Wiadomości z tagiem Gospodarka  RSS
Od 1 września każda torba foliowa będzie płatna. Sprawdź, ile za nie zapłacisz

21.08.2019 22:51


Od 1 września za każdą torebkę foliową, oprócz tzw. zrywek, trzeba będzie zapłacić 25 groszy. Obecnie w Polsce zużywamy ich nawet 11 mld sztuk. Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2018 roku obowiązuje znowelizowana ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi tzw. ustawa foliówkowa. W życie weszły przepisy powodujące, że do każdej plastikowej torby przy kasie […]

Źródło: spottedlublin.pl

Żużel. Elitserien: Rospiggarna wygrała za trzy i opuściła dno tabeli (relacja)

21.08.2019 21:11

Rospiggarna Hallstavik potwierdziła dobrą formę z ostatnich tygodni i pewnie wygrała z Piraterną Motala 51:39. Do rozstrzygnięcia punktu bonusowego potrzebny był bieg dodatkowy, ale doskonale rozegrał go Jason Doyle i został bohaterem gospodarzy.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Elitserien: Dackarna pewnie wygrała i zapewniła sobie półfinały (relacja)

21.08.2019 21:02

Dackarna Malilla na własnym torze wygrała wysoko z Masarną Avesta 61:29 i zgarnęła komplet trzech punktów meczowych. Dzięki zdecydowanemu zwycięstwu ekipa z Malilli zapewniła sobie udział w półfinałach Elisterien. Liderem gospodarzy był Patryk Dudek.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

TOP 5 trendów, które zmieniają rynek pracy i przestrzenie biurowe

21.08.2019 15:26

Ciągła ewolucja to znak dzisiejszych czasów. W niezwykle szybkim tempie następują zmiany w gospodarce, technologii, a nawet społeczeństwie. Obszarem, który zmienia się równie dynamicznie jest rynek pracy, a wraz z nim przestrzenie biurowe. Ich projektowanie, w obliczu coraz to nowych potrzeb i oczekiwań pracowników, bywa niemałym wyzwaniem. Na jakie zmiany szczególnie należy zwrócić uwagę? Eksperci Forbis Group postanowili przyjrzeć się najważniejszym trendom.

Źródło: www.propertynews.pl

Analityk Działu Rozwoju

21.08.2019 12:10

EPCM Executive Search
Wymagania: Doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku; Wykształcenie wyższe (mile widziany kierunek: gospodarka przestrzenna, geodezja
Lokalizacja: małopolskie, Kraków
Obszar zawodowy: Doradztwo / Konsulting

Źródło: www.praca.pl

Kursy walut. Rogalski: dolar zaczyna nieco oddawać pola

21.08.2019 10:49

Rynki nadal czekają na „wskazówki”, które mogą przynieść istotne wagowo wydarzenia w kalendarzu - to może zmienić się już dzisiaj wieczorem po publikacji zapisków z posiedzenia FOMC w końcu lipca. Z kolei już jutro zaczną pojawiać się pierwsze informacje z sympozjum FED w Jackson Hole, a w końcu tygodnia ze spotkania G-7 w Biarritz (rynek spekuluje, że politycy mogą rozmawiać o programach wsparcia dla gospodarki).

Źródło: www.money.pl

Polski przemysł rozczarowuje. Wszystko przez górnictwo

21.08.2019 10:34

Gospodarka spowalnia. A przynajmniej jej część, skupiona na Górnym Śląsku i w Lubelskiem. Wyniki górnictwa są coraz gorsze.

Źródło: www.money.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami