Wiadomości ze świata  RSS
Wybór Bidena na prezydenta 6 stycznia uzna Kongres


Po decyzji Kolegium Elektorów formalności uznania Demokraty Joe Bidena za zwycięzcę wyborów prezydenckich w USA dokona 6 stycznia zaprzysiężony trzy dni wcześniej nowy Kongres. Dwa tygodnie później Biden obejmie najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Nowe zarzuty wobec aktywistów opozycji białoruskiej, jeden z nich ogłosił głodówkę


Wobec działacza opozycji białoruskiej Mikoły Statkiewicza i administratora opozycyjnego kanału na komunikatorze Telegram Ihara Łosika wysunięto nowe oskarżenia - podał portal Tut.by. Zarzuty dotyczą "przygotowania masowych zamieszek". Łosik ogłosił głodówkę.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rząd Rosji przedłużył embargo na żywność z UE do końca 2021 roku


Rząd Rosji przedłużył obowiązywanie embarga na produkty żywnościowe z Unii Europejskiej do 31 grudnia 2021 roku; odpowiedni dokument ukazał się w poniedziałek na oficjalnym portalu prawnym FR. Żywność, która nielegalnie trafi do Rosji nadal będzie niszczona.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Trump przegrał ostatnią próbę utrącenia wyniku wyborczego


Dzisiaj elektorzy oficjalnie wybiorą Joego Bidena na 46. prezydenta USA.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Ameryka gotowa na masowe kłucie. Mieszkańcy USA będą mogli się zaszczepić przeciw COVID-19


Jeszcze dziś pierwsi mieszkańcy USA będą mogli się zaszczepić przeciw koronawirusowi. W najbliższych dniach akcja powoli zacznie się rozkręcać.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Zełenski porzuca iluzje o Donbasie


Po roku od szczytu z udziałem Putina Kijów powoli godzi się z tym, że nie da się w krótkim czasie doprowadzić do pokoju w Zagłębiu Donieckim.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Węgierskie media rządowe świętują sukces Viktora Orbána


Dotychczasowe nadużycia w rozdysponowywaniu środków unijnych nad Balatonem, które służyły Fideszowi do budowy wiernej sobie oligarchii, nie zostaną wykorzystane do zamrożenia kolejnych przelewów.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Zbrojeniowe interesy kandydata na szefa Pentagonu


Generał, którego Biden lansuje na szefa Departamentu Obrony, ma silne związki z koncernami produkującymi broń.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Białoruś: W Mińsku zatrzymano ponad 300 osób podczas akcji protestu


Podczas antyprezydenckich akcji protestu w niedzielę w Mińsku zatrzymano ponad 300 osób - oświadczyła milicja białoruskiej stolicy, cytowana przez agencję Interfax-Zapad. Centrum praw człowieka Wiasna informuje o prawie 200 zatrzymanych w całym kraju, a lista nazwisk jest wciąż uaktualniana.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Włochy wprowadzają w Święta godzinę policyjną. Będzie kwarantanna dla przyjezdnych


We Włoszech podczas Bożego Narodzenia dalej będzie obowiązywać godzina policyjna od 22 do 5; w noc sylwestrową zostanie przedłużona do 7 - ogłosił w czwartek premier Giuseppe Conte. Turyści przybywający do Włoch będą musieli poddać się 14-dniowej kwarantannie.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

USA: Nadchodzi długa wojna o marihuanę


Wbrew większości Amerykanów republikańscy senatorowie sprzeciwiają się legalizacji narkotyku.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Ukraina: Donbasowi grozi katastrofa. Radioaktywna woda i wybuchy metany


Zatapianie kopalń w separatystycznych republikach w Donbasie na wschodzie Ukrainy już wpływa na stan wód i gruntu na terytorium będącym pod kontrolą władz w Kijowie - pisze portal Donbas Realiji. Eksperci ostrzegają przed ekologiczną katastrofą.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Dziesięć dni świątecznego wytchnienia. Niemcy chcą pozwolić na noclegi w hotelach


Część niemieckich landów zamierza pozwolić na noclegi w hotelach tym, którzy w Boże Narodzenie odwiedzą swoje rodziny. Kanclerz Angela Merkel krytykuje tę decyzję.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Klaruje się mapa nowego Górskiego Karabachu


Ormianie przekazali wczoraj Azerom większą część rejonu Laçın. To ostatnie terytoria, które trafiły pod kontrolę Baku na mocy porozumienia zawartego pod auspicjami Rosji. Lakoniczność układu z 9 listopada sprawia, że niektóre pytania, ważne dla obu państw, wciąż pozostają bez odpowiedzi.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Włochy: Dwa miesiące w roku - tyle czasu zabierają nastolatkom smartfony


Dwa miesiące w roku, czyli po 4 godziny dziennie – tyle czasu spędza w mediach społecznościowych, używając komunikatorów i platform w internecie, 83 proc. włoskich nastolatków. Dane ogłoszono w związku z kampanią zachęcającą do świadomego korzystania z sieci.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wojna czy dyplomacja? Iran szuka zemsty


Po zabiciu irańskiego naukowca Teheran rozważa odwet.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szczepienie przeciw COVID-19 w USA: Masowe kłucie może zacząć się już za dwa tygodnie


Jeszcze wcześniej, bo być może już jutro, preparat zaczną otrzymywać Brytyjczycy.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Łukaszenka: Nie będę prezydentem po przyjęciu nowej konstytucji


Alaksandr Łukaszenka oświadczył w piątek, że nie będzie prezydentem Białorusi po przyjęciu przez kraj nowej konstytucji. Powiedział o tym na spotkaniu z personelem jednego ze szpitali w Mińsku.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Potocki: Nieoczywista słabość Zełenskiego


Na papierze Wołodymyr Zełenski jest najsilniejszym liderem w historii wolnej Ukrainy. Zdobył prezydenturę z poparciem 73 proc., jego partia jako pierwsza zdobyła samodzielną większość parlamentarną i właśnie wygrała wybory lokalne. W istocie jednak półtora roku po dojściu do władzy należy do najsłabszych politycznie prezydentów, czego dowiódł spór z Sądem Konstytucyjnym (KSU).

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Biden: Wytyczymy politykę zagraniczną USA dla następnego pokolenia


Prezydent-elekt Joe Biden oświadczył we wtorek, że jego zespół wytyczy politykę zagraniczną USA dla następnego pokolenia. Podczas konferencji prasowej przedstawił osoby, którym powierzy w swojej administracji to zadanie, jego kandydatem na sekretarza stanu jest Antony Blinken.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami