Wiadomości z tagiem Polskie Radio  RSS
TVP i Polskie Radio z 458 mln zł obligacji skarbowych, to część rekompensaty abonamentowej

18.07.2019 21:11

Ministerstwo Finansów wyemitowało dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia obligacje skarbowe o nominalnej wartości 458 mln zł, ma je wykupić w maju 2021 roku. Walory mają w praktyce ujemne oprocentowanie, to część przyznanej mediom publicznym rekompensaty w budżetu państwa.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

1 września w Warszawie: 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Co najmniej kilkanaście głów państw w Warszawie, przyjazd Donalda Trumpa

18.07.2019 12:00


Co najmniej kilkanaście głów państw w Warszawie, oczekiwany przyjazd Donalda Trumpa i planowana podwójna reprezentacja strony niemieckiej, z udziałem kanclerz Angeli Merkel i prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera. To, jak dowiedziało się Polskie Radio, aktualny stan przygotowań do obchodów 80. rocznicy II wojny światowej. Uroczystości 1 września w stolicy mają być największym zjazdem na poziomie głów państw […]

Źródło: wiadomosci.com

W kolejnej kadencji PiS niemal pewne finansowanie TVP i Polskiego Radia z budżetu państwa. "Jedyna opcja"

17.07.2019 21:58

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienne wybory parlamentarne, niemal pewne jest wprowadzenie finansowania mediów publicznych z budżetu państwa. Rozwiązanie miałoby obowiązywać już od 2020 roku i jednocześnie oznaczałoby to likwidację abonamentu - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Dziś pożegnamy Marię Olkuśnik

17.07.2019 11:48

Dziś odbędą się uroczystości pogrzebowe Marii Olkuśnik, wieloletniej redaktor naczelnej Rozgłośni Polskiego Radia w Kielcach, związanej z naszą stacją od początku jej istnienia, czyli od 1952 roku. Kierowała radiem w latach 1956 – 1982.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Jarosław Gowin: takie Marsze Równości nie mają w sobie niczego wartościowego

16.07.2019 18:52


- Takie Marsze Równości nie mają w sobie niczego wartościowego - stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem Białystok wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.


- Jesteśmy...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Propozycje KO na media publiczne: jedna spółka, cztery piony, kadra z konkursów

15.07.2019 21:33

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uwolniona od polityki, likwidacja abonamentu i w zamian Fundusz Misji Publicznej, jedna spółka, cztery piony i kadra z konkursów oraz hasło: „(media) publiczne znaczą publiczne” - tak da się podsumować propozycje Koalicji Obywatelskiej na zmiany w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Radiowa Dwójka w ramach audycji „Książka do słuchania” prezentuje powieść „Ferdydurke”

15.07.2019 19:23

W okresie od 15 lipca do 2 sierpnia br. Program 2 Polskiego Radia w ramach audycji „Książka do słuchania” prezentuje powieść Jerzego Pilcha pt. „Tysiąc spokojnych miast”.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Ma być drugi etap postępowania KE przeciwko Polsce za dyscyplinarki wobec sędziów

15.07.2019 13:56


Ma być drugi etap postępowania Komisji Europejskiej wobec Polski związanego z systemem odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Brukselska korespondentka Polskiego Radia dowiedziała się nieoficjalnie, że sędziowie gabinetów unijnych komisarzy zdecydowali, że Komisja powinna wysłać drugie upomnienie w tej sprawie. Ostateczna decyzja należy do samych komisarzy, którzy spotykają się jutro w Strasburgu. Czasami podejmują oni decyzje w procedurze […]

Źródło: wiadomosci.com

RMF FM umacnia się na pozycji lidera. Rekord Antyradia, traci Polskie Radio 24

12.07.2019 21:28

W drugim kwartale br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które zanotowało największy wzrost. Rekordowy wynik zanotowało Antyradio,  a słuchaczy traci nowa stacja na rynku - Polskie Radio 24 - raport Wirtualnemedia.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Po 11 latach wracają Nagrody Mediów Publicznych. W kapitule m.in. Krzysztof Ziemiec, Maciej Pawlicki, Piotr Zaremba i Halina Łabonarska

10.07.2019 21:58

Telewizja Polska, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa będą wspólnie przyznawać Nagrody Mediów Publicznych. Inicjatywa wraca po 11 latach, wyróżnienia zostaną przyznane w kategoriach: obraz, słowo oraz muzyka. Patronat nad inicjatywą objęła Rada Mediów Narodowych. W kapitule zasiądą m.in. Krzysztof Ziemiec, Maciej Pawlicki, Piotr Zaremba i Halina Łabonarska.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami