Wiadomości dnia  RSS
Pięć kąpielisk nad Zatoką Gdańską zamkniętych z powodu sinic


Do czterech kąpielisk w Gdańsku zamkniętych od czwartku z powodu sinic, które pojawiły się w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej, w piątek po południu dołączyło kolejne - w Mikoszewie. Sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie.

Źródło: 42

Grecja: trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3. Wstrząsy wyczuwalne w Atenach


Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3 nawiedziło w piątek Grecję; jego epicentrum znajdowało się w odległości ok. 20 kilometrów od Aten - podało centrum sejsmologiczne EMSC. Wstrząsy wyczuwalne były w stolicy, gdzie ludzie w panice wybiegali z budynków.

Tagi: Grecja
Źródło: www.deon.pl

Afganistan: już sześciu zabitych, 27 rannych w wybuchu bomby w Kabulu


Co najmniej do sześciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowego wybuchu bomby przed wejściem na Uniwersytet Kabulski. 27 osób zostało rannych - podały afgańskie władze. Policja rozbroiła drugi ładunek wybuchowy, podłożony w pobliżu miejsca pierwszej eksplozji.

Źródło: www.deon.pl

Sejm za udzieleniem rządowi absolutorium za 2018 r.


Sejm przyjął w piątek sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 r. i opowiedział się za udzieleniem rządowi absolutorium. Zeszły rok zakończył się dla budżetu deficytem w wysokości 10,4 mld zł, a deficyt sektora finansów publicznych wyniósł 0,4 proc. PKB.

Tagi: Sejm
Źródło: www.deon.pl

Hiszpania: rosną uzależnienia od nowych technologii


Rośnie liczba dzieci i młodzieży uzależnionych od nowych technologii, alarmuje stowarzyszenie Proyecto Hombre z Malagi. Powstało ono 30 lat temu przy współudziale m. in. miejscowej diecezji, aby pomóc narkomanom. Dzisiaj oferuje programy rehabilitacyjne dla młodzieży uzależnionej od telefonu.

Źródło: www.deon.pl

Sejm debatował nad projektem ustawy o państwowej komisji ds. pedofili


Po piątkowej nocnej debacie w Sejmie projekt ustawy przewidujący utworzenie Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, wobec małoletniego poniżej lat 15 został skierowany do dalszych prac w komisji ustawodawczej.

Tagi: Sejm, Seks
Źródło: www.deon.pl

Maroko: orzeczono karę śmierci dla trzech zabójców Skandynawek


Sąd w Maroku skazał w czwartek na karę śmierci dla trzech spośród 24 oskarżonych w sprawie zabójstwa dwóch turystek ze Skandynawii z grudnia 2018 r. Morderstwa dokonano w imię Państwa Islamskiego (IS).

Źródło: www.deon.pl

Donald Trump: obecnie nie bierzemy pod uwagę nałożenia sankcji na Turcję


Stany Zjednoczone nie biorą obecnie pod uwagę nałożenia sankcji na Turcję za zakup przez Ankarę rosyjskiego rakietowego systemu obrony powietrznej S-400 - oświadczył w czwartek prezydent USA Donald Trump.

Źródło: www.deon.pl

PE zaniepokojony sytuacją polityczną i humanitarną w Wenezueli


Parlament Europejski w przyjętej w czwartek w Strasburgu rezolucji wyraził zaniepokojenie pogarszającą się sytuacją polityczną i humanitarną w Wenezueli. Za winnych masowej przemocy uznał prezydenta Nicolasa Maduro i podległe mu siły zbrojne.

Źródło: www.deon.pl

W.Brytania: posłowie ponownie przeciwko brexitowi bez umowy


Brytyjscy posłowie poparli w czwartek poprawkę do ustawy o Irlandii Północnej utrudniającą przyszłemu premierowi Wielkiej Brytanii próbę czasowego zawieszenia parlamentu w celu wymuszenia wyjścia kraju z Unii Europejskiej bez porozumienia.

Źródło: www.deon.pl

Hiszpania: 7-krotny wzrost liczby nielegalnych migrantek z niemowlętami


Liczba docierających do Hiszpanii przez Morze Śródziemne nielegalnych migrantek z dziećmi w wieku niemowlęcym wzrosła w 2018 roku do ponad 900, czyli siedmiokrotnie - wynika z danych Rzecznika Praw Obywatelskich w Madrycie (DdP).

Źródło: www.deon.pl

Iran: Strażnicy Rewolucji przejęli obcy tankowiec w cieśninie Ormuz


Siły irańskich Strażników Rewolucji przejęły w cieśninie Ormuz podejrzany o przemyt ropy zagraniczny tankowiec z 12-osobową załogą - poinformowała w czwartek irańska telewizja państwowa.

Źródło: www.deon.pl

Rosja: w elektrowni jądrowej koło Tweru odłączono od sieci trzy reaktory


W elektrowni jądrowej w obwodzie twerskim w Rosji odłączono od sieci trzy z czterech reaktorów - poinformował w czwartek koncern Rosenergoatom. Przedstawiciele tego koncernu przekazali, że przyczyną przerwy jest odłączenie jednego z transformatorów napięcia.

Tagi: Rosja
Źródło: www.deon.pl

Sejm wznowił obrady; zajmie się projektem o państwowej komisji ds. pedofilii

#zrodlo
W czwartek po godz. 9 Sejm wznowił obrady; zajmie się projektem ustawy o Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, wobec małoletniego poniżej lat 15. Izba wysłucha też sprawozdanie z wykonania budżetu państwa za 2018 r.

Tagi: Sejm, Seks
Źródło: www.deon.pl

Raport ONZ wskazuje na ciągły wzrost liczby głodujących na świecie


Najnowszy raport ONZ na temat bezpieczeństwa żywnościowego wskazuje, że 820 mln ludzi na całym świecie cierpi z powodu niedożywienia.

Tagi: ONZ
Źródło: www.deon.pl

USA: Izba Reprezentantów odrzuciła rezolucję ws. impeachmentu Trumpa


Izba Reprezentantów USA odrzuciła w środę rezolucję wzywającą do rozpoczęcia procedury impeachmentu wobec Donalda Trumpa. Wniosek trafił pod głosowanie po niedawnych atakach prezydenta na grupę kongresmenek z Partii Demokratycznej.

Tagi: USA
Źródło: www.deon.pl

Japonia: co najmniej 10 zabitych w pożarze studia animacji


Co najmniej 10 osób zginęło, a blisko 40 odniosło obrażenia w czwartek w pożarze studia animacji na przedmieściach Kioto w środkowozachodniej części wyspy Honsiu w Japonii - podała lokalna policja i służby ratunkowe, na które powołuje się agencja Kyodo.

Źródło: www.deon.pl

Sejm nie poparł wniosku o odwołanie ministra środowiska Henryka Kowalczyka


Sejm w środę wieczorem nie poparł wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MŚ Henryka Kowalczyka. Według opozycji jest on odpowiedzialny za możliwość utraty środków na walkę ze smogiem. Zdaniem PiS to nieprawda, a rząd coraz skuteczniej walczy z tym zjawiskiem.

Tagi: Sejm
Źródło: www.deon.pl

Rzecznik KGP o poszukiwaniach 5-letniego Dawida: nie składamy broni


Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego są z punktu widzenia taktycznego i technicznego bardzo trudne, ale nie składamy broni - podkreślił w środę rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

Tagi: Policja
Źródło: www.deon.pl

Muniek Staszczyk trafił do szpitala - odwołuje najbliższe koncerty

#zrodlo
Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love podczas krótkiego pobytu w Londynie z powodu nagłej choroby trafił do miejscowego szpitala, gdzie jest poddawany leczeniu.

Źródło: 42

Putin podpisał dekret o uproszczonym obywatelstwie dla ukraińskiego Donbasu


Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uproszczonym trybie otrzymania obywatelstwa rosyjskiego dla mieszkańców obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy. Chodzi także o te rejony, które znajdują się pod kontrolą władz w Kijowie.

Źródło: www.deon.pl

Mazowieckie: policyjna specgrupa będzie ścigać piratów drogowych


Od piątku na Mazowszu będzie działała specjalna grupa policji do ścigania piratów drogowych SPEED - poinformował w środę naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu mł. insp. Jacek Mnich.

Źródło: www.deon.pl

76 tys. zł od Caritas Polska na remont ormiańskiego liceum w Aleppo


Caritas Polska przekazał na remont ormiańskiego liceum im. Karen Jeppe w Aleppo 76 tys. zł, a od 2016 roku przekazał na pomoc dla Syrii 46 mln zł - poinformowało PAP w środę biuro prasowe Caritas w przekazanym komunikacie.

Źródło: www.deon.pl

Minister Szumowski: ilość leków w Polsce jest stabilna


Ilość leków w Polsce jest stabilna, a problemy z zaopatrzeniem powoli się kończą - zapewnił w środę w Zabrzu minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że obsada infolinii, pod którą można dowiedzieć się, gdzie kupić lek, została znacznie wzmocniona.

Źródło: www.deon.pl

UE: Komisja Europejska wszczyna dochodzenie w sprawie działań Amazona


Komisja Europejska poinformowała w środę o wszczęciu formalnego dochodzenia antymonopolowego, by ocenić, czy wykorzystanie przez Amazon poufnych danych od niezależnych sprzedawców detalicznych handlujących na tej platformie narusza reguły konkurencji UE.

Źródło: www.deon.pl

Projekt ustawy ws. powołania komisji do badania przypadków wykorzystywania seksualnego małoletnich


Powołanie państwowej komisji do badania przypadków wykorzystywania małoletnich poniżej 15 roku życia to główne założenie projektu ustawy przygotowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Tagi: Badania, Seks
Źródło: www.deon.pl

Premier: projekt "500 plus" dla niepełnosprawnych powinien być poza sporem politycznym

#zrodlo
"500 plus" dla niepełnosprawnych to rodzaj wsparcia społecznego i działań politycznych, który powinien być wyjęty poza nawias sporu politycznego; proszę aby ten projekt był wsparty przez cały Sejm - powiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.deon.pl

Niemcy / Media: von der Leyen czeka wiele trudnych wyzwań

#zrodlo
Środowa prasa niemiecka w swych komentarzach po zatwierdzeniu przez Parlament Europejski Ursuli von der Leyen na stanowisku przewodniczącego Komisji Europejskiej skupia się na trudnych wyzwaniach, jakie stoją przed nową szefową KE.

USA: Izba Reprezentantów potępiła rasistowskie uwagi Trumpa


Izba Reprezentantów potępiła we wtorek rasistowskie ataki prezydenta Donalda Trumpa wobec kilku kobiet będących deputowanymi do Kongresu, jakie opublikował on w niedzielę na Twitterze. Za przyjęciem rezolucji głosowało, oprócz Demokratów, także 4 Republikanów.

Tagi: USA
Źródło: www.deon.pl

W dużych miastach Polski zabrakło tysięcy miejsc do szkół średnich dla uczniów. "Co czwarty ma świadectwo z czerwonym paskiem"


3173 kandydatów aplikujących do szkół średnich w Warszawie nie dostało się do żadnej ze szkół, ponad 82 proc. z nich to uczniowie, którzy chcieli uczyć się w liceach, co czwarty z nich (756 osób) ma świadectwo z czerwonym paskiem - poinformowała we wtorek wiceprezydent Renata Kaznowska.

Źródło: www.deon.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami