Wiadomości dnia  RSS
Iran: MSZ odrzuca oskarżenia USA o atak na saudyjska rafinerię


MSZ Iranu odrzuciło w niedzielę oskarżenia ze strony USA o sobotni atak dronów na rafinerię ropy naftowej na wschodzie Arabii Saudyjskiej, należącą do saudyjskiego koncernu Aramco. Według rzecznika resortu zarzuty pod adresem Teheranu są "bezsensowne".

Tagi: USA, MSZ, Iran
Źródło: www.deon.pl

Syria: prezydent Asad ogłosił amnestię zmniejszającą kary


Prezydent Syrii Baszar el-Asad ogłosił w niedziele amnestię, zmniejszającą kary za przestępstwa i ułaskawił osoby unikające poboru, jeśli zgłoszą się na służbę w ciągu od trzech do sześciu miesięcy.

Źródło: www.deon.pl

Bułgaria: szefowa parlamentu ucierpiała w wypadku drogowym


Szefowa bułgarskiego parlamentu Cweta Karajanczewa ucierpiała w niedzielę w wypadku drogowym - poinformowała służba prasowa Zgromadzenia Narodowego.

Źródło: www.deon.pl

Armenia/Media: Polak zginął na górze Aragac w ataku niedźwiedzia


Turystka z Polski zadzwoniła w sobotę o godz. 14.26 czasu lokalnego (godz. 16.26 w Polsce) pod numer 911, aby poprosić o pomoc, gdy ona i jej przyjaciel zostali zaatakowani przez niedźwiedzia.

Tagi: Armenia
Źródło: www.deon.pl

Izrael: rząd za legalizacją kolejnej kolonii na ziemiach palestyńskich po wyborach


Podczas posiedzenia rządu Izraela w niedzielę na Zachodnim Brzegu Jordanu zapadła decyzja o legalizacji kolejnej kolonii izraelskiej na terenach palestyńskich po wyborach. Według agencji AP ma to zapewnić partii rządzącej Likud mobilizację nacjonalistycznego elektoratu.

Tagi: Wybory, Izrael
Źródło: www.deon.pl

Indie: wypadek na rzece Godawari, uratowano 14 osób z 63 płynących


Trwają poszukiwania zaginionych. Istnieją rozbieżności co do liczby ofiar. Źródła cytowane przez AP mówią o 12 nieżyjących i 25 zaginionych.

Tagi: Wypadki, Indie
Źródło: www.deon.pl

Rosja dostarczyła Turcji kolejną partię zestawów rakietowych S-400


Tureckie ministerstwo obrony poinformowało w niedzielę, że zgodnie z kontraktem Rosja zakończyła dostawę drugiej baterii systemu rakietowego S-400. Kontrakt na dostawy S-400 Turcja zawarła z Rosją we wrześniu 2017 roku, budząc niezadowolenie sojuszników z NATO.

Tagi: NATO, Rosja, Turcja
Źródło: www.deon.pl

Włochy: satek humanitarny Ocean Viking wraca na wybrzeża Libii


Statek humanitarny Ocean Viking przygotowuje się w niedzielę do powrotu na wybrzeża Libii, aby prowadzić tam operacje pomocowe po wysadzeniu 82 migrantów na włoskiej wyspie Lampedusa.

Tagi: USA
Źródło: www.deon.pl

Tysiące osób wyszły na ulice Hongkongu mimo zakazu demonstracji


Tysiące mieszkańców Hongkongu zlekceważyły zakaz i rozpoczęły kolejną manifestację przeciw lokalnym władzom i przeciw ograniczaniu autonomii regionu przez rząd centralny ChRL. Jest to już 15. z rzędu niedziela prodemokratycznych protestów w tym mieście.

Tagi: Hongkong
Źródło: www.deon.pl

Radom: do ponad tysiąca seniorów trafią czujniki czadu


1100 czujników czadu trafi w najbliższych dniach do radomian, którzy ukończyli 65 lat. Akcja organizowana jest po raz drugi. To element miejskiego programu "Siła w seniorach". Zakłada on m.in. prowadzenie działań poprawiających bezpieczeństwo osób starszych.

Tagi: Seniorzy
Źródło: www.deon.pl

USA: Trump potępia ataki w Arabii Saudyjskiej, Pompeo oskarża Iran


"Stany Zjednoczone zdecydowanie potępiają dzisiejszy atak na ważną infrastrukturę energetyczną: gwałtowne działania przeciwko obszarom cywilnym i kluczowej dla światowej gospodarki infrastrukturze tylko pogłębiają konflikty i brak zaufania" - napisał w komunikacie Biały Dom po rozmowie Trumpa w saudyjskim następcą tronu.

Źródło: www.deon.pl

Trump: Hamza bin Laden, syn Osamy, zginął w operacji antyterrorystycznej sił USA


Prezydent Donald Trump potwierdził w sobotę wcześniejsze doniesienia medialne, że Hamza bin Laden, syn nieżyjącego szefa Al-Kaidy Osamy bin Laden i jego prawdopodobny spadkobierca, zginął w operacji antyterrorystycznej sił USA na granicy Afganistanu i Pakistanu.

Źródło: www.deon.pl

Podkarpackie: w związku z przemytem bursztynu CBA zatrzymało sześć osób


Sześć osób, w tym dwóch obywateli Ukrainy, zatrzymali w piątek funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. CBA poinformowało w sobotę w komunikacie, że zatrzymania dotyczyły przemytu bursztynu "na wielką skalę".

Źródło: www.deon.pl

Puchar Davisa: Polacy wygrali turniej w Atenach


Polscy tenisiści triumfowali w turnieju Grupy III Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa na kortach ziemnych w Atenach. W decydującym meczu wygrali z Estonią 2:0.

Źródło: www.deon.pl

Premier Ukrainy: najlepszą odpowiedzią na agresję Rosji będzie nasz sukces


Najlepszą odpowiedzią na agresję Rosji wobec Ukrainy będą sukcesy rozwoju naszego kraju; musimy pokazać, że nam się udało - oświadczył ukraiński premier Ołeksij Honczaruk, występując w sobotę w Kijowie na dorocznej konferencji Jałtańskiej Strategii Europejskiej (YES).

Źródło: www.deon.pl

W niedzielę nadzwyczajne posiedzenie Organizacji Współpracy Islamskiej w sprawie aneksji Doliny Jordany


MSZ Turcji zapowiedziało, że w niedzielę w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC), zwołane w związku z ogłoszeniem przez premiera Izraela Benjamina Netanjahu zamiaru aneksji Doliny Jordanu.

Źródło: www.deon.pl

Stowarzyszenie Wiosna rozpoczyna kampanię #OdpowiadamDobrem


Do czynienia dobra zachęcać będą wolontariusze stowarzyszenia Wiosna w rozpoczętej w sobotę kampanii społecznej #OdpowiadamDobrem. Wierzymy w dobro. I w to, że każda wielka zmiana zależy od tysiąca małych wyborów - przekonują organizatorzy.

Tagi: Wiosna
Źródło: www.deon.pl

Niemcy: przyjmiemy jedną czwartą migrantów przybywających do Włoch


Niemiecki rząd jest gotów przyjmować 25 proc. migrantów, którzy docierają do Włoch drogą morską - poinformował w rozmowie z dziennikiem "Sueddeutsche Zeitung" minister spraw wewnętrznych RFN Horst Seehofer.

Źródło: www.deon.pl

41-letni policjant zginął w wypadku w województwie świętokrzyskim


Nie żyje 41-letni policjant z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, którego auto w piątek wieczorem zderzyło się czołowo z ciężarówką na drodze krajowej nr 78 w Zdanowicach - poinformował PAP w sobotę rano oficer prasowy tamtejszej komendy Michał Kowalczyk.

Tagi: Policja
Źródło: www.deon.pl

Hongkong: policja zawiesiła konta do zbierania donosów po trzech dniach


Hongkońska policja zawiesiła w piątek konta na komunikatorze internetowym, które uruchomiła trzy dni wcześniej, by zbierać informacje związane z trwającymi w mieście antyrządowymi protestami. Powodem zawieszenia kont były "różne opinie", jakie tam przesyłano.

Źródło: www.deon.pl

Czechy: prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko Babiszowi


Miejska prokuratura w Pradze umorzyła w piątek śledztwo przeciwko premierowi Andrejowi Babiszowi i pięciu innym osobom w sprawie domniemanego wyłudzenia europejskich dotacji w kwocie 2 mln euro. Premier powiedział, że nie jest zaskoczony decyzją.

Źródło: www.deon.pl

Pakistan/ Premier: działania Indii w Kaszmirze popchną muzułmanów do ekstremizmu


Represje, jakimi Indie odpowiadają na protesty i głosy sprzeciwu w Kaszmirze, sprawią, że więcej muzułmanów na świecie zwróci się ku ekstremizmowi - oświadczył premier Pakistanu Imran Khan w piątek w należącej do tego kraju części spornego regionu.

Źródło: www.deon.pl

W. Brytania: polemika wokół nowych wytycznych dot. edukacji seksualnej


W nowym roku szkolnym w W. Brytanii trwają polemiki wokół nowych standardów dotyczących edukacji seksualnej, obejmujących m.in. prawa LGBT+. Jak zauważył "The Independent", choć mają one obowiązywać od września 2020 r., rząd zachęca do ich wdrażania już teraz.

Źródło: www.deon.pl

Prokuratura: zarzut dla cudzoziemca ws. pobicia studentów z Izraela


Mężczyzna, któremu przedstawiono zarzut, nie posiada obywatelstwa żadnego państwa.

Źródło: www.deon.pl

"Boże Ciało" w reż. Jana Komasy polskim kandydatem do Oscara


"Boże Ciało" w reż. Jana Komasy jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.

Tagi: Oscary, Filmy
Źródło: www.deon.pl

676 mln euro na poprawę infrastruktury kolejowej i drogowej w Polsce


Komisja Europejska przyjęła w piątek trzy duże projekty w ramach polityki spójności, dotyczące modernizacji polskiej sieci kolejowej i drogowej oraz poprawy bezpieczeństwa podróży. Łączna wartość projektów to 676 mln euro.

Źródło: www.deon.pl

Zatrzymani aktywiści Greenpeace usłyszeli zarzuty


"Wszystkie zatrzymane 28 osób zostało doprowadzanych do prokuratorów. Tam do późnych godzin wieczornych realizowane były z nimi czynności, czyli ogłoszenie zarzutów i przesłuchanie".

Źródło: www.deon.pl

Turcja: już siedem ofiar śmiertelnych ataku bombowego


Do co najmniej siedmiu wzrosła liczba zabitych w zamachu bombowym, do którego doszło w czwartek wieczorem na południowym wschodzie Turcji - poinformowały lokalne władze. Dziesięć osób zostało rannych.

Tagi: Turcja
Źródło: www.deon.pl

Kwieciński o programie Mieszkanie Plus: na koniec tego roku 100 tys. mieszkań w budowie


Na koniec tego roku będzie 100 tys. mieszkań w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus - mówił w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Tagi: Plus
Źródło: www.deon.pl

Indie: 11 wyznawców hinduizmu utonęło podczas obrzędów religijnych


Co najmniej 11 wyznawców hinduizmu utonęło w rezultacie przewrócenia się w piątek łodzi podczas obrzędów religijnych na jeziorze w środkowych Indiach - poinformowała miejscowa policja. Pięć osób zdołano uratować.

Tagi: Policja, Indie
Źródło: www.deon.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami