Wiadomości z tagiem Finanse  RSS
NSA. Podatek od nieruchomości przy umowie najmu

Dodano: 26.03.2019 11:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z uzasadnienia: Nie każda osoba lokująca nadwyżki finansowe w rynek nieruchomości zostaje automatycznie podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą. Okazjonalny najem lokalu mieszkalnego nie stanowi przejawu prowadzenia działalności gospodarczej (...) Poza tym nie jest działalnością gospodarczą działalność mająca na celu obsługę własnego majątku, choćby była przesycona motywem zysku (...). W przeciwnym razie dochodziłoby do zatarcia różnicy między zwykłym korzystaniem z uprawnień właścicielskich w celu rozporządzenia własnym majątkiem, a zawodowym prowadzeniem działalności gospodarczej.

Źródło: www.podatki.biz

Polonia zbiera pieniądze na jubileuszowy sztandar. Uczci stulecie klubu

Dodano: 26.03.2019 10:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy

KP Polonia zbiera środki finansowe na stworzenie sztandaru jubileuszowego. Klub będzie w przyszłym roku świętował 100-lecie istnienia. Sztandar ma być wykorzystywany na uroczystościach państwowych i patriotyczno-religijnych przez klubowe delegacje. Na awersie znajdzie się herb klubu, zaś na rewersie – biały […]

Źródło: https:

Czerwińska: Nasza reguła wydatkowa daje większą przestrzeń na impulsy fiskalne

Dodano: 26.03.2019 9:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Stosowana przez Polskę reguła wydatkowa pozwala na większą przestrzeń na impulsy fiskalne niż rozwiązania stosowane np. we Francji czy we Włoszech, uważa minister finansów Teresa Czerwińska.

Źródło: https:

I. Jędrzejewska powołana na stanowisko członka zarządu Sygnity ds. finansowych

Dodano: 26.03.2019 8:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rada nadzorcza Sygnity powołała Ingę Jędrzejewską w skład zarządu spółki jako członka zarządu ds. finansowych na okres wspólnej kadencji, która rozpoczyna się z dniem odbycia zwyczajnego walnego zgromadzenia Sygnity zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok obrotowy, który zakończył się 30 września 2018 roku, tj. 25 marca 2019 roku, podała spółka.

Tagi: Finanse
Źródło: https:

MF: Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych w kwietniu na poziomie z III br.

Dodano: 25.03.2019 15:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych w kwietniu 2019 r. zostało utrzymane na poziomie z marca br., podało Ministerstwo Finansów. Nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany można nabywać od 26 marca br. i dodatkowo zaproponowano promocyjne warunki zamiany dla osób, które zdecydują się kontynuować oszczędzanie.

Źródło: https:

Podatki 2019: Więcej czasu na złożenie CIT-8 dla niektórych podatników

Dodano: 25.03.2019 14:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W życie weszło rozporządzenie resortu finansów, które przedłuża do 31 października 2019 r. termin na złożenie zeznania podatkowego CIT-8. Ministerstwo Finansów zakłada, że zmiana może być korzystna w sumie dla ok. 130 tys. podatników. Wydłużony termin odnosi się głównie do podatników osiągających dochody wolne od podatku.

Źródło: www.podatki.biz

Nowy wzór sprawozdania o finansowaniu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej

Dodano: 25.03.2019 14:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Za pośrednictwem platformy ePUAP można już składać sprawozdania dotyczące źródeł funduszy pozyskanych na cele inicjatywy ustawodawczej wykonywanej przez obywateli - poinformowało Ministerstwo Finansów. Rozporządzenie umożliwiające stworzenie wzorów weszło w życie z początkiem marca br.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami