Wiadomości dnia  RSS
Iran: MSZ odrzuca oskarżenia USA o atak na saudyjska rafinerię


MSZ Iranu odrzuciło w niedzielę oskarżenia ze strony USA o sobotni atak dronów na rafinerię ropy naftowej na wschodzie Arabii Saudyjskiej, należącą do saudyjskiego koncernu Aramco. Według rzecznika resortu zarzuty pod adresem Teheranu są "bezsensowne".

Źródło: www.deon.pl

Syria: prezydent Asad ogłosił amnestię zmniejszającą kary


Prezydent Syrii Baszar el-Asad ogłosił w niedziele amnestię, zmniejszającą kary za przestępstwa i ułaskawił osoby unikające poboru, jeśli zgłoszą się na służbę w ciągu od trzech do sześciu miesięcy.

Źródło: www.deon.pl

Bułgaria: szefowa parlamentu ucierpiała w wypadku drogowym


Szefowa bułgarskiego parlamentu Cweta Karajanczewa ucierpiała w niedzielę w wypadku drogowym - poinformowała służba prasowa Zgromadzenia Narodowego.

Źródło: www.deon.pl

Armenia/Media: Polak zginął na górze Aragac w ataku niedźwiedzia


Turystka z Polski zadzwoniła w sobotę o godz. 14.26 czasu lokalnego (godz. 16.26 w Polsce) pod numer 911, aby poprosić o pomoc, gdy ona i jej przyjaciel zostali zaatakowani przez niedźwiedzia.

Źródło: www.deon.pl

Izrael: rząd za legalizacją kolejnej kolonii na ziemiach palestyńskich po wyborach


Podczas posiedzenia rządu Izraela w niedzielę na Zachodnim Brzegu Jordanu zapadła decyzja o legalizacji kolejnej kolonii izraelskiej na terenach palestyńskich po wyborach. Według agencji AP ma to zapewnić partii rządzącej Likud mobilizację nacjonalistycznego elektoratu.

Źródło: www.deon.pl

Indie: wypadek na rzece Godawari, uratowano 14 osób z 63 płynących


Trwają poszukiwania zaginionych. Istnieją rozbieżności co do liczby ofiar. Źródła cytowane przez AP mówią o 12 nieżyjących i 25 zaginionych.

Źródło: www.deon.pl

Rosja dostarczyła Turcji kolejną partię zestawów rakietowych S-400


Tureckie ministerstwo obrony poinformowało w niedzielę, że zgodnie z kontraktem Rosja zakończyła dostawę drugiej baterii systemu rakietowego S-400. Kontrakt na dostawy S-400 Turcja zawarła z Rosją we wrześniu 2017 roku, budząc niezadowolenie sojuszników z NATO.

Źródło: www.deon.pl

Włochy: satek humanitarny Ocean Viking wraca na wybrzeża Libii


Statek humanitarny Ocean Viking przygotowuje się w niedzielę do powrotu na wybrzeża Libii, aby prowadzić tam operacje pomocowe po wysadzeniu 82 migrantów na włoskiej wyspie Lampedusa.

Źródło: www.deon.pl

Tysiące osób wyszły na ulice Hongkongu mimo zakazu demonstracji


Tysiące mieszkańców Hongkongu zlekceważyły zakaz i rozpoczęły kolejną manifestację przeciw lokalnym władzom i przeciw ograniczaniu autonomii regionu przez rząd centralny ChRL. Jest to już 15. z rzędu niedziela prodemokratycznych protestów w tym mieście.

Źródło: www.deon.pl

Radom: do ponad tysiąca seniorów trafią czujniki czadu


1100 czujników czadu trafi w najbliższych dniach do radomian, którzy ukończyli 65 lat. Akcja organizowana jest po raz drugi. To element miejskiego programu "Siła w seniorach". Zakłada on m.in. prowadzenie działań poprawiających bezpieczeństwo osób starszych.

Źródło: www.deon.pl

reklama

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami