Wiadomości z tagiem Bezrobocie  RSS
Stopa bezrobocia rośnie prawie wszędzie, ale nie w Polsce

02.07.2020 20:26


Polska jest jednym z trzech krajów UE, w których stopa bezrobocia w maju nie była wyższa niż w lutym. Na dane o z europejskiego rynku pracy wciąż patrzeć należy jednak z pewną rezerwą.

Źródło: www.bankier.pl

Liczba bezrobotnych może wzrosnąć w 2020 r. nawet o 400 tys.

02.07.2020 15:56

Resort finansów przekazał do Narodowego Funduszu Zdrowia wskaźniki makroekonomiczne, aby przygotować plan finansowy NFZ. Okazuje się, że prognozy zakładają wzrost bezrobocia rejestrowanego o ok. 415 tys. osób w 2020 r. (do ponad 1,3 mln). Realne płace miałyby pozostać właściwie na niezmienionym poziomie.

Źródło: www.podatki.biz

Stopa bezrobocia rośnie prawie wszędzie, ale nie w Polsce

02.07.2020 12:30


Polska jest jednym z trzech krajów UE, w których stopa bezrobocia w maju nie była wyższa niż w lutym. Na dane o z europejskiego rynku pracy wciąż patrzeć należy jednak z pewną rezerwą.

Źródło: www.bankier.pl

Analiza Euler Hermes i Allianz: 9 mln pracowników w obliczu utraty pracy!

01.07.2020 13:00


Z analizy Euler Hermes i Allianz wynika, że w Europie powszechne programy zachowania miejsc pracy pomogły zapobiec masowemu bezrobociu w krótkim okresie czasu. Jak czytamy w raporcie, blisko jedna trzecia siły roboczej Europy lub 45 milionów miejsc pracy w pięciu największych gospodarkach korzysta obecnie z krajowych programów wsparcia zatrudnienia. Pomimo nadzwyczajnych środków wsparcia, 9 mln pracowników stanie w obliczu podwyższonego ryzyka utraty pracy w 2021 r.

Źródło: biznes.interia.pl

W Podlaskiem w maju wzrosło bezrobocieW Podlaskiem w maju wzrosło bezrobocie

30.06.2020 7:26


GUS w komunikacie o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podlaskiego w maju informuje, że stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie 7,7 proc. To o 0,3 punktu proc. więcej niż w kwietniu i 0,6 punktu proc. więcej niż w maju ubiegłego roku.
W...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Stan zawieszenia na rynku pracy może potrwać do końca wakacji

29.06.2020 9:47


Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych informuje, że wskaźnik Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia, wzrósł w czerwcu o blisko 1 pkt po raz trzeci z rzędu. BIEC prognozuje, że stan zawieszenia na rynku pracy potrwa do końca wakacji.

Źródło: biznes.interia.pl

Premier Morawiecki: “Mamy do czynienia z wielką akcją fake newsów, manipulacji i kłamstw”

25.06.2020 14:53


W czwartek podczas wspólnej konferencji z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg dotyczącej działań rządu w zakresie ochrony miejsc pracy, premier Morawiecki powiedział, że “dzisiaj mamy do czynienia z wielką akcją fake newsów, manipulacji i kłamstw”. – Na czele tej akcji jest pan wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski, który bardzo wyraźnie sugerował przyrost bezrobocia […]

Źródło: wiadomosci.com

Premier: Panie Trzaskowski, bezrobotnych jest o milion mniej

25.06.2020 14:23

- Dziś liczba bezrobotnych, panie Trzaskowski, jest o jeden milion niższa niż w czasie, kiedy pan był w rządzie pana Tuska i razem prowadziliście sprawy gospodarcze w kierunku, jaki wszyscy Polacy mogą sobie doskonale ocenić - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej dotyczącej bezrobocia w Polsce. Szef rządu zaapelował o szybkie przedstawienie programu kandydata KO w wyborach prezydenckich. Ocenił, że nieprzedstawienie programu to lekceważenie wyborców.

Poprzez tarczę finansową chronimy pięć mln miejsc pracy - Morawiecki

25.06.2020 11:42


Premier Mateusz Morawiecki powiedział dzisiaj, że poprzez tarczę finansową Polska chroni pięć mln miejsc pracy i bezrobocie przyrasta w stopniu jednym z najmniejszych wśród państw UE.

Źródło: biznes.interia.pl

A ty na złość komu odmrozisz sobie uszy?

24.06.2020 13:00


Przed ważnymi wyborami politycy mają skłonność do powracania myślami do słynnego pytania Ronalda Reagana. Warto jednak przypomnieć, że owo pytanie z kampanii prezydenckiej 1980 roku nie ograniczało się do słów, czy jest wam lepiej, niż było 4 lata temu. Późniejszy prezydent pytał jeszcze, czy możecie więcej kupić, czy bezrobocie spadło i czy Ameryka cieszy się większym prestiżem.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami