Wiadomości z tagiem Szpitale  RSS
Cud we Włoszech. Zakażona koronawirusem urodziła zdrowe dziecko

28.02.2020 20:31


W szpitalu we włoskiej Piacenza przyszło na świat maleństwo. Matka była zakażona koronawirusem ale dziecko jest całkowicie zdrowe. Włoscy lekarze mówią o prawdziwym cudzie. Zakażona koronawirusem kobieta urodziła dziecko, które- jak twierdzą lekarze – jest całkowicie zdrowe! Dobrą nowinę ogłosił radny regionu Emilia-Romagna ds. zdrowia, Sergio Venturi. Kobieta pochodzi z Lombardii i była hospitalizowana. […]

Źródło: wiadomosci.com

Maseczki zamiast za 50 gr sprzedawane za 10 zł. UOKiK wszczyna postępowanie

28.02.2020 20:23


Podjąłem decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie nieuczciwych działań hurtowni wobec szpitali - poinformował w piątek prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny. Chodzi o przypadek dwóch hurtowni, które wypowiedziały szpitalom umowy na dostawy m.in. masek ochronnychych.

Źródło: www.rmf24.pl

Wszczęto postępowanie ws. nieuczciwych praktyk hurtowni wobec szpitali

28.02.2020 18:23


Podjąłem decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie nieuczciwych działań hurtowni wobec szpitali – poinformował w piątek prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny. Chodzi o dwie hurtownie, które wypowiedziały szpitalom umowy na dostawy m.in. masek ochronnych.

Źródło: fakty.interia.pl

Były ambasador Iranu w Watykanie zmarł z powodu zakażenia koronawirusem

28.02.2020 18:23


Były ambasador Iranu w Watykanie, Hadżi Hosrowszahi zmarł wskutek zakażenia koronowirusem. O śmierci dyplomaty w jednym ze szpitali w Teheranie zakomunikowała irańska agencja prasowa IRNA.

Źródło: fakty.interia.pl

Wszczęto postępowanie ws. nieuczciwych praktyk hurtowni wobec szpitali

28.02.2020 17:56


Podjąłem decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie nieuczciwych działań hurtowni wobec szpitali – poinformował w piątek prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny. Chodzi o dwie hurtownie, które wypowiedziały szpitalom umowy na dostawy m.in. masek ochronnych.

Źródło: fakty.interia.pl

Czy szpitale powiatowe są przygotowane na koronawirusa?

28.02.2020 17:24


[wyroznij-prawo]

Tagi: USA, Szpitale
Źródło: www.rmf24.pl

Konto buskiego szpitala już odblokowane

28.02.2020 16:47

- Działalność Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju nie jest już zagrożona - informuje Grzegorz Lasak, dyrektor placówki. Jak dodaje, dziś po południu na konto komornika wpłynęły następujące kwoty - około 2 mln zł z tytułu odszkodowania i ponad 61 tys. zł z tytułu kosztów egzekucji.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Groźny wypadek na trasie do Bydgoszczy. Dwie osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]

28.02.2020 16:20

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Lucimiu na odcinku krajowej „25”. Zgłoszenie do służb ratunkowych o tym zdarzeniu wpłynęło tuż przed godziną piętnastą. Wynikało z niego, że w […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Rehabilitacja kardiologiczna i walka z otyłością. USK w Opolu rusza z dwoma programami profilaktycznymi

28.02.2020 15:16


Specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu odchudzą mieszkańców województwa i zadbają o ich rehabilitację kardiologiczną. USK rusza z dwoma programami profilaktycznymi 'Ćwicz i żyj zdrowo' oraz 'Zmień styl życia i sięgnij po zdrowie'. Ich realizacja będzie możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu. Szpital podpisał umowę z marszałkiem województwa w tej sprawie.- Mamy bardzo duże doświadczenie w zakresie leczenia cukrzycy i opieki nad pacjentami kardiologicznymi - mówi Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Jeden z tych projektów, które realizujemy jest związany z walką z nadwagą, z cukrzycą. Obejmujemy nim pacjentów w wieku od 6 lat do 65. Ten obszar pacjentów da nam możliwość przywrócenia im zdrowego stanu życia, poprawę funkcjonowania w społeczeństwie i uniknięcia chorób na przyszłość. Przewidujemy również ćwiczenia wspólne dla pacjentów po to, żeby właśnie walczyć z otyłością. - Drugi projekt, który jest związany z przywróceniem naszych mieszkańców po problemach kardiologicznych na rynek pracy, jest bardzo trudny. To duże wyzwanie dla lekarzy i sztabu fizjoterapeutów z USK, bo zależy nam na tym, żeby ponad dwieście osób mogło wrócić na rynek pracy - dodaje Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. Badaniami przesiewowymi w kierunku wykrywania cukrzycy może zostać...

Źródło: radio.opole.pl

Szpital na Czarnowie inwestuje w sprzęt

28.02.2020 15:01

Klinika Otolaryngologii w szpitalu na Czarnowie w Kielcach kupi specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów. Będą to urządzenie do monitorowania nerwu twarzowego i wiertarka do zabiegów mikrochirurgicznych.

Źródło: www.radio.kielce.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami