Wiadomości z tagiem ZSRR  RSS
"W czasie pokoju czystki w armii robiły ZSRR i Polska za PiS"

16.08.2019 13:24

"Tylko dwa kraje w czasie pokoju dokonały czysrki wśród najwyższych i najbardziej doświadczonych dowódców armii: ZSRR za Stalina i Polska za PiS" - napisał na Twitterze były szef MSW, Bartłomiej Sienkiewicz, obecnie kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu.

Tagi: ZSRR, Sejm
Źródło: www.rp.pl

Lampa błyskowa FIL 102

13.08.2019 14:28

Lampa błyskowa "FIL 102" produkcji estońskiej firmy "Norma" z czasów ZSRR. W skład kompletu wchodzą dwie lampy błyskowe o dużej sile błysku zasilane z sieci lub specjalnej wysokonapięciowej baterii (obecnie chyba nie produkowanej). Obydwie lampy posiadają przewody z typowymi wtykami synchronizacji. Jedna z lamp wyposażona także w fotoelement wyzwalający błysk w momencie błysku innej lampy. Dobrze nadają się do podświetlania tła we wnętrzach: np. lampę z fotoelementem można położyć na szafie aby uzyskać dopełniające górne światło odbite od sufitu w momencie błysku lampy sprzężonej z aparatem.

Tagi: ZSRR, Firmy
Źródło: audio-video-foto.hiperogloszenia.pl

Rocznica "operacji polskiej" NKWD. "To ludobójstwo wpisywało się w zaplanowany proces zagłady"

11.08.2019 21:42

Przywracanie pamięci to obowiązek wobec tych, którzy ponieśli śmierć, bo mówili po polsku i nosili polskie nazwiska - podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników warszawskich uroczystości ku czci ofiar tzw. operacji polskiej NKWD, która została przeprowadzona w ZSRR przed 82 laty. Odczytano też listy marszałek Sejmu Elżbiety Witek i premiera Mateusza Morawieckiego.

Źródło: warszawa.onet.pl

Asbis rozgląda się za akwizycjami, głównie w krajach byłego ZSRR

08.08.2019 13:01

Warszawa, 08.08.2019 (ISBnews) - Asbis rozgląda się za kolejnymi akwizycjami w branży technologicznej, szczególnie na terenie krajów byłego ZSRR, poinformował dyrektor ds. finansowych Asbis Marios Christou.

Tagi: ZSRR, Warszawa
Źródło: www.money.pl

Zmarł wybitny rosyjski astrofizyk Nikołaj Kardaszow, twórca skali rozwoju cywilizacji

04.08.2019 12:24

Nikołaj Kardaszow zmarł wczoraj w Moskwie w wieku 87 lat. Był wybitnym rosyjskim astrofizykiem, prowadził pierwsze w ZSRR badania nad życiem pozaziemskim - poinformowała dziś Rosyjska Akademia Nauk.

Tagi: ZSRR, Badania
Źródło: wiadomosci.onet.pl

Finlandia: Rosjanie rozważali sprzedaż części terytorium swoim sąsiadom

22.07.2019 7:18

W czasie rozpadu ZSRR w 1991 r. z powodu braku pieniędzy rozważano sprzedanie Finlandii terenów Karelii - powiedział w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla fińskiego dziennika "Helsingin Sanomat" ówczesny rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Andriej Fiodorow.

Źródło: www.deon.pl

Finlandia: Rosjanie rozważali sprzedaż części terytorium swoim sąsiadom>

22.07.2019 7:18

W czasie rozpadu ZSRR w 1991 r. z powodu braku pieniędzy rozważano sprzedanie Finlandii terenów Karelii - powiedział w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla fińskiego dziennika "Helsingin Sanomat" ówczesny rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Andriej Fiodorow.>

Źródło: www.deon.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami