Teatr  RSS
Łódź. List otwarty ws. Teatru Jaracza


Nie możemy milczeć w sprawie, która dotyczy naszej przyszłości i przyszłości jednej z czołowych polskich scen. Nie lekceważcie nas. Traktujcie poważnie - apelują do władz przedstawiciele Związku Zawodowego Zespołu Artystycznego w związku z sytuacją w Teatrze im. Jaracza i odwołaniem dyrektora Waldemara Zawodzińskiego.

Źródło: www.e-teatr.pl

Nowy Jork. Teatry Broadwayu będą zamknięte co najmniej do końca roku


Broadway League powiadomiła o kolejnym przesunięciu terminu wznowienia działalności zrzeszonych w niej nowojorskich teatrów. Nie zostaną otwarte wcześniej niż w styczniu przyszłego roku.

Źródło: www.e-teatr.pl

Wrocław. Teatr Muzyczny Capitol podsumowuje sezon


Trudno o statystyczne podsumowanie sezonu, przerwanego w połowie i zakończonego trzema spotkaniami w dystansie społecznym na widowni. Do historii przejdzie jako sezon pandemii i izolacji, choć rozpoczął się znakomicie.

Źródło: www.e-teatr.pl

Warszawa. Ogłoszenie nominacji do XIV edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury


Znamy nominowanych do tegorocznej edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury.

Źródło: www.e-teatr.pl

Tarnów. Koncerty na lato


Fundacja Kultury i Integracji "INTER-ART", Urząd Miasta Tarnowa, Zespół Szkół Muzycznych we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury oraz Instytutem Cervantesa w Krakowie zapraszają na XXX Koncerty Letnie z cyklu "Muzyczne Pory Roku".

Źródło: www.e-teatr.pl

Poznań. Krakowski Teatr Słowackiego zagra na Piątkowie


Mobilna scena festiwalu Malta wjeżdża 9 lipca na Osiedle Bolesława Chrobrego, zagrają na niej aktorzy Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. "Turnus mija, a ja niczyja. Operetkaa sanatoryjna" w reż. Cezarego Tomaszewskiego to spektakl pozornie kabaretowy i rozrywkowy. Usłyszymy muzyczne hity z różnych epok, będzie melancholijnie i śmiesznie, absurdalnie i zabawnie. Na mobilny teatr obowiązują bezpłatne wejściówki.

Źródło: www.e-teatr.pl

Warszawa. Teatr Imka na Bemowie

#zrodlo
Teatr Imka od września zacznie funkcjonować na Bemowie, na obecnie remontowanej Scenie Kocjana.

Źródło: www.e-teatr.pl

Lublin. Centrum Kultury chce pomóc artystom w czasie pandemii


Wciąż jeszcze można zgłosić swój udział w konkursach na projekty artystyczne organizowane przez Centrum Kultury. Ich pomysłodawcy chcieliby przede wszystkim zaproponować współpracę twórcom, którzy w wyniku pandemii stracili pracę.

Źródło: www.e-teatr.pl

Łódź. Próbują sztukę Davida S. Craiga w Powszechnym


W Teatrze Powszechnym trwają próby do spektaklu "Janek, król przeprowadzek". Sztukę kanadyjskiego dramatopisarza Davida S. Craiga specjalnie dla Teatru przetłumaczyła Elżbieta Woźniak. 15 lipca będzie wystawiona po raz pierwszy w Polsce jako 67. premiera w cyklu "Teatr dla niewidomych i słabo widzących". Sztukę reżyseruje społecznie dyrektor Ewa Pilawska.

Źródło: www.e-teatr.pl

Katowice. "Izba (nie) przyjęć" wraca na afisz Teatru Żelaznego


Akcja dzieje się w prowincjonalnym szpitalu, któremu grozi zamknięcie. Choć na codzień zapał personelu do pracy pozostawia wiele do życzenia, w obliczu utraty pracy zrobią wszystko, by kontrola wypadła pomyślnie. Nawet jeśli trzeba będzie działać na granicy prawa...

Źródło: www.e-teatr.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami