Wiadomości z tagiem Uniwersytety  RSS
Strzelanina w Ostrawie. Nowe informacje o stanie zdrowia rannych

10.12.2019 20:24


Sześć osób zginęło we wtorek w strzelaninie w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie na wschodzie Czech. Sprawca zbiegł z miejsca zbrodni, po czym się zastrzelił. Trzy osoby są hospitalizowane; jedna z nich - kobieta - jest w stanie krytycznym.

Źródło: fakty.interia.pl

Napastnik z Ostrawy po ataku powiedział matce, że chce się zabić

10.12.2019 13:33


​Mężczyzna, który zabił sześć osób w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie, po popełnieniu zbrodni pojechał do swojej matki. Jak powiedział premier Andrej Babisz, kobieta współpracowała z funkcjonariuszami policji.

Źródło: www.rmf24.pl

Prof. Chwedoruk, politolog: “Hołownia nie ma szans na zwycięstwo”

10.12.2019 11:01


– Bardzo często wybory prezydenckie mogą otwierać drogę do kariery w polityce – przekonuje w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. – Hołownia niewątpliwie będzie jednym z czynników uszczuplających wynik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – uważa. Czy Szymon Hołownia ma realną szansę na zwycięstwo? Nie, myślę, że jest to w […]

Źródło: wiadomosci.com

Zapadł wyrok w procesie po tragedii na UTP. Trzy osoby skazane

10.12.2019 10:51

W bydgoskim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok w procesie po tragedii na imprezie Start Party na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, do której doszło w połowie października 2015 roku. Zginęły wówczas trzy osoby. Na ławie oskarżonych bydgoskiego sądu zasiadły cztery osoby. To ówczesny rektor […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie

10.12.2019 9:42


Do strzelaniny doszło w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie. Sprawca otworzył ogień po godz. 7.00. Z najnowszych informacji wynika, że zginęło co najmniej sześć osób, a kilka jest poważnie rannych.

Źródło: fakty.interia.pl

Członek RPP proponuje utworzenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Łowiczu

10.12.2019 8:51


Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej i profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu postuluje utworzenie nowej uczelni ekonomicznej. Na jej siedzibę proponuje Łowicz, swoje rodzinne miasto.

Źródło: www.bankier.pl

Probiotyk wspomaga regenerację śluzówki. Może wspomóc leczenie IBD

10.12.2019 6:08

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda zmodyfikowali genetycznie szczep E. coli Nissle 1917. Dzięki temu produkuje on sieć nanowłókien, które wiążą się ze śluzem z jelita. W ten sposób powstaje samoodnawiający się opatrunek (łatka), który chroni obszary objęte stanem zapalnym. Amerykanie chcą wykorzystać tę metodę u osób z nieswoistymi zapaleniami jelit (IBD), np. chorobą Leśniowskiego-Crohna.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Jesteśmy o krok bliżej lasera emitującego promieniowanie gamma

09.12.2019 18:11

Fizyk z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside przeprowadził obliczenia, z których wynika, że bąble wypełnione gazem zawierającym pozytonium są stabilne w ciekłym helu. Obliczenia przybliżają nas do powstania lasera emitującego promieniowanie gamma, który może mieć zastosowanie w obrazowaniu medycznym, napędzie kosmicznym i leczeniu nowotworów.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Zmiana klimatu powoduje wzrost cen żywności

08.12.2019 10:25


Zmiany klimatu już teraz powodują wzrost cen żywności w Kanadzie, a w przyszłym roku rodziny w tym kraju wydadzą średnio prawie o 500 CAD więcej niż w 2019 – wynika z najnowszego raportu kanadyjskich uniwersytetów.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami