju potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem. Jest to również pierwszy przypadek Covid-19 na Bałkanach.

Tagi: Chorwacja
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Hosni Mubarak nie żyje. Były prezydent rządził Egiptem przez 30 lat


W wieku 91 lat zmarł we wtorek były prezydent Egiptu Hosni Mubarak, pozbawiony urzędu w 2011 roku podczas arabskiej wiosny - poinformowała egipska telewizja państwowa, a także jego syn na Twitterze. Mubarak rządził Egiptem żelazną ręką przez 30 lat.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Japonia: Najstarszy mężczyzna świata zmarł w wieku 112 lat


112-letni Chitetsu Watanabe z prefektury Niigata w Japonii zmarł niecałe dwa tygodnie po otrzymaniu dyplomu najstarszego żyjącego mężczyzny świata od organizacji Guinness World Records – podały we wtorek japońskie media.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kto po Angeli Merkel? Raczej kolejny chadek

#zrodlo
Niedzielne wybory lokalne w Hamburgu z miażdżącą przewagą wygrali socjaldemokraci.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Ukraina: Skończył się miesiąc miodowy Zełenskiego


Rośnie rozczarowanie Ukraińców nową ekipą rządzącą. Powody? Nieumiejętny PR, zawyżone oczekiwania i niepopularne zmiany w prawie.

Tagi: Ukraina
Źródło: www.gazetaprawna.pl

W jaki sposób Chiny zmienią świat: Czy konsensus waszyngtoński zostanie zastąpiony przez pekiński? [WYWIAD]


W świecie, w którym centrum stanowi Indo-Pacyfik, Europa – tak jak ją niegdyś nazwał Mao Zedong – może pozostać tylko „upierdliwym przylądkiem”

Tagi: Chiny, Europa
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Francuski minister zdrowia: Przygotowujemy się na epidemię koronawirusa w Europie


Francja przygotowuje się na możliwość wybuchu w Europie epidemii koronawirusa Covid-19 - poinformował w sobotę francuski minister zdrowia Olivier Veran. Podkreślił, że Paryż uważnie obserwuje sytuację we Włoszech, gdzie stwierdzono już 76 przypadków zakażenia i dwa zgony, wywołane wirusem.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Sanders zwyciężył w prawyborach Demokratów w Nevadzie

#zrodlo
Senator Bernie Sanders zdecydowanie zwyciężył w sobotnich prawyborach Partii Demokratycznej w Nevadzie i wysunął się na prowadzenie w wyścigu pretendentów do prezydenckiej nominacji tego ugrupowania - ogłosiły media w USA po przeliczeniu części głosów.

Tagi: NATO, USA, Senat
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Do 76 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem we Włoszech


Do 76 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem we Włoszech - podały włoskie służby medyczne. Liczba ta stale rośnie. Ogniskami zachorowań są regiony Lombardia i Wenecja Euganejska na północy. Pojedyncze przypadki potwierdzono w Piemoncie, Emilii-Romanii i Lacjum.

Tagi: Wenecja
Źródło: www.gazetaprawna.pl

W. Brytania: Nowe niebieskie paszporty będą wydawane od marca 2020


Pierwsze od prawie 30 lat niebieskie brytyjskie paszporty zaczną być wydawane w marcu, zaś prawdopodobnie od lata już wszystkie nowe paszporty będą w tym kolorze - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych.

Tagi: Paszporty
Źródło: www.gazetaprawna.pl

ONZ: Rada Bezpieczeństwa: Syrii grozi jeszcze większa katastrofa


Pogorszenie sytuacji humanitarnej w Syrii i cierpienia ludności cywilnej, narażonej na ataki i trudne warunki atmosferyczne, były przedmiotem środowych obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ. Ponieważ działania wojenne zbliżają się do gęsto zaludnionych obszarów, grozi to jeszcze większą katastrofą.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Epidemia koronawirusa. MSZ zaleca Brytyjczykom pozostanie na pokładzie Diamond Princess


MSZ Wielkiej Brytanii zaleciło w środę obywatelom tego kraju znajdującym się na pokładzie statku wycieczkowego Diamond Princess, na którym trwa epidemia koronawirusa, aby nie schodzili na ląd, gdyż w przeciwnym razie może być problem z ich ewakuacją.

Tagi: USA, Prince, MSZ
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Ukraina: Likwidacja Sądu Najwyższego niezgodna z konstytucja

#zrodlo
Likwidacja w ramach reformy wymiaru sprawiedliwości z 2016 r. Sądu Najwyższego Ukrainy była niezgodna z konstytucją - ogłosił w środę ukraiński Sąd Konstytucyjny. Wskazano też, że zmiana nazwy z Sądu Najwyższego Ukrainy na Sąd Najwyższy nie może odbywać się bez automatycznego przejścia sędziów.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Krótka eskalacja walk na Donbasie


Według prezydenta Zełenskiego atak był prowokacją wymierzoną w proces pokojowy

Tagi: Donbas
Źródło: www.gazetaprawna.pl

USA: Prawica zaczyna wierzyć w ocieplenie klimatu

#zrodlo
Republikanie zdecydowali się przygotować własny plan przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Czy Donald Trump im pomoże?

Źródło: www.gazetaprawna.pl

W Monachium o Trójmorzu i rosyjskiej agresji na Ukrainę

#zrodlo
Amerykanie dorzucą się do inwestycji energetycznych firmowanych przez Inicjatywę Trójmorza (3SI), zrzeszającą 12 środkowoeuropejskich państw członkowskich UE. Deklarację przekazania 1 mld dol. złożył w sobotę podczas dorocznej konferencji bezpieczeństwa w Monachium sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wymuszenie rezygnacji ministra finansów to ryzykowny ruch Johnsona


Niespodziewana rezygnacja ministra finansów Sajida Javida jest tematem piątkowych komentarzy redakcyjnych we wszystkich głównych brytyjskich gazetach. Większość z nich ocenia, że wymuszenie jego odejścia jest bardzo ryzykownym ruchem ze strony premiera Borisa Johnsona.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szef dyplomacji UE przeprasza za wypowiedź o "syndromie Grety" i polskich górnikach


Szef dyplomacji UE Josep Borrell przeprosił na Twitterze za środową wypowiedź o młodzieży, która bierze udział w manifestacjach na rzecz walki ze zmianami klimatu, ale jest nieświadoma, że w jej konsekwencji “będzie musiała zapracować na dotacje dla polskich górników”.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Tajlandia: Liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny wzrosła do 26


Tajski żołnierz, który strzelał do ludzi w centrum handlowym w mieście Nakhon Ratchasima (Korat) w północno-wschodniej Tajlandii, zabił 26 osób - poinformował w niedzielę premier tego kraju Prayut Cha-o-cha. Napastnik został zastrzelony przez policję. Rannych jest 57 osób.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wybory w Irlandii. Trzy partie z identycznym wynikiem


Niespodziewany rezultat sobotnich wyborów parlamentarnych w Irlandii - jak wynika z sondaży exit polls, na czele, z niemal identycznym poparciem, znalazły się trzy partie - rządząca Fine Gael, lewicowa Sinn Fein i główne dotychczas ugrupowanie opozycji Fianna Fail.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kidawa-Błońska: kolejnej reformy oświaty rodzice, dzieci, nauczyciele i samorządy nie wytrzymają


Kolejnej reformy oświaty rodzice, dzieci, nauczyciele i samorządy nie wytrzymają – powiedziała w czwartek w Bliżynie (Świętokrzyskie) Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka PO na prezydenta RP. Trzeba znaleźć rozwiązania systemowe w tym co jest – dodała.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Senat odrzucił impeachmentu Trumpa, prezydent zachowa swój urząd


Tak jak oczekiwano, amerykański Senat odrzucił w środę dwa artykuły impeachmentu Donalda Trumpa, w których zarzucano mu nadużycie władzy i utrudnianie pracy Kongresu. Prezydent został uniewinniony i zachowa swój urząd.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

USA: Już 11 potwierdzonych zakażeń koronawirusem


Łącznie w USA odnotowano już 11 przypadków zakażenia koronawirusem. Władze Stanów Zjednoczonych poinformowały o zdiagnozowaniu koronawirusa u kolejnych trzech osób w Kalifornii.

Tagi: USA
Źródło: www.gazetaprawna.pl

NIZP-PZH: Badanie w kierunku koronawirusa tylko pacjentów wskazanych przez sanepid


Badania w kierunku nowego koronawirusa w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładzie Higieny są wykonywane dla celów epidemiologicznych i tylko z próbek od pacjentów wskazanych przez sanepid – przekazał NIZP-PZH.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami