Wiadomości z tagiem Podatki  RSS
Maszyny przemysłowe są podatne na ataki. Cyberbezpieczeństwo w tej branży nie istnieje

Dodano: 15.01.2019 21:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

image W dzisiejszym świecie hackować można już chyba wszystko. Nawet ciężkie maszyny na budowach, w magazynach, fabrykach i portach towarowych są podatne na zdalne ataki. Dźwigi, wiertnie, suwnice i wiele innych urządzeń przemysłowych ma sterowanie radiowe, a połączenie jest zwykle kiepsko zabezpieczone. W tym środowisku po prostu nikt się nie spodziewa ataku. O zagrożeniu informuje Trend Micro...

Źródło: feedproxy.google.com

Podatki 2019: Nowe formularze CIT-NZ oraz CIT-NZI

Dodano: 15.01.2019 13:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt określający nowe wzory deklaracji CIT-NZ oraz informacji CIT-NZI. Formularze te będą dotyczyć wprowadzonego podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków (tzw. exit tax).

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Koła gospodyń wiejskich już z uproszczoną ewidencją

Dodano: 15.01.2019 13:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W życie weszło nowe rozporządzenie ws. prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez koła gospodyń wiejskich. W efekcie spora część kół otrzymała możliwość prowadzenia uproszczonej ewidencji. Ministerstwo Finansów zapewnia, że wprowadzone przepisy ułatwią takim kołom rozliczanie podatku dochodowego.

Źródło: www.podatki.biz

PIT za 2018: Odliczenie straty z lat ubiegłych

Dodano: 15.01.2019 11:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Podatnik, który w roku podatkowym poniósł stratę, tj. u którego przychód z danego źródła przychodów był niższy od kosztów poniesionych w celu jego uzyskania, ma możliwość obniżenia osiągniętego z tego źródła dochodu w ciągu najbliższych kolejno po sobie następujących pięciu latach podatkowych.

Tagi: Podatki
Źródło: www.podatki.biz

Otrzymany w darowiźnie grunt nie może być kosztem

Dodano: 15.01.2019 11:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Otrzymanie gruntu w darowiźnie nie generuje przychodu w PIT. Darowizna ma charakter nieodpłatny, co powoduje również, że w wyniku otrzymania gruntu w drodze takiej czynności, podatnik faktycznie nie ponosi wydatku na jego nabycie. Oznacza to, że w przypadku sprzedaży lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wybudowanych na otrzymanym gruncie, który staje się towarem handlowym, wartość gruntu nie może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Odliczenie VAT od zakupu i przystosowania mieszkania do działalności

Dodano: 15.01.2019 11:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawcy zamierza nabyć własnościowy lokal mieszkalny na rynku pierwotnym (od dewelopera), który ma być w całości przeznaczony do wykonywania w nim działalności. Czy Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup lokalu przeznaczonego do działalności opodatkowanej podatkiem VAT oraz z faktur dokumentujących zakup materiałów budowlanych, wyposażenia, usług wykonawców robót budowlanych, przeznaczonych do przystosowania ww. lokalu do prowadzenia działalności?

Źródło: www.podatki.biz

NSA. Strata ze sprzedaży przedawnionych wierzytelności nie może być kosztem

Dodano: 14.01.2019 11:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z uzasadnienia: Skoro w świetle jednoznacznej i nieprzewidującej wyjątków treści art. 23 ust. 1 pkt 17 u.p.d.o.f. przedawnienie wierzytelności (ich odpisanie) powoduje konsekwencje podatkowe w postaci braku możliwości uznania ich za koszt uzyskania przychodów, to w ocenie Naczelnego Sądu Administracyjnego, konsekwencje te są nieodwracalne i nie może ich zniweczyć uczynienie tych wierzytelności przedmiotem czynności prawnej, takiej jak chociażby ich zbycie. Zbycie przedawnionych wierzytelności nie powoduje zatem ich reaktywacji jako kosztu uzyskania przychodów w postaci strat poniesionych w wyniku tego zbycia.

Źródło: www.podatki.biz

Rozmowy z Krajową Informacją Skarbową pod biometryczną kontrolą?

Dodano: 14.01.2019 11:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Projekt ustawy - Ordynacja podatkowa zawiera przepis uprawniający dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej do przetwarzania danych biometrycznych w celu zidentyfikowania lub weryfikacji tożsamości osoby fizycznej, której udzielana jest informacja telefoniczna. Projektowane przepisy mają na celu identyfikację osób, którym udzielana jest informacja telefoniczna, w celu ustalenia, jaką pomoc uzyskały, w razie późniejszego kwestionowania faktu lub jakości tej pomocy. Skorzystanie przez podatnika z tej formy kontaktu byłoby całkowicie dobrowolne, zatem ewentualne przetwarzanie danych biometrycznych uzależnione zostało od zgody osoby, której dane dotyczą - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

VAT od najmu prywatnego po utracie zwolnienia podmiotowego

Dodano: 14.01.2019 11:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Jak potraktować najem prywatny po przekroczeniu 200.000 i zarejestrowaniu się na VAT? Czy usługi te będą zwolnione od podatku VAT jako usługi mieszkaniowe na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy o VAT, czy będą to usługi opodatkowane stawką 8% na podstawie poz. 163 załącznika nr 3 do ustawy o VAT jako usługi związane z zakwaterowaniem?

Źródło: www.podatki.biz

W poniedziałek rozpoczynamy błyskawiczny e-kurs: Zmiany w podatkach i rachunkowości 2019

Dodano: 11.01.2019 15:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Osiem lekcji w osiem dni - tyle czasu zajmie poznanie wszystkich zmian w podatkach i rachunkowości, które ustawodawca wprowadził do przepisów - często na ostatnią chwilę. Wśród ważnych tematów znajdą się omówienia dotyczące zmian w rozliczaniu firmowych i prywatnych samochodów, podatku u źródła i obszerna lekcja poświęcona kolejnej rewolucji w cenach transferowych. E-kurs stanowi alternatywę dla tych z Was, którzy nie mają czasu na udział w szkoleniach stacjonarnych.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami