Wiadomości z tagiem Narodowcy  RSS
Trójka w konkursie i audycji Mariusza Cieślika promuje „Narodowe Czytanie”

21.08.2019 20:43

W sobotę 7 września odbędzie się ósma edycja akcji „Narodowe Czytanie” organizowanej przez parę prezydencką. Radiowa Trójka i Narodowe Centrum Kultury rozpoczynają konkurs, którego laureaci będą mogli czytać fragmenty polskiej prozy wraz z prezydentem Andrzejem Dudą i jego żoną.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Alain Giresse nie jest już trenerem reprezentacji Tunezji

21.08.2019 19:23

Alain Giresse przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Tunezji - ogłosiła tamtejsza federacja. Były znakomity francuski piłkarz, znany z pracy z innymi afrykańskimi drużynami narodowymi, pracował na tym stanowisku od grudnia 2018 roku.

Źródło: sport.onet.pl

Giresse nie jest już trenerem piłkarskiej reprezentacji Tunezji

21.08.2019 19:06


Alain Giresse przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Tunezji - ogłosiła tamtejsza federacja. Były znakomity francuski piłkarz, znany z pracy z innymi afrykańskimi drużynami narodowymi, pracował na tym stanowisku od grudnia 2018 roku.

Źródło: sport.interia.pl

Jaskinia Wielka Śnieżna zamknięta do odwołania

21.08.2019 17:24

Z uwagi na trwającą akcję ratunkową w Jaskini Wielkiej Śnieżnej do odwołania obowiązuje zakaz wejścia do systemu jaskiń Śnieżnej, Jasny Aven, Wielka Litworowa, Nad Kotliny, Wilcza oraz do wszystkich jaskiń w Wyżniej i Niżniej Świstówce - poinformowały w środę władze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Źródło: podroze.onet.pl

Jest porozumienie w sprawie ważnych inwestycji. Zyska też UJK

21.08.2019 15:26

Władze województwa świętokrzyskiego podjęły kolejny ważny krok w kierunku budowy w Kielcach Laboratoriów Głównego Urzędu Miar, nowej siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Kluczowa była wymiana działek między samorządami.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Powstanie "alternatywny" ECS w Gdańsku

21.08.2019 14:10

Powołanie Instytutu Dziedzictwa Solidarności w Gdańsku ogłoszą w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych władze NSZZ "Solidarność" i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma to być instytucja konkurencyjna wobec otwartego w 2014 roku Europejskiego Centrum Solidarności, którego obie te instytucje są współzałożycielami.

Szykują konkurencję dla Europejskiego Centrum Solidarności. Chcą powołać Instytut Dziedzictwa "S"

21.08.2019 11:17

Koniec sporu o ECS? Z nieoficjalnych informacji wynika, że NSZZ "Solidarność" i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego mają zamiar 31...

Marcin Rosiński i Henryk Koczan kandydatami na prezesa Radia Wrocław

21.08.2019 9:44

Marcin Rosiński oraz Henryk Koczan są kandydatami na szefa Polskiego Radia Wrocław. Ten pierwszy został zgłoszony przez członków Rady Mediów Narodowych z PiS, a drugi - przez Juliusza Brauna.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Tegoroczny lipiec najgorętszym miesiącem w historii pomiarów

20.08.2019 22:24

Średnie globalne temperatury lądu i oceanów w lipcu 2019 r. były najwyższymi w historii pomiarów, na całej Ziemi padło wiele rekordów ciepła, a w Arktyce i na Antarktydzie odnotowano rekordowo niski zasięg lodu morskiego - podała amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA).

Źródło: nauka.wiara.pl

Znamy szeroką kadrę siatkarzy na Puchar Świata w Japonii

20.08.2019 21:23


Trener reprezentacji Polski mężczyzn w siatkówce Vital Heynen podał szeroki skład kadry narodowej na Puchar Świata 2019 w Japonii. Zawody zostaną rozegrane w dniach w dniach 1-15 października.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami