Wiadomości z tagiem Satelity  RSS
Inżynierowie pracują nad satelitami serwisującymi satelity

09.12.2019 13:55

Profesor Ou Ma i jego zespół z University of Cincinnati pracują nad siecią robotów, które wspólnie będą naprawiały i tankowały satelity. Ma mówi, że milion rzeczy może pójść nie tak po wystrzeleniu satelity. A my nie jesteśmy w stanie zaradzić większości z nich. zatem kosztujące miliony dolarów urządzenia bezużytecznie latają nad naszymi głowami, gdyż uległy awarii lub skończyło im się paliwo.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

"Le Mans '66" faworytem Satelitów

03.12.2019 16:28

Międzynarodowa Akademia Prasowa ogłosiła nominacje do swoich nagród - Satelitów. Wielkim faworytem jest "Le Mans '66", który zdobył 10 nominacji. Największą konkurencją dla filmu Jamesa Mangolda są "Historia małżeńska" i "1917". Oba zdobyły po osiem nominacji. Dodatkowo Akademia ogłosiła, że laureatem Auteur Award został Edward Norton. Najlepszą obsadę filmową ma zdaniem organizacji "Na

Źródło: www.filmweb.pl

Złe komentarze zmotywowały Quartararo

03.12.2019 13:50

W padoku królewskiej kategorii wielu dziwiło się, gdy satelicki zespół Yamahy zakontraktował debiutanta, ponieważ Quartararo przez cztery lata rywalizacji na poziomie Moto2 i Moto3 wygrał raptem jeden raz.
20-latek już podczas swojego czwartego weekendu w królewskiej kategorii wywalczył pierwsze pole startowe i stał się najmłodszym w historii MotoGP posiadaczem pole position. W ...

Źródło: pl.motorsport.com

Nieostrożny prezydent zdradził możliwości szpiegowskiego satelity

28.11.2019 12:43

Gdy 30 sierpnia bieżącego roku prezydent Trump opublikował na Twitterze wpis dotyczący wypadku, jaki miał miejsce w irańskim Porcie Kosmicznym im. Imama Chomeiniego w pobliżu Semnan, specjaliści natychmiast zwrócili uwagę na wysokiej jakości fotografię dołączoną do wpisu. Zastanawiano się, czy wykonał je dron, samolot czy też satelita.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Meteorolodzy ostrzegają: 5G może uniemożliwić prognozowanie huraganów

27.11.2019 2:27

Meteorolodzy obawiają się, że upowszechnienie technologii 5G odbije się na pracy satelitów, a przez to - na dokładności prognoz dotyczących m.in. występowania i kierunku huraganów. To skutek decyzji Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej ws. ograniczeń emisji poza pasmem.

Źródło: nauka.wiara.pl

Selfie z kosmosu? To już możliwe

21.11.2019 14:13

Miłośnicy selfie mają kolejny sposób na pokazanie się znajomym. Tym razem mogą użyć przy tym najdłuższego kija do selfie i wykonać swoje zdjęcie... z kosmosu. Pomoże im w tym witryna Spelfie.com i krążące na orbicie satelity.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Roszczenie na 250 mln USD za utratę chińskiego satelity [Szkody]

21.11.2019 10:32

China Satcom złożył roszczenie na 250 mln USD w związku z utratą satelity ChinaSat-18. Satelita komunikacyjny został wystrzelony 19 sierpnia, (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Satelity SpaceX znowu zakłócają badania naukowe

20.11.2019 12:02

Starlink, konstelacja satelitów budowana przez firmę SpaceX, po raz kolejny zakłóciła badania naukowe. Stało się to kilka dni po tym, jak na niską orbitę okołoziemską trafił drugi zestaw satelitów, zwiększając ich liczbę do 120.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Zjadła gwiazdę

15.11.2019 17:26

Należący do NASA satelita TESS zaobserwował czarną dziurę, która „zjada” gwiazdę.

Źródło: nauka.wiara.pl

Wysyłam tego tweeta za pośrednictwem satelity Starlink

24.10.2019 12:55

Tak brzmiał tweet wysłany przez Elona Muska po pierwszych testach „galaktycznego” internetu. „Wow, to działa!” – dopisał chwilę później.

Źródło: www.pcformat.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami