Wiadomości z tagiem Gminy  RSS
Odszedł na wieczną wartę. Dziś pogrzeb strażaka z jednostki w Woli Jachowej

25.05.2019 9:15

Dziś o godzinie 15.00 w kościele pod wezwaniem świętej Rozalii w Skorzeszycach w gminie Górno odbędzie się pogrzeb druha Zdzisława Synowca z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Jachowej, który został ciężko ranny 11 maja, podczas akcji gaszenia pożaru w Radlinie. Zmarł 22 maja w szpitalu.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Wielki sukces gminy Bieliny

25.05.2019 2:38

Gmina Bieliny po raz kolejny znalazła się wśród najlepszych samorządów nagrodzonych w ramach plebiscytu „Perły Samorządu” organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. W kategorii gmin wiejskich jako jedna z dziesięciu w Polsce i jedna z dwóch w województwie świętokrzyskim otrzymała wyróżnienie w gronie 10 najlepszych samorządów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

PGNiG Superliga Kobiet: ostatni akord w Koszalinie dla KPR-u Gminy Kobierzyce. Prawdziwe show Kingi Jakubowskiej

25.05.2019 2:32

Spora dawka emocji w ostatniej kolejce PGNiG Superligi Kobiet. Energa AZS Koszalin przegrała we własnej hali z KPR-em Gminy Kobierzyce. Po 60 minutach był remis 27:27, w karnych zaś 4:5. Kapitalne zawody rozegrała Kinga Jakubowska, autorka 16 bramek!

Tagi: PGNiG, Gminy
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Minister Jarosław Zieliński obiecuje pomoc poszkodowanym w ulewie w gminie Łomża

24.05.2019 19:05


Woda zalewała budynki, porobiła wyrwy w drogach, zniszczyła przepusty, uszkodziła ogrodzenia oraz porywała ze sobą wszystko, co znalazło się na jej drodze.
Następnego dnia po kataklizmie, skutki nawałnicy w kilku miejscowościach w gminie Łomża oceniał...

Tagi: Gminy
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Wielki sukces gminy Bieliny

24.05.2019 16:43

Gmina Bieliny po raz kolejny znalazła się wśród najlepszych samorządów nagrodzonych w ramach plebiscytu „Perły Samorządu” organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. W kategorii gmin wiejskich jako jedna z dziesięciu w Polsce i jedna z dwóch w województwie świętokrzyskim otrzymała wyróżnienie w gronie 10 najlepszych samorządów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Weekend w regionie: 24 – 26 maja

24.05.2019 11:35

Zabierz mamę na przejażdżkę! Rewal. W niedzielę Nadmorska Kolej Wąskotorowa Gminy Rewal zaprasza dzieci wraz z mamami na promocyjne przejażdżki kolejką wąskotorową z okazji Dnia Matki. W dniu swojego święta wszystkie mamy podróżować będą za darmo, a osoby......

Tagi: Gminy
Źródło: www.24kurier.pl

Pogoda sprzyja remontowi basenu w Praszce. Zimą zdarzały się przerwy

24.05.2019 11:34


Końcówka tego roku jest wciąż oficjalnym terminem zakończenia gruntownej przebudowy krytej pływalni w Praszce. Po zimie są niewielkie opóźnienia.Prace ruszyły w październiku ubiegłego roku, a chodzi o praktycznie nowy basen - ze starej konstrukcji została jedynie część murów i pomieszczeń technicznych. W planie jest między innymi nowa niecka, brodzik, sauna oraz zaplecze szatniowe.- Wciąż prowadzone są potężne roboty betonowe i żelbetowe - mówi Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki.- Za nami wszystkie roboty ziemne i żelbetowe w ziemi, a teraz wychodzimy ponad grunt. Są wykonywane elementy żelbetowe oraz murowe nadziemia. W okresie zimowym faktycznie bywały dni, gdzie trudno było wykonywać jakiekolwiek prace na budowie. Teraz aura sprzyja, więc mam nadzieję, że wykonawca podgoni opóźnienia zimowe. Koszt modernizacji to 15 milionów złotych. Udało się pozyskać 5 milionów z Regionalnego Programu Operacyjnego, natomiast pozostałe 10 milionów to wkład własny gminy Praszka.

Tagi: NATO, Roboty, Gminy
Źródło: radio.opole.pl

Wzrasta poziom Odry na Opolszczyźnie. Starosta krapkowicki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla Krapkowic i Zdziesz ...

24.05.2019 11:34


O prawie 20 centymetrów przekroczony został stan ostrzegawczy na Odrze w Krapkowicach. Starosta krapkowicki Maciej Sonik, zgodnie z procedurą wprowadził do odwołania pogotowie przeciwpowodziowe dla gminy Krapkowice i Zdzieszowice.O godz. 8:00 wraz z komendantem PSP uczestniczył w telekonferencji służb wojewódzkich i przedstawicieli wszystkich powiatów. Później odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w pełnym składzie poszerzonym o przedstawicieli gmin.Starosta krapkowicki informuje, że według prognoz w nocy z piątku na sobotę (24/25.05) może zostać przekroczony stan alarmowy.Dotychczas Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Krapkowicach nie miała żadnych zgłoszeń dotyczących podtopień. Wodowskaz w Krapkowicach pokazuje obecnie 356 cm. Stan alarmowy wynosi 450 cm. Poziom wody w górnej Odrze zaczyna opadać.MZD w Opolu informuje, że w związku z sytuacją hydrologiczną na Odrze przejazd ulicą Bolkowską pod wiaduktem kolejowym będzie zamknięty

Źródło: radio.opole.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami