Wiadomości z tagiem Oszustwa  RSS
Domek dla lalek za... 5 tys. zł

25.01.2020 12:20

Do zuchwałego oszustwa doszło w gminie Koprzywnica w powiecie sandomierskim. Jak informuje Maciej Ślusarczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, 32-letnia kobieta na jednym z portali internetowych znalazła ogłoszenie z ofertą oddania domku dla lalek.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Uwaga! Oszuści działający 'na wnuczka' znów aktywni. 71-letnia kobieta straciła 60 tysięcy złotych

24.01.2020 16:40


Telefoniczni oszuści działający metodą na wnuczka znów uaktywnili się w regionie. Opolska policja apeluje o wzmożoną czujność.Ostatnio ofiarą takich oszustów padła 71-letnia mieszkanka gminy Pakosławice w powiecie nyskim, do której zadzwoniła rzekoma 'wnuczka'. Podczas rozmowy telefonicznej seniorka usłyszała, że jej syn potrącił dziewczynkę w Holandii i potrzebuje pieniędzy na wyjście z aresztu, a w sprawie ma kontaktować się z nią tłumacz z holenderskiej prokuratury. Już po chwili do jej mieszkania przyszedł mężczyzna, podający się za adwokata, który odebrał od starszej kobiety 40 tysięcy złotych. Po około 10 minutach do 71-letniej kobiety ponownie zadzwoniła fałszywa „wnuczka” tym razem informując, że potrącona dziewczynka zmarła i potrzebna jest większa kwota pieniędzy. Chcąc pomóc synowi, mieszkanka Pakosławic przekazała dodatkowe pieniądze. W sumie łupem oszustów padło 60 tysięcy złotych.Opolska policja przypomina, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody działania i apelują, aby uczulać rodziców i dziadków o zagrożeniu. W sytuacjach budzących podejrzenie oszustwa...

Źródło: radio.opole.pl

Gigantyczne oszustwa w Bydgoszczy. Mieszkańcy oszukani na blisko 400 tysięcy złotych

23.01.2020 16:26

Seria wyłudzeń pieniędzy w Bydgoszczy. Kilku mieszkańców miasta straciło blisko 400 tysięcy złotych. – Policjanci nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy – mówią funkcjonariusze. Tylko w ciągu ostatnich dni policjanci z […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Mieli wyłudzić 160 mln zł fałszując faktury i sprzedając paliwo. Jest akt oskarżenia

23.01.2020 7:21


Ponad 160 mln zł wyłudziła grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym obrotem paliwem. Śląski wydział Prokuratury Krajowej wysłał akt oskarżenia w sprawie siedmiu osób podejrzanych o oszustwa vatowskie.

Źródło: www.rmf24.pl

'Bierze pan udział w tajnej akcji CBŚP'. Nowa metoda oszukiwania seniorów

21.01.2020 13:40


Nieświadomi seniorzy, jako kurierzy wyłudzonych pieniędzy - to nowa metoda oszustów. W taki sposób 14 stycznia został oszukany 77-letni mieszkaniec Opola. Oszuści przekonali go, że bierze udział w akcji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.- Policjanci z opolskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że starszy mężczyzna na węźle autostrady stwarza zagrożenie. Na miejscu okazało się, że ma on problem z obsłużeniem bramki wjazdowej na autostradę. Nie chciał pomocy od funkcjonariuszy - mówi młodszy aspirant Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - Mężczyzna w końcu przyznał, że uczestnicy w tajnej akcji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Okazało się, że w samochodzie przewozi 30 tysięcy złotych. Policjanci rozwikłali całą sprawę. Pieniądze, które przewoził mężczyzna należą do 69-letniej mieszkanki Opola. Tego samego dnia mieszkanka padła ofiarą oszustwa metodą 'na prokuratora' i 'na policjanta CBŚP'. Po chwili pieniądze przejął 79-latek, do którego zadzwonili ci sami oszuści, co do kobiety. Seniorka odzyskała swoje pieniądze, a sprawą zajmują się kryminalni z Opola. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Źródło: radio.opole.pl

Indonezja: Aresztowano parę podającą się za władców nieistniejącego królestwa

18.01.2020 17:32


Policja w Indonezji aresztowała pod zarzutem oszustwa i rozpowszechniania nieprawdziwych informacji mężczyznę i kobietę, promujących w internecie królestwo, które chcieli założyć w Środkowej Jawie.

Źródło: fakty.interia.pl

Pożyczka specjalna

18.01.2020 17:30

Jestem Pan Ramallo, akcjonariusz i operator finansowy. Pożyczka osobista lub pożyczka komunalna to transakcja finansowa obejmująca pożyczki lub pożyczki gotówkowe bezpośrednio między osobami bez interwencji banku. W większości przypadków odbywa się to w znanym lub przyjaznym środowisku. Ale ostatnio pojawiło się coraz więcej organizacji specjalizujących się w tego typu pożyczkach. Platformy te, które działają jako pośrednicy między pożyczkodawcą a inwestorem, mnożą się w Kanadzie, Francji, Belgii i Szwajcarii. W tym przewodniku pomożemy Ci wybrać najlepszą platformę kredytową wśród osób fizycznych i uniknąć oszustwa, podpisując umowę pożyczki między poważnymi osobami. Zainteresowanych proszę o kontakt E-mail: ingbank200@gmail.com Whatsapp: +33752231641 Uwaga: pożyczka wymaga Ciebie i musi zostać zwrócona. Sprawdź opcje spłaty przed zatwierdzeniem. dziękuję Poważnie, czekaj. Darmowa i szybka oferta kredytowa.

Źródło: telefony.hiperogloszenia.pl

Podawali się za władców nieistniejącego królestwa. Para oszustów zatrzymana

18.01.2020 17:05


Policja w Indonezji aresztowała pod zarzutem oszustwa i rozpowszechniania nieprawdziwych informacji mężczyznę i kobietę, którzy promowali w internecie królestwo, które chcieli założyć w Środkowej Jawie.

Źródło: www.rmf24.pl

Sąd w Lublinie: Zbigniew S. pozostanie na wolności

16.01.2020 18:51


Podejrzany o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy Zbigniew S. pozostanie na wolności. Do 24 stycznia ma wpłacić 500 tys. zł poręczenia majątkowego - postanowił w czwartek Sąd Okręgowy w Lublinie.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami